Portal TVP Info o marszu LGBT w Paryżu. Źle przetłumaczono treść jednego z transparentów

Portal TVP Info podał informację, że na sobotniej paradzie LGBT w Paryżu pojawiło się hasło "Kara śmierci za homofobię". Tekst zdążył dorobić się cytowań w internecie, ale w końcu zniknął ze strony. Tłumaczenie hasła było nieprawidłowe.

Portal tvp.info pokazał transparenty, jakie w ubiegłą sobotę miały pojawić się na paradzie Gay Pride w Paryżu. Na czerwonych sylwetkach osób, które zawisły na szubienicach, napisano: "La peine de mort est homophobe" (kara śmierci jest homofobiczna) i "S'aime n'est pas un crime" (kochanie nie jest przestępstwem). To hasła organizacji ECPM, która rzeczywiście szykowała się na paradę. ECPM walczy na rzecz zaprzestania kary śmierci. Hasła wyrażały sprzeciw wobec karania za orientację seksualną. 

Portal tvp.info przetłumaczył jedno z haseł jako "kara śmierci za homofobię". To całkowicie zmieniało sens happeningu. Artykuł dorobił się pełnych oburzenia cytowań na Twitterze. Informację podał m.in. Radosław Poszwiński, pracownik TVP Info. Poszwiński, na Twitterze występuje jako Bogdan607, jest znany z tego, że upowszechnił słynne zdjęcie Ryszarda Petru i Joanny Schmidt z podróży

Błąd w tłumaczeniu szybko jednak został zauważony przez niektórych czytelników, którzy poprawiali tvp.info. 

Całego artykułu z portalu tvp.info już nie przeczytamy, bo zniknął ze strony. Nie bez śladu. Jego skriny krążą na portalach społecznościowych, a na prawicowym serwisie Magna Polonia wciąż można znaleźć omówienie tego tekstu. 

Więcej o:
Komentarze (282)
TVP Info o marszu LGBT w Paryżu. Źle przetłumaczono treść jednego z transparentów
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 41 razy 37

  Co się stało z projektem pana Tarczyńskiego, który miał karać za fake newsy? Byłby jak znalazł, a pan Radosław miałby okazję pojeździć na zmywaku więziennym, albo na szczotce do kibla.

 • lesnojeziorska

  Oceniono 37 razy 33

  Kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą, nauczał guru TVP.

 • cob22

  Oceniono 34 razy 30

  TVPis to zrodlo nienawisci i klamstwa. Powinni po zmianie rzadu za to odpowiadac.

 • x4-6

  Oceniono 33 razy 29

  To nie brak znajomości języka a celowe działanie liczące na nieznajomość języka przez suwerena. Artykuł zrobił swoje i dalsze jego publikowanie nie ma sensu.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 28 razy 26

  Manipulacja na eksperckim poziomie
  - ważne, że zakodowało się w tępych łbach wyborców PiS.

 • wo151

  Oceniono 28 razy 24

  Tylu prefesorów w tym PiS, ale w zagranicznych językach nie kumate, jak bliźniaki Kaczyńskie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX