Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 14 lipca zrobimy zakupy?

Ustawa ograniczająca handel w niedzielę i święta w 2019 roku przewiduje zazwyczaj jedną niedzielę handlową w miesiącu. Jak wygląda kalendarz niedziel handlowych w lipcu?

Od marca 2018 roku klienci chcący robić zakupy w niedzielę uzależnieni są od przepisów zawartych w ustawie ograniczającej handel w niedziele i dni powszednie. Od tego czasu musimy sprawdzać czy w daną niedzielę zrobimy zakupy.

Niedziele handlowe 2019. Czy 14 lipca obowiązuje zakaz handlu w niedzielę?

Od 2019 roku niedziela bez zakazu handlu wypada zazwyczaj raz, pod koniec każdego miesiąca. Wyjątkiem od tej reguły są tylko niedziele w kwietniu i grudniu, kiedy ze względu na święta Bożego Narodzenia i Wielkanoc, wypada więcej niż jedna niedziela handlowa. Zgodnie z zapisami ustawy w niedzielę 14 lipca nie zrobimy więc zakupów w dużych sklepach jak Lidl i Biedronka czy w centrach handlowych.

Niedziele niehandlowe - które sklepy mogą być otwarte mimo zakazu handlu?

W niedziele niehandlowe zakazem nie są objęte niektóre placówki, które zgodnie z decyzją właściciela mogą w tym dniu otworzyć swoje punkty. Są to m.in. cukiernie, kawiarnie, restauracje, stacje benzynowe, sklepy z pamiątkami, apteki oraz lokalne sklepy, gdzie sprzedaż prowadzona jest przez właściciela lub jego rodzinę. Kolejna niedziela handlowa wypada dopiero 28 lipca.

Więcej o:
Komentarze (16)
Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 14 lipca zrobimy zakupy?
Zaloguj się
 • ian Kośki

  Oceniono 6 razy 6

  Żadna informacja jeśli nie niepisana przez IZ, stwierdzam brak narastającego napięcia w trakcie czytania, zero emocji. Nawet moja Zuzia po przeczytaniu tego artykułu nie zaczyna nerwowo prasować swojego zapasu rajstop.

 • gomas

  Oceniono 4 razy 4

  UZ to legenda. Oddajcie naszego UZ!

 • żararaka straszny

  Oceniono 5 razy 3

  Wprawdzie do handlowej niedzieli jeszcze daleko lecz my załoga 3iej zmiany budowy srebrnej wieży chcemy wiedzieć jaka dokładnie będzie pogoda tego dnia oraz czy zmiana personelu damskiego na kasie w Biedronce będzie ta sama co zwykle. Szczególnie chodzi o panią Zuzannę jej kolor bielizny!!!

 • buran2

  0

  Czy będzie jakiś festyn w 230 rocznicę rewolucji francuskiej dla niedomnych czternastego w Pzn, żeby można było się najesc za małe pieniądze?
  Po pracy mam ochotę na francuska kiełbaskę z długa francuska bulka.
  ,,Głodny zabojad,,

 • jan700

  Oceniono 4 razy 0

  To Gazeta Wyborcza nie wie, że w Polsce od tysiąca lat chłop nie wychodził w pole, kupiec nie handlował a rzemieślnik nie pracował?
  Polacy mają prawo to kultywowania swoich tradycji i marne parę milionów Sorosowych dolarów tego nie zmienią. Nie jesteśmy kolonią.

 • musibyclogin

  Oceniono 2 razy 0

  Oddawać Urszulę!

 • kann2

  Oceniono 3 razy -1

  TO STRASZNE!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX