Białystok: skarbówka weszła do firmy kurierskiej. W przesyłce znaleziono niemieckie karabiny

Funkcjonariusze krajowej skarbówki z Białegostoku, podczas kontroli przesyłek w oddziale jednej z firm kurierskich, ujawnili 3 niemieckie karabiny maszynowe MG 34 (Maschinengewehr 34) pochodzące z okresu II wojny światowej.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej ustali, że zabytkowa broń miała trafić do Wielkiej Brytanii. Paczka nadana na Łotwie, nie była opatrzona deklaracją dotyczącą zawartości. W jej wnętrzu znajdowały się 3 niemieckie karabiny maszynowe MG 34, używane na frontach II wojny światowej.

Z uwagi na podejrzenie naruszenia przepisów ustawy o broni i amunicji, w sprawie przesyłania i przewozu broni, wszczęto postępowanie, do którego zostały zabezpieczone ujawnione karabiny. Podlaska KAS nawiąże współpracę z łotewskimi służbami ponieważ nie jest wykluczone, że zabytkowa broń opuściła terytorium Łotwy nielegalnie.

MG 34 (Maschinengewehr 34) był uniwersalnym, szybkostrzelnym karabinem maszynowym produkcji niemieckiej strzelającym pociskami kal. 7,92 mm, powstałym w latach 30. ubiegłego wieku. To podstawowa broń wsparcia w niemieckim Wehrmachcie, produkowana w kilku wariantach i używana także przez inne formacje oraz wojska pancerne, lotnictwo i marynarkę wojenną. Na szeroką skalę MG 34 był użytkowany przez niemiecką piechotę do 1943 roku, kiedy wyparł go jego następca – MG 42.

Więcej o:
Komentarze (64)
Białystok: skarbówka weszła do firmy kurierskiej. W przesyłce znaleziono niemieckie karabiny
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 51 razy 43

  To nie są żadne karabiny - tylko niezdatne do działania pamiątki militarne z okresu 2 wojny ...

 • mcguirre

  Oceniono 33 razy 29

  Przecież to złom który mieć mieć jedynie wartość kolekcjonerską ale nie muzealną.

 • 1moco2

  Oceniono 23 razy 23

  Takie same gwery dźwigaliśmy z kolegami po Wrocławiu w latach 50-tych, bawiąc się w wojnę. Raz na widok dwóch milicjantów rzuciliśmy jeden na chodnik i schowaliśmy się. Oni podeszli, spojrzeli, kopnęli i poszli dalej. Tym się różnili od tych tutaj.

 • the_xy

  Oceniono 19 razy 19

  Tak sobie chodzili, chodzili, weszli do firmy kurierskiej, bez niczego otworzyli paczkę i bach, karabiny znaleźli. Dziwne że w lotto nie grają z takim szczęściem.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 19 razy 19

  Niebezpieczne przedmioty, szczególnie gdyby tym kogoś zdzielić w łeb.

 • 1moco2

  Oceniono 23 razy 19

  To jakie jest cło na złom, którego nie zapłacili?

 • si.vis.pacem.para.bellum

  Oceniono 18 razy 18

  Ludzie!, to nie są żadne karabiny, to złom, albo eksponat muzealny w zależności od wartości kolekcjonerskiej. To UBECKA mentalność naszych urzędasów każe szukać w każdym przedmiocie próby "zamachu na władzę (ludową)".

 • ar.co

  Oceniono 21 razy 17

  Radziłbym poszukać odbiorcy w pisowskim rządzie. Tam jest taki jeden, który już na początku naszego stulecia zgromadził w piwnicy warszawskiego bloku mieszkalnego arsenał, zdatny do wysadzenia połowy dzielnicy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX