Niedziele handlowe 2019. Czy 7 lipca sklepy będą otwarte?

W 2019 roku niedziele handlowe wypadają tylko jeden raz w miesiącu. Czy 7 lipca jest właśnie taką niedzielą? Zaglądamy do ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, która to reguluje.

Podział na niedziele handlowe i niehandlowe został wprowadzony w 2018 roku. Od marca do grudnia ubiegłego roku niedziele handlowe wypadały dwa razy w miesiącu, ale już w styczniu 2019 roku liczba ta wyraźnie się zmniejszyła. Od początku tego roku niedziele handlowe wypadają tylko raz na miesiąc, w ostatnią niedzielę miesiąca. Oznacza to, że 7 lipca sklepy będą zamknięte.

Niedziele handlowe 2019. Gdzie można coś kupić pomimo zakazu?

Przypomnijmy, że podział na niedziele handlowe i niehandlowe nie obowiązuje wszystkich. W ustawie o ograniczeniu handlu zostało wymienione ponad 30 typów sklepów, które mogą być czynne w każdą niedzielę. Jakie to sklepy? M.in. cukiernie, piekarnie, apteki, sklepy z pamiątkami, a także placówki pocztowe i sklepy na stacjach benzynowych. W niedziele niehandlowe mogą być otwarte także te sklepy, w których za kasą stoi właściciel danego przedsiębiorstwa.

Więcej o:
Komentarze (36)
Niedziele handlowe 2019. Czy 7 lipca sklepy będą otwarte?
Zaloguj się
 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 12 razy 8

  Tak UZ podpisujesie się przed artykułem wiadomo, że to sobota wiem że jutro nie jest niedziela handlowa ale muszę o tym przeczytać ,wspaniały artykuł czytam go z wypiekami na twarzy pełen emocji zacząłem obgryzać paznokcie, ale to nerwy Dzięki niemu jestem już spokojny i wiem ,że jutro zakupów nie zrobię ale to nic przypomnę sobie jeszcze jutro czytając jego nową sensacyjna wiadomość

 • 31.februarius

  Oceniono 10 razy 6

  Siekiera, motyka, kwiaty cięte,
  jutro sklepy są zamknięte.

  Siekiera, motyka, spoko, luz,
  "epopeję" pisze UZ!

 • gomas

  Oceniono 6 razy 6

  Chciałam zobaczyć komentarze. Nie zawiodłam się :)
  Jak można myśleć że ludzie nadal nie wiedzą kiedy niedziela jest handlowa czy nie. O ile ich to w ogóle jeszcze obchodzi. To najdłuższy tasiemiec wyborczej. Zmiłujcie się i dajcie już spokój. Albo dodajcie jakieś emocjonujące fakty coś na kształt: "gdzie jest Isaura? w salonie. a co robi? nie żyje."

 • Stefan Burczymucha

  Oceniono 4 razy 4

  Do kościoła polska ciemnoto zapierd....ać i na tacę rzucać a nie w sklepach pieniądze trwonić. Pisie szambo robi z wami co chce za pińcet hahaha

 • janviertrois

  Oceniono 6 razy 4

  Dzięki tym wolnym niedzielom, w których z braku czasu dotąd robiłem zakupy, teraz wykonuję remonty i naprawy z użyciem najróżniejszych narzędzi. Na szczęście nie ma przepisów które nakazywałyby w tych katolickich dniach siedzieć cicho w domu. Zatem używam wiertarki, młotów pneumatycznych, zwykłych młotków, czy przecinaków, które w trakcie użycia idealnie współgrają z niedzielnymi kościelnymi dzwonami. Mieszkam blisko katolickiej świątyni więc akustycznie wzajemnie uzupełniamy się. Każdemu według potrzeb. Miłego roboczego niedzielnego dnia. Jutro zaczynam kolejny remont.

 • remislanc

  Oceniono 12 razy 4

  I znowu muszę czekać prawie miesiąc!!! Trę nogami, aby w ostatnią niedzielę miesiąca pójść do galerii i pojeździć ruchomymi schodami...Qrde - w niedzielę!!! Nie tam w piątek-świątek. Tylko w niedzielę!!! Jakie to emocjonujące...

 • żararaka straszny

  Oceniono 8 razy 4

  Ponadto dla wiernych z danej parafii należy wprowadzić obowiązek deponowania kluczy od mieszkań aby ułatwić wielebnemu dotarcie do lokalu w celu odbycia wyświęcenia mieszkania jak i rodziny w trakcie corocznej jednorazowej wizyty tak zwanej po kolędzie oraz wyznaczyć dla wszystkich aby nie było zbędnych dyskusji w kontekście co łaska czyli 150 zł. W razie nieobecności nieusprawiedliwionej właścicieli lokali dodatkowe 50 zł, z obowiązkiem zdeponowania koperty na komodzie w przedpokoju

 • stanislaw.sk

  Oceniono 3 razy 3

  @31.februarius
  Kultura ( j)UZ nie zabrania
  Robić weekendowe zamieszania
  Siekiera, motyka, bimber…” - zaśnie!
  Lepiej, niech go piorun trzaśnie!”

 • raxell

  Oceniono 3 razy 3

  Jak to fajnie że w państwie rządzonym przez PiS wszystkie podmioty są traktowane tak samo,.. Podobno Żabka to Urząd Pocztowy :) Niestety nie mają w ofercie znaczków pocztowych, kopert, nawet nie ma skrzynki na listy,.. może ktoś z państwa próbował wysłać polecony z Żabki? Oczywiście pracownicy Żabki nie muszą mieć wolnych niedziel, pewni wszyscy to bezbożnicy, nie chodzą do kościoła i nie mają dzieci,..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX