Niedziele handlowe - czerwiec 2019. Czy supermarkety i inne sklepy będą dziś czynne?

Czy sklepy będą dziś czynne? Reguluje to ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, za pomocą której wprowadzono podział na niedziele handlowe i niehandlowe.

Niedziel handlowych stopniowo ubywa. W 2018 roku wypadały one dwa razy w miesiącu, a w 2019 roku - już tylko raz. W 2020 roku niedziel handlowych będzie jeszcze mniej, bo zaledwie siedem w ciągu całego roku. Zmniejszanie liczby niedziel handlowych etapami ma przyzwyczaić polskich konsumentów do tego, że już wkrótce nie będzie możliwości robienia zakupów w ostatni dzień tygodnia.

Niedziele handlowe - czerwiec 2019. Czy sklepy będą dziś otwarte?

Czy 30 czerwca to niedziela handlowa? Obowiązująca w tym roku zasada, mówiąca o tym, kiedy wypada niedziela handlowa, a kiedy nie, mówi, że w 2019 roku niedziele handlowe wypadają w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. 30 czerwca to ostatnia niedziela miesiąca, a to oznacza, że sklepy będą dziś czynne. W dni takie jak ten otwarte mogą być supermarkety, sklepy w galeriach handlowych i wszystkie pozostałe przedsiębiorstwa zajmujące się sprzedażą.  

Więcej o:
Komentarze (23)
Niedziele handlowe - czerwiec 2019. Czy supermarkety i inne sklepy będą dziś czynne?
Zaloguj się
 • skromne-zero

  Oceniono 12 razy 6

  Jeśli niedziela ma być dniem dla rodziny, to trzeba ograniczyć otwieranie kościołów. Na początek proponuję jedna niedziela pedofilska w miesiącu.

 • granatowy tulipan pustynny

  Oceniono 9 razy 5

  O której jest najbliższy autobus do Biedronki z plaży numer 38( wejście) Jastrzębia Góra??. Chcę kupić hmhm nazwijmy to coca-colę bo na plaży owszem chodzą sprzedają ale 300% drożej!!

 • jezierskiadam

  Oceniono 9 razy 5

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.

  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.

  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.

  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.

  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.

  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 8 razy 4

  Naprzeciwko mamy Lidla tylko nie wiem o której dzisiaj otwierają!!, spodnie wyprasowane buty wyczyszczone koszula czysta nawet się wczoraj kąpałem ,mogę iść po sprzęt do golenia żeby się na jutro ogolić do pracy( bo chodzę nieogolony jak pan Jaki ruch inny Waszczykowski), i ludzie przestaną Mi w tramwaju dawać drobne sądząc że jestem bezdomny!!

 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 5 razy 3

  Czy allegro będzie dzisiaj otwarte?

 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 9 razy 3

  A ja się pytam i proszę o zestaw sklepów Biedronka w których kupię najtaniej zaznaczam najtaniej to o smaku truskawkowym tylko żeby butelki były zwrotne, oraz obowiązywała zniżka 25% dla wszystkich mężczyzn którzy za czasów PRLu służyli w wojsku( w ramach zasadniczej służby wojskowej)

 • granatowy tulipan pustynny

  Oceniono 11 razy 3

  Proszę pana UZ o podanie placówek handlowych gdzie są normalne drzwi bo boję się iść w niedzielę handlową np. Do Arkadii ponieważ tam są jakieś wprawdzie ale kręcą się dookoła i ja się stresuje wraz z rodziną!!, oraz wejście na górne piętro galerii po normalnych schodach a nie jakiś tam które się ruszają bo nie mamy zaufania co będzie jak się popsują po środku wjazdu!!

 • loneman

  Oceniono 2 razy 2

  Tego dnia mozna tak samo przekornie pytac - czy Polska jest demokratyczna i swiecka 😃😈😝

 • 6nine9

  Oceniono 6 razy 2

  To u was najważniejszy news?

  Faktycznie to ważna informacja dla tych ktorzy tak piją że nie wiedzą jaki jest dzień tygodnia i miesiąca.

  Oraz dla lekko niepełnosprawnych lub otępiałych umysłowo, którzy nie wiedzą ze handlowe są ostatnie niedziele w miesiącu. Albo nie wiedzą że 30 czerwca to ostatnia niedziela czerwca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX