Sobieszewo. Policjant uratował z Bałtyku troje dzieci i ich dziadka. Sam omal nie utonął

Sobieszewo. Asp. Rafał Dąbrowski podczas wypoczynku na plaży dostrzegł cztery osoby, które topiły się w Bałtyku. Policjant nie czekał na ratowników i sam postanowił pomóc tonącym. Dzięki niemu udało się uratować troje dzieci oraz ich dziadka.

Dziennikarze Polsat News dotarli do bohaterskiego policjanta, który przebywał w Sobieszewie na urlopie. Dzięki akcji funkcjonariusza komendy policji w Sopocie udało się uratować troje dzieci oraz ich dziadka, którzy topili się w Bałtyku.

Policjant uratował trójkę dzieci i dziadka, ale potem sam miał problem

Ostatniego dnia urlopu Rafał Dąbrowski wraz z rodziną przebywał na jednej z plaż w Sobieszewie, gdy zauważył troje topiących się dzieci. - Ja i żona zauważyliśmy troje dzieci trzymających się kurczowo, bujających się jak spławik na wodzie. Widzieliśmy, że chowają się pod powierzchnią wody. Obok nich płynął starszy pan, który wymachiwał rękoma - opowiada. Poprosił żonę, by zawiadomiła ratowników, a sam, nie chcąc tracić czasu, chwycił koło i ruszył na pomoc tonącym.

Podczas akcji ratunkowej Rafał Dąbrowski sam mógł zginąć - policjanta porwała fala wsteczna, która wciągała mężczyznę w głąb morza. Całe szczęście ratownicy pomogli mu wydostać się na brzeg.

Troje uratowanych dzieci nie doznało żadnych obrażeń, z kolei dziadek oraz drugi z mężczyzn, który pomagał w akcji ratunkowej, byli "w szoku i opici wodą", przez co trafili do szpitala. Żona Rafała Dąbrowskiego w rozmowie z dziennikarzami zauważyła, że pozostali plażowicze nie reagowali na jej wołania o pomoc.

Zgodnie ze statystykami Komendy Głównej Policji tylko w czerwcu w Polsce utonęło 113 osób. Najtragiczniejszy był bardzo upalny ostatni weekend czerwca, kiedy w wyniku utonięcia zmarło aż 14 osób. 

Więcej o:
Komentarze (83)
Sobieszewo. Policjant uratował z Bałtyku troje dzieci i ich dziadka. Sam omal nie utonął
Zaloguj się
 • adasiekptasiek

  Oceniono 41 razy 39

  wielki szacunek dla pana

 • puuchatek

  Oceniono 36 razy 34

  Panie Rafale, szacunek i ukłony. Tacy jak Pan przywracają wiarę w ludzkość.

 • obecnytutaj

  Oceniono 25 razy 23

  Brawo!

 • mer-llink

  Oceniono 22 razy 18

  Dzielny człowiek. Gratulacje!
  A na plaży porozkładane Janusze z Grażynami, to co bendom siem ruszać z pomocom, no nie?
  Bo kto by wieczorem mógł z czystym sumnieniem obglądnąc "Państwa Kiepskich", jak nie wyplażowane Grażyny z Januszami, no nie?

 • siekier35

  Oceniono 14 razy 14

  szacun.
  podwyżki i awansu

 • proboszczsibi

  Oceniono 18 razy 12

  Gratulacje dla postawy policjanta i jego odwagi oraz determinacji. (Boże, tylko chroń tego policjanta przed uściskiem ręki v-ce MSWiA - pana Z.)

 • mejerewa

  Oceniono 15 razy 11

  Dzieci bez dmuchanych rękawków i jeden opiekun na troje. To jest ryzyko właśnie.

 • aagaj

  Oceniono 13 razy 11

  Ratować tak, ale pamiętać trzeba, źe się jest człowiekiem i ma się rodzinę, która chce mieć męźa, syna, dzieci !

 • camel_3d

  Oceniono 16 razy 10

  " Żona Rafała Dąbrowskiego w rozmowie z dziennikarzami zauważyła, że pozostali plażowicze nie reagowali na jej wołania o pomoc."

  fajny narod....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX