Krewna matki 9-miesięcznego dziecka z Olecka: Mówiła, że nie chce żyć, nie chce Blanki

Krewna matki 9-miesięcznego dziecka z Olecka zdradziła reporterowi Polsat News, że problemy kobiety zaczęły się przed urodzeniem dziewczynki. Gdy jej dziecko przyszło na świat, miała mówić: - Nie chcę żyć, nie chcę Blanki.

Na jaw wychodzą kolejne fakty z życia rodziców 9-miesięcznej Blanki z Olecka, którym postawiono zarzuty zabójstwa, znęcania się nad swoim dzieckiem i wykorzystywania seksualnego. Krewna 35-letniej Anny W., matki dziewczynki, stwierdziła w rozmowie z reporterem Polsat News, że rodzina zrobiła wszystko, by chronić dziecko. - Dzwoniliśmy po PCPR-ach, MOPS-ach, po policji - powiedziała.

Matka dziecka z Olecka nadużywała narkotyków

Wiadomo, że kobieta nadużywała narkotyków. Miała mówić, że "nie chce żyć" i "nie chce Blanki". - Były sytuacje, że jak podjechaliśmy, powiedziała, że chce iść na leczenie, żebym zawiozła ją do Suwałk. Była w takim stanie, że nie mogliśmy nad nią zapanować. Biegała po osiedlu, chciała wbiec pod samochód - opowiada rozmówczyni Polsat News.

Krewna 35-latki przyznaje, że jej problemy zaczęły się przed urodzeniem dziecka. - Mieszkała w innym miejscu. Też była zabierana przez policję, bo była pod wpływem środków odurzających takich jak amfetamina. Trafiała do szpitala na SOR w takim stanie, że sami byliśmy w szoku - powiedziała.

Śmierć 9-miesięcznego dziecka z Olecka. Rodzicom postawiono zarzuty

Prokuratura w Suwałkach postawiła rodzicom 9-miesięcznego dziecka trzy zarzuty: znęcania się nad dzieckiem, zabójstwa dziecka ze szczególnym okrucieństwem oraz wykorzystania seksualnego. Grozi im od 12 do 25 lat więzienia lub dożywocie. 

Edyta Truszczyńska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olecku, tłumaczyła w rozmowie z Gazeta.pl, że "rodzina była pod nadzorem zawodowego kuratora". - Prowadziliśmy jednak monitoring jej sytuacji. Naszym zdaniem nic nie wskazywało na to, że wydarzy się tam taka tragedia. Dziecko było w domu krótko, dwa miesiące. Nie było oznak przemocy, nie było posiniaczone - zapewniała Truszczyńska. - Współpracowaliśmy z innymi służbami, kontaktowaliśmy się z kuratorami, z policją i z poradnią terapii uzależnień, gdzie uczęszczała matka dziecka. Nikt śladów bicia nie widział - dodała.

Więcej o:
Komentarze (48)
Krewna matki 9-miesięcznego dziecka z Olecka: Mówiła, że nie chce żyć, nie chce Blanki
Zaloguj się
 • marykownow

  Oceniono 23 razy 23

  Rodzina dzwoni, gdzie się da i mówi zabierzcie jej dziecko. Służby mówią wszystko było w porządku. Dziecko nie żyje.

 • hanka2016

  Oceniono 20 razy 20

  Cały czas intryguje mnie podkreślanie roli matki!!!!! A co robił "troskliwy" tatuś?

 • freud1

  Oceniono 26 razy 18

  Gdzie byl Jugendamt?
  Gdzie Barnevernet?

  Acha. Zapomnialem. Tu jest wolska. Cywilizacja zycia chroniaca plody.

 • czarna_zoska

  Oceniono 17 razy 15

  Wychowywanie dziecka do 3go roku zycia to harowa 24 godz,. Pozniej jesl juz lzej ale bez pomocy dziadkow rozice sa glownie skoncentrowani na dziecku a nie na swoich potrzebach. Dlatego edukacja o swiadomym rodzicielstwie powinna byc obiwuazkowa i na ocene w szkolach srednich i zawodowych.

 • aietes

  Oceniono 19 razy 13

  Teokratyczne państwo pis utrudnia kobietom dostęp do antykoncepcji i aborcji. Śmierć dziecka to zasługa dobrej zmiany.

 • who_cares

  Oceniono 17 razy 11

  Czyli że sąd im wtrynił to dziecko mimo że rękami i nogami się przed tym broniła ?

 • videloca

  Oceniono 10 razy 10

  Znowu, nie ma winnych. Matka najwyraźniej nie radziła sobie z macierzyństwem, ale wg tzw.instytucji, wszystko było w porządku. Teraz skaże się matkę i ojca i wszyscy będą zadowoleni.

 • yuo7leo9

  Oceniono 16 razy 10

  Czyli ta nieszczęsna matka jest ofiarą zakazu aborcji. Zliberalizować tę głupawą ustawę!!!!!

 • sloncenadnami

  Oceniono 9 razy 9

  nie mogę sobie nawet wyobrazić, co to dziecko czuło...znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem, wykorzystanie seksualne dziecka...przecież to maleństwo miało raptem 9 miesięcy!!!!! chce mi się kląć i mam najgorsze odruchy co do sprawców! jak można skrzywdzić takie maleństwo??? Takie dziecko nie chodzi, nie mówi, ma tylko - mamę i tatę! dożywocie to najniższa kara!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX