Arkadiusz Kraska musi nadal czekać na ponowny proces. "Ktoś bawi się w Boga"

Arkadiusz Kraska będzie musiał poczekać na kolejną decyzję Sądu Najwyższego - informuje WP. Sąd Najwyższy miał wyznać termin rozprawy, na której ponownie zostanie rozpatrzona jego sprawa, ale zakwestionował formalne względy złożonego wniosku.

Arkadiusz Kraska został skazany za zastrzelenie w 1999 w roku Szczecinie Marka C. i Roberta S. Chodziło o mafijną egzekucję, do której doszło w centrum miasta. Ówcześni śledczy badający sprawę uznali, że za spust pociągnął Kraska. Mężczyzna w 2001 r. skazany został na dożywocie. Później okazało się, że świadkowie, którzy oskarżali o zabójstwo Arkadiusz Kreskę, kłamali, a funkcjonariusze, którzy prowadzili śledztwo, mataczyli posuwając się aż do podsuwania fałszywych dowodów.

Arkadiusz Kraska wciąż bez ponownego procesu

W maju Sąd Najwyższy wstrzymał wykonanie kary dożywocia dla Arkadiusza Kraski i po 18 latach mężczyzna wyszedł z więzienia. Wniosek złożyli wtedy zarówno obrońca skazanego, jak i prokurator. We wtorek Sąd Najwyższy rozpatrzył wniosek o wszczęcie nowego postępowania ws. Arkadiusza Kraski. Choć posiedzenie było niejawne, Wirtualna Polska podaje, że sąd zobowiązał szczecińską prokuraturę do ponownego złożenia dokumentów. Zarzucono, że złożony wniosek jest niespójny. Sędziowie zażądali, aby w nowym wniosku jasno wskazano, które dowody świadczą o niewinności skazanego. Dopiero wtedy Sąd Najwyższy wyznaczy termin rozprawy. Arkadiusz Kraska jest podłamany dzisiejszą decyzją Sądu Najwyższego.

Państwo polskie najpierw powiedziało, że jestem niewinny, a teraz ktoś inny zmienia zdanie. Co tu mówić, to jest zabawa życiem. Ktoś bawi się w Boga, a ja jestem tylko pionkiem

– powiedział portalowi mężczyzna.

Wiele wskazuje na to, że śledztwo przeciwko Arkadiuszowi Krasce było pełne nieprawidłowości. Istnieją poważne obawy, że funkcjonariusze policji mieli grozić świadkom "szantażem i zmuszaniem do seksu". Jak wynika z wniosku prokuratury o uniewinnienie Kraski, do którego dotarła Wirtualna Polska, żeby zamknąć mu usta, policjant miał zmusić do seksu partnerkę mężczyzny, a inni funkcjonariusze wywieźli jego syna do domu dziecka. Z zeznań świadków incognito, którzy oskarżali Kraskę wynika również, że przekazane przez nich informacje nie zgadzają się ze stanem faktycznym. Ich zdaniem do zbrodni doszło w innym miejscu, niż później znaleziono ofiary.

Więcej o:
Komentarze (18)
Arkadiusz Kraska musi nadal czekać na ponowny proces. "Ktoś bawi się w Boga"
Zaloguj się
 • iimpala

  Oceniono 10 razy 6

  moze i kraska jest niewinny ale nie mozna porównywac tej sprawy ze sprawą Komendy.
  Komenda był całkiem zwyklym chłopakiem, który został wrobiony.
  Kraska zaś był członkiem mafii i swoje za uszami miał, choc może akurat za cyngiel nie pociagnąl w tym przypadku. W każdym razie, do niewiniątka to mu daleko.
  I ciekawa jestem, ilu zwyklych ludzi przez niego plakało....
  A mafia 20 lat temu to nie byli "panowie w bialych kołnierzykach", którzy dzis rżna na VATcie a kasę "lokuja" (czy tam piorą) w nieruchomosciach itp.

 • Andrzej Garlicki

  Oceniono 12 razy 4

  No to panowie policjanci - chyba premii kwartalnej tym razem nie będzie! A za szantaż i grożenie gwałtem to chyba dwie premie przepadną. Ciężkie jest życie kulsona.

 • niko8472

  Oceniono 5 razy 3

  "Sąd Najwyższy miał wyznać termin rozprawy"

  Wyznaję szczerze że nie rozumiem. Poproszę paragraf kodeksu postępowania dowolnego który mówi że dowolny sąd coś "wyznaje". Alternatywnie niech portal gazeta.pI autora do gimnazjum wyśle..., po nauki.

 • Jan Winnicki

  Oceniono 2 razy 2

  Kraska jest winny, ale akurat nie za to co rzeczywiście zrobił, go skazano.

 • jego_eminencja

  Oceniono 7 razy 1

  pionkiem ale za to bardzo spasionym pionkiem za chwile dobije do 150 kg, jak wróci do wiezienia to bedzie problem ze znalezieniem odpowiedniego lózka, wcale nie jestem przekonany ze on jest niewinny

 • loneman

  Oceniono 5 razy 1

  Tere fere "w boga", gadanie kogos komu zalezy by wyjsc a skoro zapadl wyrok teraz musza byc mocne "antydowody" winy.
  Sedziowie sa wlasnie w tej mitycznej roli i tylko tym co maja cos za uszami nie odpowiada ich wladza.....

 • kkrispl

  0

  Coś muszą mieć na niego, inaczej by się nie ośmieszali...

 • 1group

  0

  Na niewiniątko nie wygląda. Widać też,że w więzieniu dobrze karmią.

 • hess

  Oceniono 2 razy -2

  Ci prokuratorzy to chyba uczyli się prawa w PGR-ze,skazali niewinnego człowieka a teraz nie chcą wyplacic odszkodowania !!!!POLANDIO ILU JESZCZE TAKICH OSOB SIEDZI???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX