Są wyniki sekcji zwłok Pawła Lucińskiego, dziennikarza Radia Gdańsk. Prokuratura: To nie było zabójstwo

Są już znane wstępne wyniki sekcji zwłok dziennikarza Radia Gdańsk, Pawła Lucińskiego, którego ciało znaleziono w sobotę wieczorem w domu na gdańskim osiedlu Żabianka. - Przyczyną śmierci były czynniki chorobowe - podaje prokuratura. Wcześniej śledczy informowali, że dziennikarz mógł zostać zamordowany, a w sprawie zatrzymano jego 34-letnią partnerkę.

Znane są już wstępne wyniki przeprowadzonej w poniedziałek rano sekcji zwłok 49-letniego dziennikarza Radia Gdańsk Pawła Lucińskiego. O jego śmierci poinformowali redakcyjni koledzy w nocy z soboty na niedzielę. Jego ciało odnaleziono w sobotę w jego mieszkaniu na gdańskiej Żabiance. Policja poinformowała, że wstępnie zakwalifikowała sprawę jako zabójstwo - w sprawie zatrzymano także 34-letnią kobietę, partnerkę mężczyzny. 

Są wyniki sekcji zwłok dziennikarza Radia Gdańsk. Prokuratura: To nie było zabójstwo

Rzeczniczka gdańskiej Prokuratury Okręgowej poinformowała, że wstępne wyniki sekcji zwłok wykluczają zabójstwo. - Przyczyną śmierci były czynniki chorobowe, mianowicie wykrwawienie w obrębie układu pokarmowego. On był bardzo schorowaną osobą, co było widać już wcześniej - powiedziała w rozmowie z Gazeta.pl prokurator Grażyna Wawryniuk. 

Wcześniej informowano, że dziennikarza znaleziono w jego domu z raną na plecach. Rzeczniczka prokuratury poinformowała, że rana jest powierzchowna i nie miała związku ze śmiercią. - Wyjaśniamy jednak w jakich okolicznościach powstała - powiedziała Wawryniuk.

Jak dodała, 34-letnia partnerka mężczyzny, która została zatrzymana po znalezieniu jego ciała, została przesłuchana w charakterze świadka. - Po wykonaniu wszystkich czynności zostanie zwolniona - dodaje prok. Wawryniuk.

Nie podano do publicznej wiadomości, na co chorował dziennikarz.

Dziennikarz Radia Gdańsk miał 49 lat

Paweł Luciński pracował w Radiu Gdańsk od 1997 roku. Zajmował się tematyką muzyczną i prowadził m.in. audycję Muzyczna Strefa Radia Gdańsk. Na przestrzeni lat relacjonował najważniejsze wydarzenia muzyczne i przeprowadzał wywiady z wybitnymi artystami. Był wielkim fanem m.in. U2 i The Beatles

Paweł był człowiekiem nadwrażliwym, on oddychał radiem. Kochał muzykę, miał o niej olbrzymią wiedzę. Potrafił o tym niesamowicie opowiadać.Tworzył zresztą autorskie audycje, które przechodzą do historii tego radia

- wspominał Lucińskiego jego redakcyjny kolega, Włodzimierz Machnikowski.

Więcej o:
Komentarze (72)
Są wyniki sekcji zwłok Pawła Lucińskiego, dziennikarza Radia Gdańsk. Prokuratura: To nie było zabójstwo
Zaloguj się
 • marykownow

  Oceniono 52 razy 42

  To jest dla mnie szok. Facet zmarł przez chorobę. A przez dwa dni piszą, że go partnerka prawdopodobnie zamorodowała. Facet jej zmarł i jeszcze na 24 godziny gazety z niej morderczynię zrobiły.

 • refleksja

  Oceniono 35 razy 21

  Korzystając z okazji: jest to pissdzielskie radio kierowane przez solidarucha pissdzielca, który odstawiał cyrki, żeby nie przyznać nagrody "Klerowi".

 • wiceherszt

  Oceniono 24 razy 20

  Pewnie wrzody żołądka połączone z alkoholem, bardzo cenionym w środowisku "dziennikarzy" i nie tylko. Ciekawe tylko, czy babka wysądzi od innych dziennikarzy jakieś odszkodowanie, za zrobienie z niej morderczyni, choćby i na daw dni. No i trochę lipa, zmarł jej facet a tu noc na dołku, później wożenie od Annasza do Kajfasza, przesłuchania, zapewne z delikatnymi sugestiami funkcjonariuszy, że warto by się jednak przyznać... A teraz niby świadek, ale dalej musi kiblować "do zakończenia czynności". Mogliby babkę chociaż wypuścić, żeby się wyspała a "czynności" dokończyć kiedy indziej.

 • kzet69

  Oceniono 14 razy 14

  Kto wie jakie odszkodowanie wysądzi ta zatrzymana dziewczyna od pislandii za publiczne nazwanie jej przez kulsońską rzeźniczkę zabójczynią?

 • misio-kicio

  Oceniono 20 razy 14

  Czy tę kobitkę też wyprowadzali w samych majtach, kajdankach zespolonych i z głową przy ziemi?

 • susenka

  Oceniono 14 razy 10

  Policja i prokuratura są mistrzami w podawaniu niesprawdzonych informacji. Najpierw jest wielkie zadęcie oraz wysokość ewentualnej kary, a potem wychodzi kicha.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 13 razy 9

  Prawda jest taka,że facet po rozstaniu z żoną zapijał się na śmierć...przez kilka lat..i chorował a nie leczył sie,bo służba zdrowia sama jest chora.Dziennikarz Muzyczny,wrażliwy,ale czy trzeba o Nim pisać już drugi dzien?

 • iremus

  Oceniono 15 razy 9

  Wcześniej śledczy informowali, że dziennikarz mógł zostać zamordowany, a w sprawie zatrzymano jego 34-letnią partnerkę......
  Bzdura pisano że zatrzymano kobietę która widziała go jako ostatnia.
  Cytat: ....Dziennikarz znaleziony martwy w mieszkaniu. Policja: to zabójstwo
  ...... Dziennikarz znaleziony martwy w mieszkaniu. Policja: to zabójstwo ...... Przesłuchano świadków, dokonano oględzin miejsca. Zatrzymano 34-letnią kobietę. Czyn zakwalifikowano jako zabójstwo – powiedziała dziennikarzom telewizji publicznej. Podkreśliła, że zatrzymana w sprawie nie należy do rodziny zmarłego mężczyzny. Policja: sprawa  jest prowadzona w kierunku zabójstwa .....
  link usunięty chociaż pasuje do wszystkich doniesień
  Ciekawe czy z domu zabierał ją pluton antyterrorystów z długą bronią gotową do strzału, na bosaka, w stringach i w kajdankach na rękach, nogach i szyi ?

 • ceppisowski

  Oceniono 11 razy 7

  dobrze ze pisowskie zjeby nie zlinczowaly kobiety
  Pisowski zjeb potrzebuje kogos opluc, a to czy winny czy nie, nie ma ta wiekszego znaczenia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX