Krystian W. "Krystek" usłyszał zarzut w sprawie samobójstwa 14-letniej Anaid z Gdańska

Krystian W., znany jako "Krystek", usłyszał kolejny zarzut w związku ze śledztwem w sprawie samobójstwa 14-letniej Anaid z Gdańska. Jest podejrzany o zakazane nawiązywanie kontaktu z małoletnią poniżej 15 lat. Nie ma jednak dowodów na to, że to pod jego wpływem nastolatka targnęła się na swoje życie - pisze RMF FM.

Z nieoficjalnych informacji, do których dotarł reporter RMF FM, wynika, że w czerwcu 2019 roku Krystian W. usłyszał zarzut dotyczący zakazanego nawiązywania kontaktów z małoletnią w celu popełnienia przestępstwa o charakterze seksualnym. "Krystek" kontaktował się z 14-letnią Anaid za pośrednictwem jednego z komunikatorów internetowych. Z ustaleń śledczych wynika, że prawie 40-letni wówczas mężczyzna wiedział, ile lat ma jego rozmówczyni.

Krystian W. usłyszał kolejny zarzut. Kontaktował się z nastolatką, chcąc ją skrzywdzić

Zdaniem śledczych Krystian W. zmierzał do popełnienia przestępstwa seksualnego i wprowadzał 14-letnią Anaid w błąd, m.in. składając jej propozycję pracy w charakterze sprzątaczki w jego domu. Analiza rozmów Krystiana W. z nastolatką dała podstawę do przedstawienia "Krystkowi" kolejnego zarzutu.

Mężczyzna usłyszał zarzut zakazanego nawiązywania kontaktu z małoletnią poniżej 15 lat, jednak zdaniem śledczych nie ma dowodów na to, że to pod jego wpływem 14-letnia Anaid popełniła samobójstwo.

- Nie zebrano materiału dowodowego, który dałby podstawę do przedstawienia zarzutu doprowadzenia do targnięcia się na życie przez małoletnią Anaid. (...) Postępowanie oczywiście jest jeszcze kontynuowane, ale na tym etapie nie mam informacji takich, aby w tutaj jakiekolwiek zarzuty mogły jeszcze się w tej sprawie pojawić - powiedziała rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk, rozmówczyni RMF FM.

Śmierć 14-letniej Anaid wstrząsnęła Polską. "Krystek" odpowiada za 40 przestępstw seksualnych

Krystian W. korespondował z 14-letnią Anaid od 5 lutego do 7 marca 2015 roku. 8 marca nastolatka odebrała sobie życie, wskakując pod rozpędzony pociąg na dworcu w Oruni. Zanim to zrobiła, miała powiedzieć swojej koleżance "On mnie zgwałcił", nie wskazując jednak sprawcy. Po śmierci 14-latki jej matka ustaliła, że dziewczyna kontaktowała się z "Krystkiem" i zaczęła szukać innych kobiet, które z nim korespondowały. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wszczęła śledztwo, której rezultatem było postawienie Krystianowi W. szeregu zarzutów dotyczących przestępstw na tle seksualnym. W styczniu 2019 roku rozpoczął się proces "Krystka", który odbywa się za zamkniętymi drzwiami. Oskarżono go o 40 przestępstw popełnionych na ponad 30 młodych kobietach. Krystian W. odpowiada m.in. za gwałty, obcowanie seksualne z nieletnimi oraz podawanie nastolatkom substancji psychoaktywnych.

Więcej o:
Komentarze (45)
Krystian W. "Krystek" usłyszał zarzut w sprawie samobójstwa 14-letniej Anaid z Gdańska
Zaloguj się
 • pbattke

  Oceniono 24 razy 24

  "Po śmierci 14-latki jej matka ustaliła, że..." - Brawo dla policji po raz kolejny! :D

 • syriusz.wila

  Oceniono 28 razy 14

  nie ma dowodów na to, że to pod jego wpływem 14-letnia Anaid popełniła samobójstwo..... idzcie w chojjjj, no ale w kraju gdzie księża robią co chcą a politycy twierdzą że sex z 12 letnim dzieckiem to nie pedofilia to czego można oczekiwać? w tym kraju dzieciństwo to gehenna, jak cie nie zabiją, nie zgwałcą, nie pobiją nie ośmieszą nie wyśmieją to masz fart dzieciaku

 • spyderman2

  Oceniono 18 razy 6

  słyszałem że z tych burdeIi ponoć wielu tłustych pissowskich kocurów korzystało. podobno marszałek z piss miał schadzkę z nieletnią ukrainką a sprawę wyciszyły pissowskie służby

 • blechtrommel

  Oceniono 20 razy 6

  Atmosfera pobłażania dla kościelnej pedofilii zbiera żniwo - taki mamy klimat. Rechrystianizacja Europy!

 • maxym9

  Oceniono 3 razy 1

  Tacy należą do najniższej kategorii w nomenklaturze więziennej - może ktoś mu pomoże poślizgnąć się na mydle. Przedtem pewnie go zwyobracają. Tego mu w każdym razie szczerze życzę

 • absurd

  Oceniono 2 razy 0

  "zakazane nawiązywanie" i nie czytam dalej, bo to jakiś bełkot.

 • to_ja_troll_drugi

  Oceniono 4 razy 0

  bezpośrednich dowodów nie ma. Należy zmontować łańcuch poszlak. I wymierzyć dożywotnik. On tak czy siak żyw nie wyjdzie już z więźnia...po prostu nie ma takiej opcji...
  Nie zdziwiłbym się, gdyby już na niego odpowiedni kawałek prześcieradła czekał.

  dyndu, dyndu krystek...dyndu, dyndu

 • zawszedak111

  Oceniono 3 razy -1

  "nie mam informacji takich, aby w tutaj jakiekolwiek zarzuty mogły jeszcze się w tej sprawie pojawić" - "w tutaj"???
  UZ, pisz po polsku!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX