Watchdog Polska zawiadamia prokuraturę. Chodzi o materiały TVP na temat Adama Bodnara

Stowarzyszenie Sieć Obywatelska Watchdog Polska złożyło zawiadomienie do prokuratury o możliwości podejrzenia popełnienia przestępstwa przez zarząd TVP, który pozwolił na publikację w stacji materiałów, mających "wywrzeć wpływ na czynności urzędowe RPO".

Po tym jak Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar zwrócił uwagę na sposób zatrzymania podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny Jakuba A. i wyraził swoje zaniepokojenie jego traktowaniem przez Policję, stał się obiektem krytyki. Zarzucono mu m.in. że broni mordercy.

Materiały na ten temat pojawiły się m.in. w TVP. Telewizja m.in. pojechała do Mrowin, gdzie mieszkała ofiara i pytała mieszkańców, co sądzą o oświadczeniu Adama Bodnara. TVP przygotowała również materiał na temat syna Rzecznika Praw Obywatelskich. "14-letni syn Adama Bodnara dokonał wraz z dwoma kolegami - jednym starszym i drugim młodszym - trzech rozbojów w pobliżu szkoły, do której uczęszczał" - podało TVP Info.

Rodzina Adama Bodnara zdecydowała się podjąć wobec TVP kroki prawne. Rzecznika broniła też m.in. Helsińska Fundacja Praw Człowieka. 

Watchdog Polska zawiadamia prokuraturę

Zawiadomienie do prokuratury w sprawie materiałów przygotowanych przez TVP na temat Adama Bodnara złożyło również Stowarzyszenie Sieć Obywatelska Watchdog Polska. O popełnienie przestępstwa podejrzewa ono członków zarządu TVP: Jacka Kurskiego, Marzenę Paczuską i Mateusza Matyszkowicza. 

"(...) kierując pracami podległych im pracowników Telewizji Polskiej S.A. (...) groźbą bezprawną polegającą na publikowaniu uwłaczających czci Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara lub jego osoby najbliższej wywierają wpływ na czynności urzędowe Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara (...) polegających na staniu na straży wolności i praw człowieka i obywatela określonych w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz w innych aktach normatywnych (...)" - czytamy w zawiadomieniu.

"Zastraszanie przez TVP RPO Adama Bodnara jest niedopuszczalne" - skomentowało Watchdog Polska na Twitterze.

Więcej o:
Komentarze (137)
Watchdog Polska zawiadamia prokuraturę. Chodzi o materiały TVP na temat Adama Bodnara
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 48 razy 44

  To się pan Zbyszek napracuje, żeby tylko nic nie robić! Tu ma (aż strach napisać!) Rydzyka ścigać, tu Kur.Vizję.... Ileż to będzie roboty, żeby pogubić wszystkie zawiadomienia, poniszczyć dowody, utopić laptopy...

 • viaac

  Oceniono 45 razy 37

  "Zasady, w tym reguły demokratycznego państwa prawa, wyznaczają stałe granice"

  Tak, ale Polska PiS nie jest państwem prawa, więc zawiadomienie wyląduje w koszu na śmieci.

 • marywil2012

  Oceniono 33 razy 29

  karczewskiego też należy zgłosić do prokuratury za stosowanie groźb karalnych - ;przypomnijmy @albo ustąpić ze stanowiska albo cię załatwimy@

 • def11

  Oceniono 27 razy 21

  Kurski zbiera paragrafy. Panie pisi buldog, ostatni urlop w leśniczówce, później, no cóż, czarny chleb i czarna kawa :)

 • biesczad1

  Oceniono 24 razy 18

  WP zawiadamia bolszewicką prokuraturę, żeby oskarżyła reżimową tv - założę się o każde pieniądze, że ku*wa ku*wie łba nie urwie!!!

 • dornjuan

  Oceniono 18 razy 16

  Obstawiamy" Odmowa wszczęcia czy umorzenie ? magister zbyszek zaraz rzuci kostką.

 • kaszynap985

  Oceniono 14 razy 10

  Mamy juz jak w Korei Półn., tylko jreszcze nie wieszaja, ale to kwestia czasu i czy naród pozwoli!

 • justas32

  Oceniono 13 razy 9

  TVP powinna zostć natychmiast zlikwidowana i zbudowana od nowa jako jeden niezależny program ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX