Gdańsk. Dwie 13-latki wykorzystane w szpitalu psychiatrycznym. To kolejne ofiary

Dwie 13-letnie pacjentki miały paść ofiarą wykorzystywania w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku - wynika z informacji Polsat News. W tej samej placówce miała zostać zgwałcona 15-letnia pacjentka. Podejrzanych o skrzywdzenie dzieci jest dwóch dorosłych pacjentów.

Dwie 13-letnie pacjentki szpitala psychiatrycznego w Gdańsku miały zostać wykorzystane seksualnie w maju. Zawiadomienie o przestępstwie złożyły matki dziewczynek. W piątek nastolatki zostały przesłuchane przez sąd.

Gdańsk. Pacjent szpitala miał wykorzystać dwie nastolatki

Jak podał Polsat News, 37-letni podejrzany został zatrzymany w niedzielę rano. Postawiono mu trzy zarzuty: doprowadzenie do innych czynności seksualnych małoletniej poniżej 15 roku życia, doprowadzenie do innych czynności seksualnych małoletniej poniżej 15 roku życia z użyciem przemocy oraz naruszenie nietykalności małoletnich. Mężczyźnie grozi 15 lat więzienia.

Mężczyzna, który również był pacjentem szpitala, został przetransportowany do Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim. 

Kolejny przypadek w tym samym szpitalu

To nie pierwsze zawiadomienia ws. dramatycznych wydarzeń w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku. Na początku czerwca pracownicy szpitala złożyli zawiadomienie o możliwej napaści seksualnej na 15-letnią pacjentkę. Sprawcą miał być 26-letni pacjent szpitala. Ciąży nad nim zarzut gwałtu oraz "doprowadzenie pokrzywdzonej do poddania się innej czynności seksualnej". Grozi kara do 12 lat więzienia.

Z informacji Radia Gdańsk wynika, że dziewczyna została położona na oddziale dla dorosłych, ponieważ na oddziale dziecięcym brakowało miejsc. Fakt, że pacjentka przebywała na oddziale dla dorosłych również potwierdziła prokuratura. Mama pokrzywdzonej wyraziła na to zgodę.

W szpitalu trwa kryzys. Na 349 chorych przypada 20 lekarzy. Według lekarzy to zdecydowanie za mało, by zapewnić bezpieczeństwo i opiekę pacjentom. Część z nich zapowiada złożenie wypowiedzeń z pracy.

Więcej o:
Komentarze (135)
Gdańsk. Dwie 13-latki wykorzystane w szpitalu psychiatrycznym. To kolejne ofiary
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 32 razy 30

  No kto się będzie "wariatami" przejmował. Orżnęły pisiory na 10 miliardów złotych ochronę zdrowia w tym roku. Nas orżnęli.

 • babciamarianna

  Oceniono 31 razy 29

  .
  Gdyby nie została nagłośniona sprawa 15 latki to nikt by nawet nie wiedział o pozostałych dziewczynkach . Dlatego dzieci powinny być świadome swej seksualności od najmłodszych lat. Od tego jest szkoła i rodzice ...to nie jest temat tabu . Dziecko świadome w mig wyłapie zły dotyk osoby starszej , "wujka" w sutannie czy innego zboka i w mig powiadomi kogo trzeba . Uczmy dzieci swego ciała aby to było ich ciało a nie jakiś dewiantów ..
  .

 • refleksja

  Oceniono 25 razy 25

  Tu jest Wielka Polska Katolicka! Nie ma potrzeby inwestować w nowoczesną opiekę psychiatryczną-lewackie fanaberie!

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 16 razy 16

  Polska psychiatria się zwija. To równia pochyła.
  Na pierwszy ogień idzie psychiatria dziecięca. Oddziały są przepełnione, dzieci śpią na materacach na podłodze.
  Pamiętam, jak pewien znany profesor psychiatrii w czasach PRL walczył o nowe oddziały psychiatrii dziecięcej. Zwalczano tego profesora zawzięcie, bo miał odwagę głosić prawdy niewygodne dla ówczesnych władz. Wtedy obowiązywała bowiem doktryna, że "w ustroju socjalistycznym nie ma dzieci chorych psychicznie".
  Czyżby historia zataczała koło?

 • refleksja

  Oceniono 18 razy 16

  Jeśli dzieci są kierowane do szpitali psychiatrycznych to czy nie powinny powstawać takie szpitale specjalnie dla dzieci? Dla takiej dziewczynki, nastolatki to musi być piekło.

 • next-mcgyver2

  Oceniono 18 razy 16

  Dalej niech ten nierząd wydaje grube miliardy złotych na nikomu niepotrzebne samoloty, tyle, że niedługo nie będzie miał kto leczyć Polaków. Nie dziwię się lekarzom, że wyjeżdżają, albo nie chcą pracować w tak ciężkiej specjalizacji jak psychiatria. Z tego artykułu wynika, że jeden lekarz na Srebrzysku przypada na 18 pacjentów...Przecież to chore.

 • kmosb

  Oceniono 14 razy 14

  Dzieci z dorosłymi na jednej sali w szpitalu psychiatrycznym. Ręce same opadają.

 • metaxo

  Oceniono 16 razy 14

  To Polska PIS.

 • mopcia

  Oceniono 16 razy 14

  Mama wyraziła zgodę. OK. Ale czy miała jakiś wybór? Ekipa NFZ powinna zostać srogo ukarana.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX