Plaża bez peta także w Świnoujściu i Luboniu. Czytelniczka: Mimo że sama palę, jestem za

"Plaża bez peta" dociera do kolejnych miast - do naszej akcji dołącza Świnoujście i Luboń. Oznacza to, że już 11 miast w całej Polsce chce walczyć z nami o plaże wolne od niedopałków. Kto będzie następny? My nadal czekamy, a póki co widzimy, że wśród zwolenników "Plaży bez peta" są nasi czytelnicy.

Międzyzdroje, Kołobrzeg, Mielno, Hel, Sopot, Trzcianka, Grudziądz, Ełk, Siemiatycze, a teraz jeszcze Świnoujście i Luboń - władze tych miast postanowiły przyłączyć się do akcji Gazeta.pl "Plaża bez peta" i razem z nami walczyć o czyste plaże.

Akcja "Plaża bez peta", żeby był piasek nie "petowisko"

"Plaża bez peta" podoba się nie tylko włodarzom kolejnych miast, które dołączają się do naszej wakacyjnej akcji. Wśród jej zwolenników jesteście także wy, nasi czytelnicy. Nawet ci, którzy sami palą papierosy.

Mimo że palę, to jestem bardzo za. Można śmiało podejść do kosza i tego peta po wypaleniu wyrzucić, a o ile jest przyjemniej chodzić po piasku, a nie po petowisku.
Jestem palaczem, ale podpisuję się rękoma i nogami za taką akcją. Szanujmy się nawzajem!
Super! Śmieci trzeba zabierać ze sobą, jak się je przyniosło to i wynieść trzeba.
Jestem za. Na plaży chcę oddychać świeżym powietrzem a nie petami

- piszecie w komentarzach. 

W naszej akcji przypominamy, że niedopałki to nadal "numer jeden", jeśli chodzi zbierane na plażach odpady. Problemem jest nie tylko to, że budulcem papierosowych filtrów jest tworzywo sztuczne, przez co rozkładają się latami, ale również ich trujący wpływ na środowisko. Niedopałki zawierają mnóstwo toksyn, które zanieczyszczają naszą wodę i ziemię. W związku z tym zwracamy się do kolejnych samorządów, by również wzięły udział w naszej akcji.

Na Gazeta.pl trwa wakacyjna akcja "Plaża bez peta". Dowiedz się, dlaczego warto się do niej przyłączyć. Wspólnie stworzymy mapę plaż bez petów - czystych, cudownych miejsc na polskim brzegu. Jeśli chcesz by znalazło się na niej twoje miasto lub biznes, napisz do nas: plazabezpeta@agora.pl.

Przeczytaj również nasze teksty w ramach akcji "Plaża bez peta":

Więcej o:
Komentarze (53)
Plaża bez peta w Świnoujściu i Luboniu. Czytelniczka: Mimo że sama palę, jestem za
Zaloguj się
 • dobroslaw

  Oceniono 5 razy 5

  Trzeba podjąć inicjatywę w punkcie który przyniesie dużo więcej korzyści zdrowotnych - plaża bez telefonowania

 • france_press

  Oceniono 7 razy 5

  Jestem palaczem i jestem za całkowitym zakazem palenia na plaży. Mało tego, jestem za zakazem palenia w miejscach publicznych, przystanckach, rynkach i placach.

 • plastikpiokio

  Oceniono 9 razy 5

  ale jak znam życie to plaża w swinoujsciu będzie z petami z piwem w plastikowych kubkach i ze słowem Q-rwa w każdym parawaniku ---czyli jak zwykle i jeszcze zapomniałem wspomnieć o pladze psów ktorych na plaże wprowadzać nie wolno .

 • dobroslaw

  Oceniono 4 razy 4

  Plaże (i parki rekreacyjne) bez rozmów telefonicznych!!!!! To jest prawdziwa plaga!!!

 • lukki69

  Oceniono 8 razy 4

  13-ki dla niepalących. Palacze marnują na "dymka" w pracy średnio miesiąc w roku...

 • lactum

  Oceniono 5 razy 3

  Bedac palaczem nie koniecznie trzeba byc jeszcze egoista i chamem.

 • glowny_pasazer

  Oceniono 3 razy 3

  OK... mam tylko pytanie, na które do tej pory nikt nie potrafi odpowiedzieć:
  W jaki sposób ten zakaz będzie egzekwowany? Jeżeli tylko poprzez zlecenie znajomemu królika namalowanie napisów na kilku blaszkach, przymocowanie ich do kijków i wbicie w piasek, to brawa dla organizatorów. :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX