Czechowice-Dziedzice: 34-latek dźgał znajomego w szyję. Uratował go przejeżdżający obok mężczyzna

Nie lada odwagą wykazał się jeden z kierowców w Czechowicach-Dziedzicach. Mężczyzna wybiegł z samochodu i obezwładnił nożownika, który napadł na swojego znajomego. 34-latek zadał mu ciosy nożem w szyję i głowę. 

Zdarzenie miało miejsce 11 czerwca, w godzinach wieczornych, na czechowickiej ulicy Niepodległości. Przechodzili tamtędy dwaj znajomi, pomiędzy którymi doszło do sprzeczki. 34-latek wyciągnął nóż i zaatakował o 3 lata starszego mężczyznę. Zadał mu ciosy nożem w głowę i szyję. Na szczęście dla napadniętego mężczyzny przejeżdżał tamtędy 47-letni mieszkaniec Czechowic-Dziedzic, który widząc całą sytuację, natychmiast zatrzymał pojazd i podbiegł do napastnika. Obezwładnił go i wytrącił mu z ręki nóż.

Nie wiadomo jak skończyłoby się całe zajście, gdyby nie jego błyskawiczna reakcja. Na miejsce został wezwany patrol policji. Dzięki bohaterskiej postawie przypadkowego świadka, stróże prawa szybko zatrzymali nożownika. Miał on w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że za wcześniejsze przestępstwa jest poszukiwany przez niemiecką policję. Dzięki wzorowej postawie przypadkowego świadka napadnięty 37-latek uszedł z życiem, a sprawca brutalnego napadu zatrzymany. W prokuraturze usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Na wniosek śledczych został aresztowany przez sąd na 3 miesiące. Za przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia.

47-letniemu bohaterowi za wzorową postawę osobiście podziękował Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Krzysztof Herzyk. Pan Marcin z Czechowic-Dziedzic, który chciał pozostać anonimowy, powiedział policjantom, że każdy zachowałby się w jego sytuacji podobnie i nie uważa, aby dokonał czegoś niezwykłego. Dodał, że cieszy się z tego, że udało mu się pomóc napadniętemu mężczyźnie, a zarazem z tego, że zapobiegł czemuś, czego napastnik mógłby żałować, a za który mógłby spędzić w więzieniu resztę życia.

Więcej o:
Komentarze (80)
Czechowice-Dziedzice: 34-latek dźgał znajomego w szyję. Uratował go przejeżdżający obok mężczyzna
Zaloguj się
 • randal_flagg

  Oceniono 63 razy 55

  Gdy dźga się kogoś nożem, zwłaszcza w okolicę głowy i SZYJI to raczej, żeby zabić a nie 'uszkodzić ciało' tak wiec kwalifikacją powinno być usiłowanie zabójstwa.

 • dawlew

  Oceniono 43 razy 41

  Aż mi się oczy spociły czytając, że w tym kraju są jeszcze bohaterscy ludzie, potrafiący zaryzykować własne życie widząc przemoc. Nie wszystko jeszcze stracone. Gratuluję i dziękuję!

 • sucharzm

  Oceniono 33 razy 29

  3 lata za probe morderstwa z kwalifikacją czynu za uszkodzenie ciala. Niezle, poczekamy ze 3 lata jak znow sie napije i wlaczy mu sie "street ninja knife", moze trafi kosa na tego smieszka co zakwalifikowal to zamiast usilowania morderstwa na obrezenia ciala.

 • zarliwy

  Oceniono 22 razy 20

  Dwóch niekaranych, spokojnych ludzi - którzy zdesperowani bezczynnością powołanych i utrzymywanych z publicznych pieniędzy służb do ochrony mienia i życia Obywateli - pozbawili życia okolicznego terrorystę idzie w pasiaki na 25 lat. Tutaj, pijaczyna, łobuz poszukiwany przez niemiecką policję, dźga nożem drugiego w celu pozbawienia życia i grożą mu 3 lata. Żeby było jasne, NIE POCHWALAM UCIEKANIA SIĘ DO PRZEMOCY JAKO ARGUMENTU W SWOJEJ RACJI!!!

 • rabbitt

  Oceniono 22 razy 16

  PiSS -menele się bawią !

 • jurek4491

  Oceniono 26 razy 16

  A JOJO cały czas powtarzał w mediach " Polska jest bezpieczna " a całe zło to uchodźcy .

 • stach_79

  Oceniono 19 razy 15

  Bo mu wódkę z 500 plus koleś zawinął! PIS się bawi!

 • marywil2012

  Oceniono 15 razy 13

  oni się naprawdę starają. przecież w Polsce jest więcej przestępstw z użyciem noża niż w krajach gdzie rzekomo jest problem z arabami....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX