Komentarze (1532)
IKEA. Pracownik zwolniony po słowach o LGBT. Znamy treść jego wpisu na firmowym forum
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • tadeusz.rysiakiewicz

  Oceniono 48 razy 14

  homofobia jest uleczalna... katolik powinien zaczac od egzorcysty

 • heko77

  Oceniono 21 razy 13

  Tak to się zaczyna,wczoraj radość Zero po wydaleniu przez (trybunał K) opinii a dzisiaj bum.To samo tylko w drugą stronę.Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz.

 • gblo

  Oceniono 16 razy 12

  Przekonania religijne to niech zostawi dla siebie rycerz maryjny, a biblię niech cytuje na zebraniach kółka różanicowego razem z tymi sekciarzami z ordo czy jak ich tam zwą.

 • gru2sia

  Oceniono 19 razy 11

  a gdyby groził śmiercią kolegom i koleżankom z zakładu, bo np. poznałby ich nieheteroseksualną orientację, to nadal zwolnienie go byłoby "naruszenie praw pracowniczych"? przecież facet stosuje groźby karalne. a zamiast zweryfikować to, co wyprawia, to każe zasłonić sobie twarz, bo "nie dostanie pracy". wie, że to co mówi i robi jest złe i nie do zaakceptowania, ale brnie w to.

 • boshary

  Oceniono 15 razy 11

  Klauzula sumienia pracodawcy, brawo. odnośnie poziomu rozumu u tego prymitywa nie mam co się wypowiadać. Brawo Ikea.

 • munkela

  Oceniono 23 razy 11

  Forum pracownicze NIE JEST miejscem do gloszenia zarowno Starego jak i Nowego Testamentu.

  P.S. Ziobro zawsze byl postacia lekko komiczna. Teraz osmieszyl sie juz zupelnie.

 • refleksja

  Oceniono 25 razy 11

  IKEA zwolniła fanatyka, który mógł zaatakować kogoś. Taki fanatyzm często jest związany z atakami na tle seksualnym. Mógł fanatyk np. zadźgać klienta w sklepie.

 • zapomorski12

  Oceniono 37 razy 11

  Brawo zarząd IKEA. W każdym normalnym, nie wyznaniowym kraju, każdy człowiek powinien czuć się wolny i nie być zastraszany, bo każdy człowiek ma prawo do szczęścia. Nie wolno poniżać innego człowieka, zastraszać go, tylko dlatego że urodził się z inną orientacją seksualną, Nie wiem dlaczego w Polsce wiele osób - homofobów i nieuków uważa, że odmienna orientacja seksualna jest chorobą, choć nauka dawno dowiodła, że chorobą nie jest. Po prostu, przyroda tak działa. Już widzę wysyp hejtów pod moim wpisem, więc dodam tylko, że z przykrością przyjmuję do wiadomości jak prostacki i niedouczony jest ten kraj, w którym przyszło także i mnie-niestety, żyć. :(

 • krynolinka

  Oceniono 31 razy 11

  Już wszystko wiadomo, żadnych zakupów w IKEI, a przywiązywanie kamieni młyńskich do szyi oponentów oraz puszczanie ich w morskie odmęty się zalegalizuje. Tak panie Ziobro?
  Stosy też wprowadzisz i pławienie czarownic. Innowacyjne "rozwiązania" prawne.

 • maciek7783

  Oceniono 20 razy 10

  Pan Tomasz K. kwalifikuje się do Tworek a nie do pracy w IKEA !!!!
  Też bym go wyrzucił z roboty na zbity pysk !!!

 • kanasta22

  Oceniono 11 razy 9

  Ikea korzysta w klauzuli sumienia. Sumienie nie pozwala Ikea zatrudniać homofoba. Przecież TK stwierdził, że tak można.

 • turbo51

  Oceniono 9 razy 9

  Abepe Gądecki :czyli człowiek pracujący dla zewnętrznego koncernu. Tu cytat z pana Ziobro . Gdyby ta informacja miałaby się potwierdzić, to mielibyśmy do czynienia z sytuacją, w której zewnętrzny koncern, naruszając polski porządek prawny, dopuszcza się jawnego złamania praw pracowniczych

 • dj.80

  Oceniono 13 razy 9

  Nie wiem, nie znam się, ale chyba nie chciałbym siedzieć z gościem przy jednym biurku. Jak dla mnie to zwykły psychopata.

 • psi

  Oceniono 19 razy 9

  U mnie w firmie tez staram sie analizowac postawy i relacje pomiedzy pracownikami i z osobami o chocby sladowych sklonnosciach do nietolerancji zegnam sie przy najblizszej okazji.
  Dzieki temu dlugoletnia zaloga jest jak rodzina, gdzie cieplo i zaufanie jest naturalnym paliwem dla efektywnej pracy.

 • ja20034

  Oceniono 19 razy 9

  Akceptacja homoseksualizmu uwłacza katolikowi. Jak Wam sie to składa z tym, co robi i mówi Wasz papież?

 • alejagwiazd

  Oceniono 31 razy 9

  Niedlugo za zamordowanie geja beda dawac rok w zawiasach albo ulaskawienie bo morderca bronil wiary jak krzyzowcy

 • roro1000000

  Oceniono 23 razy 9

  no jakis kolo moze miec swoje poglad a pracodawca juz nie , he he..burdelarz ziobro bedzie sie 'przyglądał sprawie'

 • jtby

  Oceniono 16 razy 8

  Jak się chłopu nie podoba polityka firmy, to może iść do pracy na budowie. Nic mi do środowisk LGBT, ale klerykalizm w pisdolskim wydaniu mnie denerwuje.

 • stachkaz47

  Oceniono 20 razy 8

  Mieli rację ,że wywalili homofoba.
  Albo się zgadzam na zasady tolerancji obowiązujące w FIRMIE -albo odchodzę.
  Pozostając działasz na szkodę FIRMY. A to ciężkie naruszenie NORM.
  Mieli czekać aż ten prawomyślny katolik weźmie sprawy/kałacha/ w swoje ręce??

 • spectator_zm

  Oceniono 20 razy 8

  Jeśli ten cytat ze Starego Testamentu nie jest propagandą nienawiści, to już nie wiem co taką propagandą jest.
  Jak może minister bronić kogoś za takie wpisy? To tak samo, jakby sam się z tym wpisem utożsamiał i taką nienawiść popierał.
  Ale czy można się temu dziwić? Przecież od lat partia rządząca i jej poplecznicy taką mowę nienawiści propagują.
  Mam nadzieję, że wszelkie zabiegi nic tu nie wskórają i gostek pójdzie na zasiłek. Zasłużył sobie na to zdecydowanie...

 • f451

  Oceniono 16 razy 8

  Ziobro, zbadaj też agresywne propagowanie homofobii przez Jarosława.

 • srv14

  Oceniono 24 razy 8

  Niech sie zatrudni u swojego proboszcza będzie mu ławeczki do kościółka strugał a jak sie któregoś dnia mocno zdziwi będą to nowe doznania i całkiem inaczej spojrzy na świat

 • ewulka987

  Oceniono 13 razy 7

  Patrzą i nie dowierzam jak w ciągu ciągu paru lat zamieniono Polskę dążącej do postępu , tolerancji ,rozwoju i norm zachodnich na kraj zaściankowy ,dążący do powrotu średniowiecza gdzie Kościół katolicki narzuca państwu swoje poglądy, wtrąca się i przejmuje władzę należną władzy świeckiej. Jako katoliczka przestrzegam KK ,że to źle wpłynie na wiarę. A Zero jako minister sprawiedliwości ,aby przypodobać się Rydzykowi, chce być świętszy niż papież.

 • wusu

  Oceniono 7 razy 7

  jezeli premier Morawiecki chce z innymi czlonkami rzadu podrygiwac na zlotach Rodziny Radia Maryja ojca Rydzyka to ja Wieslaw Szkarlat nakazuje tym wysokim urzednikom panstwowym wziecie na ten czas urlopu w pracy, Polska to panstwo swieckie i autorytet wladzy trzeba utrzymywac, a nie osmieszac panstwo polskie,

 • aksonometria

  Oceniono 17 razy 7

  W firmie w której pracuję też ostatnio zaczęły się podnosić głosy, że nie podoba się informowanie o Pride Month, bo połowa społeczeństwa jest konserwatywna. Nikt tych państwa nie zmusza do pracy w firmie która szanuje odmienności i konsekwentnie realizuje politykę szacunku dla każdego, ale podobają się pensje, biuro, benefity etc. I oni zamiast zrozumieć, że muszą się dopasować do firmy, chcą by firmy się dopasowywały to ich wypaczonych opinii. To że ktoś jest konserwatywny, czyli ceni sobie rodzinę, wartości chrześcijańskie etc. nie oznacza, że ma prawo żądać śmierci ludzi o innych poglądach, płci, narodowości, rasy, orientacji. Jedną z podstaw współczesnego chrześcijaństwa jest przykazanie miłości, w Polsce kompletnie ignorowane. Nie można się na to zgadzać to nawoływania do dyskryminacji i przemocy i wycierać sobie gęby chrześcijaństwem. A pan jest po prostu przykładem braku postawy "Nie rób drugiemu co tobie nie miłe". Brawo dla IKEI.

 • lucek10

  Oceniono 15 razy 7

  TVPiS powtarza w kółko nieprawdę, jakoby został zwolniony za cytowanie Biblii. Nie, nie za cytowanie lecz za wrogie pewnej grupie społecznej poglądy. Wystarczy przeczytać pierwsze zdanie jego wpisu, które nie jest żadnym cytatem. Proste, prawda?

 • an35m

  Oceniono 19 razy 7

  jak mu się nie podobają zasady zatrudnienia u pracodawcy to poszedł w diabły! niech sie zwolni i zatrudni sie jako kościelny na przykład!. Średniowiecze!

 • radius75

  Oceniono 15 razy 7

  Księża pedofile z kamieniem młyńskim u szyi i w wodę plum? No popatrzcie cóż za drastyczne rozwiązanie podsuwa nam Pismo Św. Dobrze że zwolnili tego szaleńca.

 • maciek7783

  Oceniono 15 razy 7

  Dlaczego Ziobro i inne PISIORY tak strasznie nienawidzą JAROSŁAWA K. którego Bozia w swojej przewrotności też stworzyła TĘCZOWYM ??????????????

 • czechy11

  Oceniono 21 razy 7

  Katofaszystowska świnia grozi ludziom śmiercią a Ministre Sprawiedliwości bandyty z ciągotami mordercy broni. A może czas go w gacisch na boso przeciągnąć po więzieniu?

 • czechy11

  Oceniono 19 razy 7

  Ziobro chroni wszystkich przestępców grożący h innym śmiercią. Jebsny fanatyk grozi ludziom śmiercią i powinien śmieć stanąć przed sądem za groźby. Dość kstofaszystowskich śmieci terroryzujących ludzi.

 • simbla

  Oceniono 33 razy 7

  Brawo IKEA

 • 57woland

  Oceniono 12 razy 6

  Po remoncie, właśnie zaczynam wymieniać większość moich mebli, zastanawiałam się gdzie kupić nowe - teraz już wiem - na pewno kupię w IKEI !

 • helwiusz

  Oceniono 8 razy 6

  Co ma minister Ziobro do tej sprawy, zastanawiam się? To jest pole do interwencji dla Rzecznika Praw Obywatelskich. Pan Bodnar ma szansę się wykazać.

 • dihydrogen_monoxide

  Oceniono 8 razy 6

  Jest sąd pracy? Jest. Tam się takie sprawy załatwia. Osobiście uważam, że IKEA postąpiła dobrze. Niemniej, to ta sama korporacja, która w Arabii Saudyjskiej wycięła z katalogu wszystkie kobiety. Nie mam do nich żadnego szacunku. Solidarni z mniejszościami są tylko w Europie.

 • izk-3

  Oceniono 10 razy 6

  a podobno religia katolicka to religia miłości - a tu nawoływanie do topienia, kamienowania i rozlewu krwi - każdy fanatyzm prowadzi do zbrodni bez względu z której strony by nie "wiał" - bezrefleksyjne cytowanie zapisów biblii jest właśnie przykładem fanatyzmu - nikt nikomu nie nakazuje "przemianę w nie heteroseksualistę" ale nakazem jest tolerancja i szacunek oraz
  od-turlikanie się od tego kto z kim sypia i za kogo się przebiera - ludzie co was do cholery to obchodzi ??? zajmijcie się swoim postępowaniem a naprawicie może nie tylko swój świat

 • valla

  Oceniono 12 razy 6

  I dobrze. Nie jestem katolikiem. Nie chcę wysłuchiwać tych bzdur w publiczny sklepie

 • cracken001

  Oceniono 8 razy 6

  I zero,I ci z ordo,moga Ikea'e w DUPE pocalowac.Firma ma prawo zwolnic kazdego,
  nawet bez podawania przyczyny.

 • czechy11

  Oceniono 16 razy 6

  Kolejny katofaszystowski przestępca grożący ludziom śmiercią pod ochrona zbrodniczej sitwy PiS i przestępców z Ordo Iuris. Te IDIS katolicka trzeba ostatecznie zlikwidować i przyjrzeć die kto ja finansuje.

 • czechy11

  Oceniono 20 razy 6

  Zbigniewie Ziobro katofaszystowdki przestępca grożący ludziom śmiercią to według ciebie osoba godna ochrony? A rozumiem jako bezpośrednio odpowiedzialny za smierć Barbary Blidy to dla ciebie żaden problem.

 • banc76

  Oceniono 5 razy 5

  "Biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich". A także: "Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich".

  Czy polscy biskupi znają te fragmenty? Bo ten pierwszy to chyba o nich.

 • kocham.tuska

  Oceniono 9 razy 5

  Kluczowym słowem w tym co gość napisał: "akceptacja". Nie chodzi o żadną promocję tylko akceptację. Jeśli gość ma problem z akcetacją innych pracowników o innej orientacji, to jak może z nimi pracować. Ja mam w pracy przynajmniej kilka osób, ktore można podejrzewać o skłonności homoseksualne. Nie mam ochoty z nimi iść do łóżka, ale nie mam problemów z akceptacją ich wyborów. I o to tu chodzi: o tolerancję wobec drugiego człowieka.
  Osoby nietolerancyjne nie mogą powoływać się na tolerancję aby bronić swojej nietolerancji. Lewactwo? Nie, można być i konserwatystą i socjalistą i być tolerancyjnym.
  Myslę, że prawnicy IKEA sobie z tym poradzą i pójdą w tym kierunku. Jak trzeba będzie pójdą do sądów europejskich pod sztandarem walki z ksenofobię. To zrobi im darmową reklamę i podniesie sprzedaż. I znów będzie zwyciestwp 1:27.

 • snook70

  Oceniono 11 razy 5

  Za taki wpis pracownika też bym go wywalił z pracy. To jakiś kato-faszysta grożący śmiercią innym.

 • normalny777

  Oceniono 11 razy 5

  Skoro nie podoba mu się polityka IKEI w kwestii tolerancji mniejszości seksualnych, to niech znajdzie inną firmę. Może pracować np. w Ordo Iuris. Albo na budowie.

 • zz1026

  Oceniono 15 razy 5

  Zwykly prymityw

  Niech w kosciele pracuje za bog zaplac

 • pepper-salt

  Oceniono 13 razy 5

  O rany! To ilu osobom duchownym, księżom, biskupom trzeba by uwiązać ten kamień młyński u szyi? O tym ten facet nie wspomina.

 • lucek10

  Oceniono 9 razy 5

  Hahaha! Cytuje pismo święte, a tam ktoś napisał o "obrzydliwości". Obrzydliwe proszę pana to dla niektórych może być też jedzenie flaczków, noszenie skarpetek do sandałów, chodzenie z nieogoloną twarzą czy noszenie sutanny przez księdza. Zastanawiające, że to samo pismo nie wspomina nic o pedofilii. Teraz już rozumiem, dlaczego kler tak masowo się jej dopuszcza. Skoro w piśmie nie ma zakazu, to uważają, ze jest to w porządku i jadą na całego a PiS ich kryje!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX