Sosnowiec. 72-latka zniszczyła tablicę smoleńską. Zamazała farbą słowo "poległym"

72-letnia mieszkanka Sosnowca okazała się osobą odpowiedzialną za zamalowanie fragmentów tablicy smoleńskiej na ścianie lokalnej katedry. Kobieta zamazała na płycie słowo "poległym".

W drugiej połowie maja, w niedzielny poranek nieznany dotąd sprawca dokonał zniszczenia pamiątkowej tablicy umieszczonej na ścianie sosnowieckiej katedry. Jak podaje policja, "wandal pochlapał ją farbą, czyniąc częściowo nieczytelną". Na czarno zamalowane zostały słowa: "poległym" we fragmencie "poległym w drodze na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, w katastrofie smoleńskiej" oraz "mieszkańcy" w podpisie. Straty zostały wycenione na kwotę 750 zł. W piątek policjanci przesłuchali sprawczynię. To 72-letnia mieszkanka Sosnowca.

Policjanci zabezpieczyli w toku postępowania prowadzonego w tej sprawie m.in zapisy monitoringu. To właśnie dzięki nim ustalili tożsamość kobiety. Z 72-letnią mieszkanką Sosnowca przeprowadzono już czynności procesowe. Kobieta usłyszała zarzuty - za zniszczenie mienia i znieważenie miejsca upamiętniającego wydarzenie historyczne może jej grozić kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 1 roku. Prawdopodobnie zostanie również zobowiązana do pokrycia strat.

Więcej o:
Komentarze (637)
Sosnowiec. 72-latka zniszczyła tablicę smoleńską. Zamazała farbą słowo "poległym"
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 217 razy 195

  Brawo proszę Pani. Brawo Sosnowiec. Niech wiedzą ze Narodu nie wolno okłamywać ...

 • fakiba

  Oceniono 165 razy 147

  Brawo dla tej Pani , bo jacy oni polegli normalne ofiary katastrofy i nieudolności dysponenta lotu czyli LK

 • baska_w5

  Oceniono 157 razy 143

  Nie pochwalam ale rozumiem. Nie powinno się niszczyć tablic pamiątkowych, ale takie tablice nie powinny zawierać kłamstw. Autorzy tego fałszywego napisu powinni zostać zobowiązani do jego zmiany, pod goroźbą kary za rozpowszechnianie nieprawdy.

 • jtby

  Oceniono 140 razy 124

  Skąd inąnd słusznie. Polec można na wojnie, a tu zwykła katastrofa lotnicza, w której ginie się.
  Jeżeli tablica wisiała na kościele, to pisanie mieszkańcy Sosnowca, to nadużycie i to grube.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX