Prezydent Sieradza potrącił na parkingu 79-latkę i odjechał. Dostał 300 złotych mandatu

Prezydent Sieradza Paweł Osiewała potrącił 79-letnią kobietę na parkingu przed galerią handlową i odjechał bez udzielania jej pomocy - podaje TVN24. Samorządowiec twierdzi z kolei, że nie zauważył 79-latki. O tym, że ją potrącił, miał się dowiedzieć dopiero od policji. Dostał 300 złotych mandatu.

Do zdarzenia przed galerią handlową przy ulicy Jana Pawła II w Sieradzu doszło 24 marca tego roku, ale cała sprawa wyszła na jaw dopiero teraz. Jak informuje TVN 24, przechodząca przez parking 79-letnia pani Anna zmierzała do pobliskiego kościoła na poranną mszę. W pewnym momencie potrącił ją samochód - kobieta przewróciła się, a kierowca pojazdu nie udzielił jej pomocy i od razu pojechał dalej. 

Sieradz. Mieszkanka miasta potrącona przez prezydenta. Kara? 300 złotych mandatu

Kilka minut po potrąceniu 79-latka podniosła się, a o zdarzeniu powiedziała w domu córce, uskarżając się na ból nogi. Ta powiadomiła o wszystkim policję, która zabezpieczyła nagrania z monitoringu. Po kilku tygodniach funkcjonariusze ustalili, że za kierownicą siedział prezydent miasta, Paweł Osiewała (w 2018 roku został wybrany na kolejną kadencję, startował z poparciem Prawa i Sprawiedliwości).

- Kierujący samochodem osobowym nie zachował należytej ostrożności i doprowadził od potrącenia kobiety - powiedział cytowany przez TVN 24 asp. sztab. Paweł Chojnowski z komendy policji w Sieradzu. Jak dodał, kierujący pojazdem nie udzielił kobiecie pomocy i odjechał z miejsca zdarzenia.

Sam samorządowiec w rozmowie z portalem twierdzi, że gdy dostał wezwanie na policję, był nim zaskoczony - podkreśla, że nie miał świadomości, iż potrącił 79-latkę i dodaje, że w przeciwnym razie z pewnością udzieliłby jej pomocy. Sugeruje też, że być może nie potrącił kobiety, a jedynie przejechał blisko niej. - Być może się potknęła po tym, jak wystraszyła się, że przejechałem blisko niej? - stwierdził Osiewała.

W rozmowie z Radiem Łódź prezydent Sieradza stwierdził z kolei, że nie potrafi w racjonalny sposób wytłumaczyć swojego zachowania za kierownicą i przeprosił potrąconą przez siebie mieszkankę. - Mogę tylko wyrazić swoje ubolewanie i przeprosić panią, która była uczestnikiem tego zdarzenia. Jest mi bardzo przykro. Nie potrafię dziś w racjonalny sposób wytłumaczyć, dlaczego nie widziałem tej osoby. Przed siódmą rano jechałem opiekować się moją mamą. Przykro mi, że takie zdarzenie miało miejsce - powiedział na antenie.

Policja utrzymuje, że 79-letnia kobieta nie doznała poważnego uszczerbku na zdrowiu, a obrażenia nie wpłynęły na jej zdrowie na dłużej niż siedem dni. Z tego powodu zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wykroczenie, a prezydent Sieradza został jedynie ukarany mandatem w wysokości 300 złotych.

Więcej o:
Komentarze (226)
Prezydent Sieradza potrącił 79-latkę i odjechał bez udzielenia pomocy. Dostał 300 złotych mandatu
Zaloguj się
 • koment22

  Oceniono 78 razy 64

  Ludzki pan. Odjechał, a mógł zawrócić i przejechać jeszcze raz. W końcu jest prezydentem tego miasta. Takich ludzi właśnie trzeba na stanowiskach, życzliwych i umiejących wybaczać wpadki zwykłego ludu.

 • ar.co

  Oceniono 65 razy 49

  Zaskakująco kiepski wzrok ma pan prezydent "z poparciem Prawa i Sprawiedliwości". Czy z tak kiepskim wzrokiem powinien w ogóle kierować samochodem? Czy oprócz śmiesznej kary "z poparciem Prawa i Sprawiedliwości" nie powinien przynajmniej stracić prawa jazdy, skoro w środku dnia nie potrafi nawet zauważyć, że potrącił człowieka? A co się dzieje po zmroku?

 • krynolinka

  Oceniono 56 razy 40

  Nie udzielenie pomocy to przestępstwo. Czyli nie mandat, ale sprawa karna.

 • mikejar

  Oceniono 50 razy 40

  Dziwne jak WINNY PISOWIEC to maly mandate , jak bylby z Kodu to do sadu I minimum 1,500zl + koszty. Takie mamy PRAWO I SPRAWIEDLIWOSC. Smiechu warte.

 • dj.80

  Oceniono 46 razy 32

  Nie wiem, w czym problem. No przecież mógł zawrócić i przejechać jej po miednicy, tak dla przykładu. A tak to tylko zwykłe potrącenie i od razu halo na pół Polski?
  No i co teraz powie szczujnia, która ujadała na Cimoszewicza?

 • ceppisowski

  Oceniono 41 razy 31

  Kumple z Pislamu juz pomogli
  Szczesc Boze Panie prezydencie

 • luksusowy_yacht

  Oceniono 31 razy 27

  Pewnie był nawalony.

 • Czarek Uniewicz

  Oceniono 32 razy 26

  Prezydent Sieradza miał poparcie PiS w wyborach i wszystko jasne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX