Ojciec Rydzyk w TVP ostrzegał przed złem w szkołach. "Tak działa diabeł"

- Ta rewolucja kulturowa idzie przez szkoły, uniwersytety, parlamenty. Zatrute umysły, zatrute serca. Diabeł tak działa. Ta rewolucja kulturowa, to jest diabelskie - stwierdził o. Tadeusz Rydzyk. Redemptorysta w ten sposób odpowiedział na pytania o "ataki na Kościół" i "profanację Matki Boskiej Częstochowskiej". W programie "Warto Rozmawiać" na antenie TVP Info duchowny podzielił się również swoimi przemyśleniami na temat Kościoła i stanu kultury współczesnej.

- To jest nienawiść. Szatan nienawidzi Matki Najświętszej i tych, którzy ją kochają. To jest uderzenie w naszą tożsamość narodową - wyjaśniał ojciec Rydzyk. Duchowny miał na myśli powstanie podobizny Matki Boskiej Częstochowskiej z tęczową aureolą, która eksponowana była m.in. na II Marszu Równości w Częstochowie.

Ojciec Rydzyk o pedofilii w Kościele

Dyrektor Radia Maryja odniósł się też do sprawy pedofilii w Kościele. - Sprawy trzeba nazywać po imieniu. Trzeba absolutnie z korzeniami wyrwać i nie można tego usprawiedliwiać - powiedział duchowny, po czym dodał: - Tylko to jest znalezienie maczugi, bicie w Kościół. Jak przekonywał, "chodzi o zniszczenie Kościoła". - Kościół im przeszkadza. To jest walka z Kościołem, z duchowieństwem - skwitował duchowny.

Redemptorysta podkreślił, że Kościół "atakowano w ustrojach totalitarnych". - Kto walczył z Kościołem? Socjalizm nazistowski i socjalizm marksistowski - stwierdził duchowny. - Za czasów Stalina wymordowano 200 tys. duchownych. Za czasów Hitlera, tylko w diecezji pelplińskiej, o ile dobrze pamiętam, jedną trzecią księży. Komunizm to samo zrobił, ile księży zostało zamordowanych w kazamatach ubeckich - mówił.

"Cywilizacje bez Boga upadają"

Mimo tych stwierdzeń dyrektor Radia Maryja przekonywał, że sytuacja w Polsce i na świecie nie jest aż tak zła. - Jestem optymistą i widzę bardzo dużo dobra w Polsce i w świecie. Nawet jeżeli te góry w Kościele, tam gdzie jest ten kryzys, gdzie idą w stronę protestantyzmu, to ja widzę na dole, że ludzie się modlą - przekonywał.

Na koniec Rydzyk wezwał do słuchania Ducha Świętego. - Ta rewolucja idzie również przez media. Zagarnęli też media, również w Polsce. Ale idzie wiosna. Słuchajmy Ducha Świętego. Dziękuję panu Bogu, bo w Polsce jest bardzo dobrze, a będzie lepiej - zapewnił. - Pan Jezus żyje. Cywilizacje bez Boga upadają. To jest samozagłada - dodał.

Więcej o:
Komentarze (560)
Ojciec Rydzyk w TVP ostrzegał przed złem w szkołach. "Tak działa diabeł"
Zaloguj się
 • to_moje_zdanie

  Oceniono 110 razy 106

  Atak na pedofilów w koloratkach gwałcących dzieci to znalezienie maczugi i atak na kościół?! Czy w Stanach Zjednoczonych lub Irlandii, gdzie potraktowano to zło poważnie i płacone są odszkodowania skrzywdzonym również?!
  Z jednym się zgadzam. Idzie Wiosna...

 • wujojano

  Oceniono 99 razy 93

  Samozagłada to jest to, do czego zmierza Episkopat. Po eurowyborach nabrał wiatru w żagle i pędzi ku przepaści. Jeszcze parę takich akcji jak niedzielna "ekspiacja" za cudze grzechy, aby przykryć własne, a ludziom zaczną się oczy otwierać.

 • zielona-galazka

  Oceniono 89 razy 83

  Rydzyka wysłał do Polski szatan, aby zlikwidować chrześcijaństwo.

 • wicipinski

  Oceniono 84 razy 74

  Rewolucja kulturowa już się zaczęła. Kiedyś na msze niedzielne przychodziły tłumy. Ludzie nie mieścili się w kościele. Dziś połowa ławek jest wolna. Raduje moje serce taki widok, bo to oznacza nieuchronny koniec zarazy katolickiej.

 • wojtek1506

  Oceniono 74 razy 70

  Cembał narodowy ,wyświęcony .

 • siwywaldi

  Oceniono 74 razy 66

  Chyba już NIKT nie ma wątpliwości, że przysłowie: "Diabeł ubrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni", nabrało w taki sposób MATERIALNEGO znaczenia... :-))

 • c.t.k

  Oceniono 59 razy 59

  Wysokie temperatury, powtórki seriali, 3.14erdolą ludziom w głowach.
  Najlepszy jednak był ten, na codzień chodzący w sukience, klecha, który wk*rwiał się na chłopaczka sypiącego kwiatki w czasie procesji

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX