Niedziele handlowe 2019. Czy 30 czerwca sklepy będą otwarte?

Od początku tego roku przyzwyczajamy się do zmniejszonej liczby niedziel handlowych w miesiącu. Czy 30 czerwca jest jednym z tych dni, w czasie których będziemy mogli zrobić zakupy? Podpowiadamy.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i świeta, na mocy której wprowadzono podział na niedziele handlowe i niehandlowe, mówi, że niedziele handlowe w 2019 roku wypadają tylko raz w miesiącu (wyjątkiem są tylko kwiecień i grudzień). Ogólna zasada mówi, że niedziele takie przypadają na ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Co to oznacza? Jutrzejsza niedziela, czyli 30 czerwca, będzie niedzielą handlową, a supermarkety i galerie handlowe będą otwarte.

Niedziele handlowe 2019 i 2020. Ile będzie niedziel handlowych w kolejnym roku?

Przypomnijmy, że założeniem ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę jest stopniowe zmniejszanie liczby niedziel handlowych w roku aż do ich całkowitej likwidacji. W 2018 roku niedziele handlowe wypadały dwa razy w miesiącu, w tym roku już tylko raz, a w 2020 roku niedziele handlowe wypadną zaledwie siedem razy w ciągu dwunastu miesięcy.

Więcej o:
Komentarze (30)
Niedziele handlowe 2019. Czy 30 czerwca sklepy będą otwarte?
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 8 razy 6

  ZAMKNĄĆ WSZYSTKO!
  Przywilej niedzielnego handlu - tak samo jak handlu polską ziemią - tylko dla okupantów watykańskich i ich politycznych kolaborantów.

 • tergukjbvcfsyrt8y9joikl

  Oceniono 7 razy 5

  Dzięki Bogu, przynajmniej raz zrobię w spokoju zakupy.

 • geraltriviaa

  Oceniono 13 razy 5

  A wystarczyło napisać "tak" i po artykule.

 • granatowy tulipan pustynny

  Oceniono 11 razy 5

  Tak!!, sobota i UZ chyba będę rzucał monetą czy jutro wraz z całą rodziną pójść do galerii Arkadia czy Młociny, nie mam w wprawdzie monet ponieważ płacę kartą ale to nic rzucę kartą!!

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 11 razy 5

  Dziękujemy UZ za informację.

 • wladca_piaskownicy

  Oceniono 10 razy 4

  Redaktor UZ jak zwykle w formie

 • hilux_ie

  Oceniono 3 razy 3

  Fantastycznie się tu prujecie w komentarzach co tydzień. Wam skacze ciśnienie, mi wyskakuje banan na twarzy.

 • ian Kośki

  Oceniono 5 razy 3

  Dla mnie ważne ponieważ nie wy wypatruje butów i nie pójdę do Żabki naprzeciwko w niedzielę jeśli zaznaczam jeśli tam gdzie się chcę udać (po mrożonkę zupy ogórkowej) nie będzie na kasie Eleonory C

 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 9 razy 3

  Pytanie czy NPK w sobotę i niedzielę przenoszony jest do działu sportowego "Bingo"??, oraz czy do dzisiejszego lunchu UZ( golonka z wody) zamówi podwójną musztardę i 100 ml czystej czy kolorowej!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX