Komentarze (224)
Porzucony w lesie pracownik z Ukrainy nie żyje. Interwencja Rzecznika Praw Obywatelskich
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • marta15052018

  Oceniono 8 razy 8

  Ciekawe, czy ta kobieta poniesie karę za bestialskie postępowanie wobec drugiego człowieka. Każdy pracodawca powinien wiedzieć, że wraz z zatrudnieniem pracownika bierze odpowiedzialność za jego rodzinę. Czas tego nauczyć naszych pracodawców.

 • kot_miczurina

  Oceniono 14 razy 8

  Panie Bodnar, sędzia wydał 9 m-czną dziewczynkę z rąk rodziny zastępczej do narkomanki i alkoholika, którzy zgwałcili i zatłukli ja na smierć , czy będzie kontrola sądu i sędziego sku rwy syna który skazał dziecko na smierć ?

 • mlody_dron

  Oceniono 26 razy 8

  Pani biznesłumen, Grażyna przedsiębiorczości, potomkini spuścizny personalizmu etycznego JP2.

 • nessuno

  Oceniono 9 razy 7

  Typowa polska pijawa, grażyna byznesu.
  Tę bladź powinno się zlicytować, a cały majątek przeznaczyć dla rodziny tego nieszczęśnika.

 • rzywwy

  Oceniono 9 razy 7

  Jaka zbiórka? Zlicytować babę i majątek przekazać rodzinie. Do tego 5 lat paki.

 • hens

  Oceniono 8 razy 6

  Zamknąć tą mierwę w jakiejś nasłonecznionej metalowej pakamerze i poczekać.

 • westgreg

  Oceniono 6 razy 6

  Wyczynu Grażyny F. szkoda komentować.

  Słusznie Pan RPO ukierunkowuje swoje działania. Inspekcja Pracy często daje dupy - najważniejsze są papiery - fakty można pominąć, jeżeli nie ma dla nich rubryki w rozporządzeniach. Ale przypominanie takiej statystyki to kompletna aberracja. Pan Rzecznik ma się zajmować przestrzeganiem prawa - analiza frustracji internetowych tłumoków nie specjalnie się temu przyczynia.

 • maxim38

  Oceniono 6 razy 6

  Wstyd! Rodzinie Ukraińca należy się odszkodowanie a właścicielce ciężkie więzienie!

 • punk_rock_101

  Oceniono 16 razy 6

  5 lat śmieszna kara za zabicie typa

 • dabera

  Oceniono 5 razy 5

  dla mnie to jest morderstwo. ta " pani" z pełną świadomoscią pozostawiła tego człowieka na pewną śmierć.

 • houq

  Oceniono 5 razy 5

  Ja myślę, że dzieciom Wasyla i jego rodzinie powinna płacić właścicielka firmy, która go nielegalnie zatrudniała a później w potrzebie porzuciła w lesie.

 • jerzytop

  Oceniono 5 razy 5

  A dlaczego ???????? Jak to dlaczego . Panisko współpracujące z Lidlem rok czy dwa lata temu zrobiło podobnie tyle ,że kobieta przeżyła wywiezienie jej z zakładu ale czy winny poniósł jakomś karę .czy przesiedział chociaż pół roku w więzieniu NIE I oto są efekty tego aby bogaci nie odpowiadali za swoje niecne uczynki
  A teraz zdziwienie . Dlaczego ?

 • mario.wario

  Oceniono 7 razy 5

  Ta baba powinna odpowiadać za ZABÓJSTWO, wieźć nieprzytomnego, a kto wie, może i martwego gościa 125 km i porzucić ciało w lesie?

 • zioło

  Oceniono 13 razy 5

  Grażyna biznesu, ale to tylko Wolska... Czego się spodziewać?

 • herr7

  Oceniono 4 razy 4

  Kontrole, kontrolami. Pozostaje wstyd za tak wyjątkową bezduszność tej kobiety. Ta sprawa powinna być przestrogą dla innych polskich pracodawców, którzy nie dostrzegają w swoich pracownikach ludzi.

 • matylda1001

  Oceniono 4 razy 4

  Podła baba wyjątkowo i wyjątkowo głupia. Miała nadzieję, że to się nie wyda?

 • starszy-65

  Oceniono 6 razy 4

  A czego Rzecznik chce od PIP-u skoro tam rządzą najbardziej zaufani z pośród aktywu politycznego PiS a to zwykły Robotnik czy właściciel firmy (też aktywista PiS) i to mnie właśnie dziwi a może Z.Z. Solidarność??.

 • Ka Mf

  Oceniono 6 razy 4

  Dawno nie miałem tak, że życzy komuś najgorzej jak się da, a tego życzę tej wredne babie i jej rodzinie.

 • penetratorwiedzy

  Oceniono 8 razy 4

  Jestem z okolicy tego zakładu i ten Ukrainic za utrudnianie śledztwo to o wszystkim wiedziała ale dogadał się z ta baba i wyjechał w inne miejsca więc polska szmata i kolega zmarłego z Ukrainy to samo !!

 • tropicielglupoty123

  Oceniono 6 razy 4

  Powinna dostać co najmniej 10 lat bezwzględnego więzienia i przepadek majątku.

 • Ada En

  Oceniono 6 razy 4

  Piec lat za doprowadzenie do smierci czlowieka ! To jakas kpina albo ja cos zle zrozumialam.

 • mistermadmat

  Oceniono 6 razy 4

  ..naród piękny tylko ludzie k urwy....

 • refleksja

  Oceniono 8 razy 4

  Ukraińcy pracujący w Polsce powinni się zjednoczyć, zorganizować. Organizacje robotników, wyzysk, XIX wiek, kojarzycie?

 • tekameka

  Oceniono 3 razy 3

  Stosowanie kajdanek

  Kajdanki lub prowadnice można stosować wobec osób skazanych, tymczasowo aresztowanych lub zatrzymanych. Kajdanki stosuje się w celu udaremnienia ucieczki albo zapobieżenia czynnej napaści lub czynnemu oporowi. Kajdanki zakłada się na ręce trzymane z przodu, chyba że osoba wobec której ich użyto jest agresywna lub niebezpieczna. W takich przypadkach dopuszczalne jest ich założenie na ręce trzymane z tyłu.

 • poppers68

  Oceniono 5 razy 3

  Coraz więcej takich przypadków.
  Niestety, kto pracuje na czarno musi liczyć się z tym, że nie ma ŻADNEJ osłony gdy dojdzie do tragedii.
  Absolutnie, właścicielka powinna ponieść surową karę. Ale dziennikarze w oparach tworzonych przez siebie klimatach poczucia winy nie dostrzegają ważnego problemu. Niezgodnie z założeniami zezwalającymi na swobodne podejmowanie pracy dla wszystkich chętnych z Ukrainy, ludzie przyjeżdający do pracy w Polsce notorycznie pracują na czarno. To dramat.
  Zgodnie z założeniami ( odsyłam do początku procesu uwolnienia rynku pracy dla obywateli tego kraju) każdy obywatel naszego sąsiada ze wschodu powinien mieć zatrudnienie formalne.
  To nie sytuacja Polaków lat 80, 90 i 00 , którzy pracowali na Zachodzie na czarno, gdyż rynek pracy był dla Nich w UE zamknięty.
  Obywatele Ukrainy jak najbardziem mogą tu pracować ALE LEGALNIE.

  Ukraińcy nie są bezwolnymi dziećmi, mogą oficjalnie pracować ale widać, że duża część woli po prostu pracę bez rejestracji. To kłopot.
  Zatem widać, że histeryczne nagłówki prasowe jak to Niemcy zabiorą nam pracowników z Ukrainy były bzdurne. Nikt nam nie ubył, w Niemczech na czarno nie popracuje a i język trzeba znać pefekt i urzędy pracy mocno sprawdzają czy ktoś pracuje leganie.
  Zatem, obywatele Ukrainy wolą pracę w Polsce za darmo. Nikt tu nie sprawdza, czy ludzie wjeżdżający do UE mają zagwarantowaną pracę. Po prostu przyjęto bezwarunkowo Ukrainę do UE nieoficjalnie i tylko jak widać w Polsce

 • ptakomysz

  Oceniono 5 razy 3

  Podobno to " komuniści" byli źli.

 • lubiedobrefilmy100

  Oceniono 5 razy 3

  Te chore akcje (w ubiegłym roku było głośno o ukraince, którą w ten sam sposób potraktował pracodawca, kiedy dostała udaru, czy wylewu) może się skończą, jeśli w newsach (i prasowych i internetowych i telewizyjnych), zamiast bić pianę, zaczniecie informować społeczeństwo jaki jest koszt leczenia takiego obcokrajowca pracującego na czarno. Jeśli podacie, że np.odwieziony do szpitala ukrainiec za pobyt i badania itp. będzie musiał zapłacić: 3000zł, 5000zł, 10000zł itp. to ci kretyni zatrudniający ich na czarno przekalkulują: no zawiozę ukraińca do szpitala, zapłacę 5koła, to on potem to odpracuje albo coś. Ale być może zmniejszy się skala tego zwyrodnialstwa. Bo nie liczę, że po tych wszystkich newsach pracodawcy przestaną zatrudniać ich na czarno...

 • this.man

  Oceniono 7 razy 3

  Dożywocie!

 • granatowy tulipan pustynny

  Oceniono 4 razy 2

  Zaskocz czym ta kobieta odpowie przed sądem zapewne, lecz czy ma poczucie winy z którym będzie mogła żyć do końca życia??- wątpię!!, do chwili swojego podłego synu jedynym dla niej bogiem był pieniądz.

 • kot_miczurina

  Oceniono 12 razy 2

  A gdzie morda tej rury i nazwa firmy? Co ja chroni takiego szczególnego ?

 • sekret_bolka

  Oceniono 6 razy 2

  Kobita pewnie co niedziele w kościele, nie żeby taka katoliczna była, ale po prostu żeby lud durny na języki nie wziął, bo taki mamy czas, straszny czas. Jeszcze nie tak dawno nasi jeździli do roboty u Niemca na czarno, może i ta p@^#a tak się dorabiała

 • mln79

  Oceniono 9 razy 1

  Po przeczytaniu tytułu i obejrzeniu galerii zdjęć już myślałem, że interwencja Bodnara dotyczyła tego, że tej pani założono kajdanki z tyłu. A tu niespodzianka....

 • borsuk07

  Oceniono 7 razy 1

  a co zrobił jak rolnik zostawił na ławce bez pomocy kobietę z zawałem serca. Jaka jest kontrola firm w powiatach czy w wsiach. Zmowy milczenia ?

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 7 razy 1

  polka wyklęta

 • tomekcis24

  Oceniono 9 razy 1

  "RPO przypomina przy okazji tego zdarzenia o niepokojących statystykach z raportu "Mniejszość ukraińska i migranci z Ukrainy w Polsce. Analiza dyskursu". Wynika z niego, że aż 41 proc. wypowiedzi w polskim internecie na temat Ukraińców miało wydźwięk negatywny. 42 proc. było neutralnych, a tylko 17 proc. - pozytywnych."
  Dlaczego mam na temat Ukraińców wypowiadać się pozytywnie, skoro mam z nimi kontakt codziennie i na dobre słowo żaden nie zasługuje, wprost przeciwnie. Są aroganccy i butni, nie szanują kraju, który daje im możliwość zarobienia kilkukrotnie więcej niż u siebie mogą zarobić...
  Co nie zmienia mojej opinii na temat tej tragedii, szkoda człowieka, szkoda rodziny, a ta "bieznesmenka" do więzienia i zlicytować wszystko co ma i przekazać rodzinie zmarłego.

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 8 razy 0

  "RPO przypomina przy okazji tego zdarzenia o niepokojących statystykach z raportu "Mniejszość ukraińska i migranci z Ukrainy w Polsce. Analiza dyskursu". Wynika z niego, że aż 41 proc. wypowiedzi w polskim internecie na temat Ukraińców miało wydźwięk negatywny. 42 proc. było neutralnych, a tylko 17 proc. - pozytywnych."

  Pan Bodnar słusznie interweniuje w sprawie zmarłego pracownika.
  Ale pan Bodnar znów demonstruje jakąś obsesję w kwestii opinii Polaków o Ukraińcach.
  Jest taka jaka jest i nie bez powodu.
  Czyżby Bodnar uważał, że w ramach politpoprawności trzeba sztucznie prowadzić kampanię miłości do nich a za negatywne wypowiedzi blokować konta i karać?
  To cenzura i paranoja.

 • tonz2

  Oceniono 8 razy 0

  O co Bodnarowi chodzi w tej sprawie? To jest sprawa dla prokuratora a nie RPO

 • yan57

  Oceniono 6 razy 0

  brak słow....

 • pieknyinaczej

  Oceniono 1 raz -1

  Nasi Janusze biznesu tak traktują Ukraińców jak my byliśmy traktowanie w latach 90 w Niemczech i w innych krajach za Odrą.
  Na chwilę obecną negatywne nastawienie do Ukraińców ( wręcz wrogie ) jest wpajane młodzieży w szkołach - mam osobisty przykład mojego syna który właśnie kończy gimnazjum - jak był finał U20 Ukraina - Korea Płd. - mój syn kibicował Korei Płd. Na pytanie dlaczego - bo Ukraińcy wymordowali Polaków - całe rodziny za nic, a my im nic złego przecież nie zrobiliśmy!!!!!!!
  Jak mu uwiadomiłem że mordy i pogromy było po obydwu stronach plus potem nasz odwet w akcji Wisła po II WŚ - to się zdziwił i że na historii nic takiego mu nie mówili - tylko to że Ukraińcy nas na mordowali.

 • probono1210

  Oceniono 3 razy -1

  Ta kobiete-smiecia to tylko na powroz.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 7 razy -1

  Moralność po wielkopolsku.
  Nie pierwszy to raz!!!
  "Poznanioki" takie są

 • elzbieta09

  Oceniono 5 razy -1

  Podobne rzeczy (odwozenie do domu osób po wypadku, albo wynoszenie na ulicę) mialo miejsce w Nowym Jorku w latach 29802000.

 • premier_scretyna

  Oceniono 8 razy -2

  Domyślam się, że Bodnar oczywiście troszczy się o to, by pracodawczyni nikt złego słowa nie powiedział.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX