Ekstremalna pogoda w Polsce. Temperatura w południe przekroczyła 33 stopnie, a będzie cieplej

Pogoda. Temperatury w środę 26 czerwca mogą powodować zagrożenie zdrowia i życia - alarmuje IMGW. Aż w trzynastu województwach obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne II stopnia przed upałami.

Z przewidywań synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikowanych na portalu pogodynka.pl wynika, że środa będzie najcieplejszym dniem w tym tygodniu. Wysokie wartości zobaczymy przede wszystkim na termometrach na zachodzie kraju - z prognozy pogody IMGW wynika, że temperatura może tam wzrosnąć nawet do 35 stopni, choć z danych serwisu Windy.com wynika, że może być to nawet 36 stopni. Podobne temperatury będą w miejscowościach położonych nad Morzem Śródziemnym.

Nieco chłodniej niż na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie będzie na północy, w centrum oraz na południu kraju, gdzie temperatura osiągnie wartości od 29 do 33 stopni. Najchłodniej w środę będzie na północnym wschodzie Polski - województwa warmińsko-mazurskie, podlaskie i lubuskie to jedyne województwa w których nie obowiązuje aktualnie ostrzeżenie meteorologiczne przed upałami.

Pogoda. RCB ostrzega przed upałami, METAR informuje o wysokich temperaturach na lotniskach

Przed wysokimi temperaturami ostrzega także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, przypominając jednocześnie o konieczności zachowania zdrowego rozsądku podczas kąpieli w rzekach, jeziorach i morzu. 

O tropikalnych temperaturach czytamy także w depeszy METAR przygotowanej dla znajdujących się w Polsce lotnisk. Pasażerowie linii lotniczych wysiadający na Okęciu zobaczą na termometrach 32 stopnie, a na lotniskach Zielona Góra-Babimost i Poznań-Ławica - aż 33 stopnie. W wielu miastach w Polsce wilgotność powietrza przekroczy 50 procent (m.in. Rzeszów, Lublin, Szczecin), co będzie sprawiać, że upały będą trudniejsze do zniesienia. 

Prognoza pogody. Już w czwartek oddech od upałów

Synoptycy mają dobre wiadomości dla osób, które nie lubią upałów. Temperatura w Polsce wyraźnie się obniży. W czwartek na termometrach zobaczymy maksymalnie 26 stopni - tyle będzie jutro we Wrocławiu. Najchłodniej, podobnie jak w środę, będzie na północnym wschodzie. W Suwałkach termometry wskażą 20 stopni, w Olsztynie 21, a w Białymstoku 22 stopnie.

Więcej o:
Komentarze (55)
Ekstremalna pogoda w Polsce. Temperatura w południe przekroczyła 33 stopnie, a będzie cieplej
Zaloguj się
 • januszz4

  Oceniono 17 razy 11

  Teraz właśnie w najgorsze upały powinno się włączać w domach centralne ogrzewanie. A co będziemy sobie żałować ciepła, raz się żyje. Jest to zgodne z logika uprawianą przez PiS. 500+ dajemy także najbogatszym obywatelom. Niech mają, co im żałować.

 • eliezerbenjehuda

  Oceniono 20 razy 10

  Pseudopremier Morawiecki sprzeciwia się europejskiej polityce walki z kryzysem klimatycznym. W PiS bardzo lubią żar buchający z pieców spalających ruski węgiel oraz importowane do Polski śmieci.

 • damian_2015

  Oceniono 4 razy 4

  Jak dobrze, ze powycinali wiekszosc dzrzew w miastach. Upal szybciej wywieje na peryferie!

 • lazy_bones

  Oceniono 7 razy 3

  Już drugi tydzień zwiastowanie afrykańskiego piekła... zieeew....

 • syriusz.wila

  Oceniono 11 razy 3

  Tak gorąco, może pan Brudziński by zabrał prezesa na basen? Idealne miejsce dla ochłody dla starszych ludzi.

 • haha-to-ja

  Oceniono 9 razy 1

  A mialo być 40 jeszcze wczoraj UZ przekazywał takie gó...treści

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX