Pogoda. Przyszło ochłodzenie. Nadchodząca noc może być zimna, temperatura spadnie do 5 stopni

Pogoda. W tym tygodniu upały w końcu przestaną nas męczyć, a pogoda diametralnie się zmieni. Polska znajdzie się pod wpływem chłodnych mas powietrza znad Atlantyku, co spowoduje ochłodzenie. W nocy i o poranku w niektórych regionach słupki rtęci mogą spaść do 5 stopni.

Wyż Vera, który był odpowiedzialny za ostatnią falę upałów, powoli przesuwa się w stronę Morza Czarnego i Turcji. Od wczoraj Polska znajduje się pod wpływem niżu znad Finlandii, a z północnego zachodu napływa do naszego kraju chłodniejsze powietrze znad Atlantyku. Powoduje to, że temperatura spada, a pogoda stopniowo się uspokaja.

Pogoda. Czas na ochłodzenie. W dzień kilkanaście, a w nocy zaledwie kilka stopni

W kolejnych dniach nie musimy obawiać się gwałtownych burz, choć możliwe są przelotne opady deszczu, które obserwować będziemy przede wszystkim na północy kraju, a w drugiej połowie tygodnia także przy wschodniej granicy Polski. Największą zmianą będzie jednak znaczny spadek temperatury.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej z serwisu pogodynka.pl prognozują, że w ciągu kolejnych kilku dni na termometrach zobaczymy maksymalnie 25 stopni, choć w większości polskich miejscowości temperatura będzie wahać się do 19 do 21 stopni. Najchłodniej będzie w miejscowościach nadbałtyckich, z kolei najcieplej na Podkarpaciu. Najgorętszym dniem w tym tygodniu będzie sobota - w mieście, w którym będzie tego dnia najcieplej, czyli w Rzeszowie, odnotujemy maksymalnie 26 stopni. Meteorolodzy przewidują, że 6 lipca najchłodniej będzie w Koszalinie - tam termometry wskażą tylko 16 stopni.

Z prognozy pogody IMGW na portalu pogodynka.pl wynika także, że chłodne będą najbliższe noce i poranki. W nocy z wtorku na środę temperatura w większości polskich miast będzie utrzymywać się na poziomie 9-11 stopni, ale w Jeleniej Górze spadnie nawet do 5 stopni.

Więcej o:
Komentarze (45)
Pogoda. Przyszło ochłodzenie. Nadchodząca noc może być zimna, temperatura spadnie do 5 stopni
Zaloguj się
 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 12 razy 6

  Co to jest największy upał w porównaniu do szczękościsku niby uśmiechu kogoś na zdjęciach który się wstydzi pokazać swojego jednego spróchniałego zęba oraz jego politycznych decyzji.

 • metaxo

  Oceniono 8 razy 4

  Czy nie uważacie, że za złą pogodę sówerenowi się należy jednorazowe 1000+ jeszcze przed jesiennymi wyborami?

 • popieramkukiza

  Oceniono 7 razy 3

  A miały być jeszcze bardziej tropikalne upały i grad wielki jak pusty łeb piszącej te brednie gimbazy.

 • justas32

  Oceniono 13 razy 3

  Było gorąco - tragedia. Jest chłodniej - tragedia. Było PO - tragedia. Jest PiS - naprawdę tragedia, ale w tej nawale naszych tragedii już nie rozróżniamy co jest prawdziwą tragedią a co nie ...

 • dublet

  Oceniono 2 razy 2

  Teraz czas na powódź!

 • george_costanza

  Oceniono 1 raz 1

  Deszczu... Wielkopolska pustynnieje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX