Lato 2019. Poszerzanie plaż nad Bałtykiem. Kiedy zostaną zamknięte plaże? [HARMONOGRAM]

Podczas tegorocznych wakacji na polskich plażach przeprowadzona zostanie refulacja, czyli poszerzanie plaż. Jakie kąpieliska nad Morzem Bałtyckim mogą zostać zamknięte dla plażowiczów?

Refulacja to prace mające na celu poszerzenie oraz ochronę plaży i terenów brzegowych. W ostatnich dniach mieszanina wody i piasku wysypywana jest i rozgarniana na plażach tak, by powiększyć je o co najmniej kilkadziesiąt metrów.

Lato 2019. Aktualny harmonogram prac refulacyjnych nad polskim morzem

Według komunikatu Urzędu Morskiego w Gdyni, wydanego 1 lipca, na czas prac poszczególne odcinki będą sukcesywnie zamykane. W żadnej z miejscowości plaża nie zostanie zamknięta w całości, dlatego przebywający nad Bałtykiem turyści nie muszą obawiać się, że podczas urlopu nie wypoczną na plaży. Jaki jest aktualny harmonogram prac refulacyjnych?

Jastrzębia Góra - Ostrowo:

 • I etap: 25.06.2019-4.07.2019 (+ 7 dni na demontaż rurociągu) km 137-138
  wejście na plażę nr 33 (prace w kierunku wejścia nr 39; ze wschodu na zachód)
 • II etap: 7-20.07.2019 (+ 4 dni na demontaż rurociągu) km 133,5-135
  wejście na plażę nr 26 (prace w kierunku wejścia nr 23; z zachodu na wschód)
 • III etap: 21.07.2019-8.08.2019 (+ 7 dni na demontaż rurociągu) km 135-137
  wejście na plażę nr 26 (prace w kierunku wejścia nr 33; ze wschodu na zachód)

Kuźnica: trzeci/czwarty tydzień sierpnia 2019

Sztutowo/Stegna: druga połowa sierpnia do pierwszej połowy września 20119

Westerplatte: pierwsza/druga połowa września 2019

Podane przez Urząd Morski terminy są orientacyjne i mogą ulec zmianie. Wybór terminu prac (czerwiec-wrzesień) wypadający akurat w sezonie wakacyjnym był konieczny. Refulacja tylko w tym czasie, ze względu na dobre warunki atmosferyczne, może zostać przeprowadzona z zapewnieniem, że jej efekty utrzymają się na lata.

Więcej o:
Komentarze (10)
Lato 2019. Poszerzanie plaż nad Bałtykiem. Kiedy zostaną zamknięte plaże? [Harmonogram]
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 3 razy 3

  Przepraszam, nie jestem fachowcem, ale czy jest jakaś racjonalna przyczyna, dla której tej operacji nie można było zacząć - powiedzmy w kwietniu, tak, żeby skończyć ją przed wakacjami…?

 • telewy2

  Oceniono 1 raz 1

  Urzędnikom się nie chciało, w kwietni tkwili jeszcze z zimowym letargu. No i oni to mają w tyłku, bo jak to ludzie morza na wakacje jeżdżą w góry.

 • karolbiel

  0

  chyba w takiej sytuacji nie ma złudzeń, że wakacje za granicą to jedyna rozsądna opcja, cenowo nie wychodzi jakoś specjalnie drożej, a masz pewną pogodę, nowe miejsca do zwiedzenia, a lot ok 2-3 godziny i jesteś, w TUI czy Fostertravel mnóstwo fajnych ofert last minute - np. tutaj kotrabatowy.pI/sklep/tui/

 • onebe

  0

  Do kwietnia są sztormy zapewne, które uniemożliwilyby te roboty.

 • harystoh

  Oceniono 2 razy 0

  DZIWNE TE HARMONOGRAMY W POLSCE. TE PRACE W POLSKIM KLIMACIE MOZNA WYKONYWAC W DOWOLNYCH MIESIACACH NIEKONIECZNIE W SEZONIE. URZEDNIKOW PORABALO. GRATULUJE!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX