"Ma głowę, nóżki i rączki. Przypomina człowieka". Apel ratowników WOPR ws. dmuchanych zabawek

Kiedyś królowały materace, dziś najmodniejszym wyposażeniem plażowiczów są dmuchane zabawki: flamingi, jednorożce, banany, a nawet lodowe rożki. Niektóre, zwłaszcza te w kształcie zwierząt, z daleka mogą przypominać tonącego człowieka. I zmylić ratowników.

W internecie pojawił się apel ratowników wodnych z sopockiego oddziału WOPR w sprawie "dmuchańców". Najpierw 28 czerwca w nocy pojawił się tajemniczy wpis, zilustrowany zdjęciem dmuchanej zabawki w kształcie zwierzęcia, trochę przypominającej leniwca.

Oto zagadka. To dmuchane "coś" wygląda jak człowiek, ma głowę, rączki oraz nóżki. Zdjęcie zostało zrobione wczoraj w nocy. Jaką historię ma to coś? Jakiś pomysł? Rozwiązanie zagadki wieczorem...

Apel WOPR do plażowiczów: pilnujcie dmuchanych zabawek, przypominają tonącego człowieka

Kilkadziesiąt godzin później na profilu pojawiło się kolejne zdjęcie, przedstawiające dwóch ratowników wspólnie trzymających tajemniczą zabawkę. Okazało się, że dmuchane zwierzę 21 czerwca w godzinach wieczornych uruchomiło akcję poszukiwawczą w Zatoce Gdańskiej, w której udział brała motorowodna jednostka sopockiego WOPR. "Zabawka została odnaleziona około 800 m od brzegu, ma głowę, nóżki oraz rączki, czyli przypomina z daleka człowieka" - czytamy w poście.

Takie "coś" potrafi bardzo szybko przemieścić się po powierzchni wiele kilometrów na sąsiednie kąpieliska oraz może uruchomić akcję poszukiwawczo-ratowniczą. Taka sytuacja zaangażuje kilkudziesięciu ratowników, wszystkie służby działające na wodzie, kilkanaście jednostek motorowodnych, bardzo często śmigłowiec i może trwać wiele godzin. W tym momencie do prawdziwej akcji nie będzie już kogo wykorzystać

- brzmi fragment wpisu. Ratownicy zaapelowali do plażowiczów, by pilnowali dmuchanych zabawek, a jeśli już ich zabawkę porwą fale, aby poinformowali ratowników, dzwoniąc pod numer 601 100 100.


 

Więcej o:
Komentarze (44)
"Ma głowę, nóżki i rączki. Przypomina człowieka". Apel ratowników WOPR ws. dmuchanych zabawek
Zaloguj się
 • wormboy

  Oceniono 40 razy 36

  Dla mnie zagadką jest jak można wydać pieniądze na coś tak szpetnego!?

 • liczygrosz

  Oceniono 29 razy 25

  No to lipa.... czyli juz nie moge chodzic na plażę z Dżesiką :-(

 • polakadam

  Oceniono 26 razy 20

  "wygląda jak człowiek, ma głowę, rączki oraz nóżki."
  Przecież to prezes.

 • antropoid

  Oceniono 17 razy 15

  To tak samo jak z "Balbiną" - też ma głowę, rączki i nóżki i przypomina człowieka...

 • luzuj

  Oceniono 24 razy 14

  Kolejne śmieci, których czas użytkowania zazwyczaj nie przekracza 1 miesiąca. Powinno to być zakazane na równi z plastikowymi kubeczkami i słomkami.

 • mcguirre

  Oceniono 8 razy 8

  To dmuchana kupa z odnóżami ? :)

 • bratjolki

  Oceniono 11 razy 5

  Nożem go !

 • jw0022

  Oceniono 4 razy 4

  Toż to baba do dmuchania

 • john_yossarian

  Oceniono 15 razy 3

  Jakiś Brajanek płacze po tej zabawce a jego madka się złości, bo kosztowała tyle co jej tpisy. Ale zaraz wplynie świeża kasa za 500+ na pierwsze dziecko i kupą nowe g...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX