Koniec pikiety i zakaz protestów na rok. Jest porozumienie ws. płac z pracownikami sądów i prokuratur

Ministerstwo Sprawiedliwości dogadało się z protestującymi pracownikami sądów i prokuratury. W czwartek ogłoszono, że jest porozumienie dotyczące wzrostu płac - podwyżki mają przyjść po 1 października tego roku, średnio 900 zł na etat.

Związkowcy pracowników sądów i prokuratury pikietowali w miasteczku namiotowym przed gmachem Ministerstwa Sprawiedliwości od 7 maja. 4 lipca wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik pochwalił się na Twitterze zdjęciem z przedstawicielami związków zawodowych i obwieścił, że doszło do porozumienia.

Porozumienie MS ze związkami - podwyżki o 900 zł brutto

W myśl ustaleń resortu z protestującymi od 1 października nastąpi podwyższenie, średnio o 450 złotych brutto, wynagrodzeń pracowników sądów powszechnych (urzędników, asystentów sędziego, specjalistów Opiniodawczych Zespołów Sądowych Specjalistów i innych pracowników) oraz prokuratury (urzędników, asystentów prokuratora i innych pracowników).

Od 1 stycznia wynagrodzenia pracowników sądów i prokuratur wzrosną przeciętnie o kolejne 450 złotych, co w sumie da zwiększenie wynagrodzeń o 900 złotych w przeliczeniu na etat. Od początku przyszłego roku średnio o 900 złotych wzrosną również płace kuratorów zawodowych.

Bez protestów przez rok. "Pozostaje dużo pracy"

Zgodnie z porozumieniem, strona związkowa zaprzestaje, co najmniej na rok, wszelkich form protestu związanych z poziomem i systemem wynagrodzeń. - Jesteśmy zadowoleni - przekazała przewodnicząca Krajowej Rady Związku Zawodowego Pracowników Wymiaru Sprawiedliwości RP Iwona Nałęcz-Idzikowska.

Pozostaje dużo pracy nad ustawą dla pracowników sądów i prokuratury, która powinna na stałe ustabilizować sytuację pracowników

- zaznaczyła.

Więcej o:
Komentarze (18)
Porozumienie pracowników sądów i prokuratur z Ministerstwem Sprawiedliwości. Podwyżki o 900 zł
Zaloguj się
 • as31

  Oceniono 13 razy 13

  O! Drukarnia prezesa już rusza na całego ? Dostaną nawet więcej niż krowy !

 • robertczajka

  Oceniono 13 razy 13

  Korupcja polityczna ma się dobrze najbardziej Obawiam się że większość Polaków z mniejszych miejscowości uważa że 500 plus te wszystkie podwyżki to są pieniądze odebrane mafią vatowski złodziejom z poprzednich rządów bajka się skończy bardzo głębokim kryzysem finansów publicznych niestety

 • piss-ass

  Oceniono 13 razy 11

  Wójcik, Horała i Suski to elita najbardziej wkur....cych pisiorków.

 • lesnojeziorska

  Oceniono 16 razy 8

  A tyle było pajacowania, jak to pisobolszewia skończy z nietykalną kastą i jej przywilejami.

 • tygrys102

  Oceniono 5 razy 5

  wójcik kretyn...pytał dlaczego w 1989 państwo nie dało wszystkim po 500 zł...kretyn to komplement

 • ewulka987

  Oceniono 2 razy 2

  Jakoś PiS nie chwali się zbytnio tym porozumieniem. Czyżby bał się tego ,że budżetówka będzie chcieć podwyżek swoich wynagrodzeń ,bo jednak rozszerzenie 500+ to nie płaca za pracę. A rządzącym się myli korupcja polityczna czyli rozdawnictwo z godną płacą za pracę.

 • ernst-lemingway

  Oceniono 7 razy -1

  Jest proste rozwiązanie tych sporów płacowych, no - pozornie proste, które "na zawsze " mogłyby wygasić spory zbiorowe - otóż indeksacja płac o stopień inflacji za ubiegły rok.
  Te rozwiązania są z powodzeniem stosowane na zachodzie, ale u nas to nie przejdzie :) Budżet ma za dużo do stracenia, czytaj: mają kasę do zajumania z naszej kieszeni, a inflacja działa na ich korzyść. I nie ma to nic wspólnego z PiSem akurat - ten mechanizm trwa od zawsze i każdy rząd podnosił płace dopiero wtedy gdy musiał: czyli, gdy wq*wieni ludzie ruszyli na Warszawę:)

  Jeszcze mamy kilka dekad do cywilizacji :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX