Tęczowa flaga na budynku ambasady USA w Warszawie. "Dołączamy do kampanii Donalda Trumpa"

Tęczowa flaga zawisła w poniedziałek na budynku ambasady USA w Warszawie. Pracownicy placówki tłumaczą, że dołączają się do kampanii ogłoszonej przez Donalda Trumpa. Razem z prezydentem chcą powstrzymać kryminalizację homoseksualizmu.

Na ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie zawisły flagi LGBT. Na oficjalnym Twitterze pracownicy placówki dyplomatycznej tłumaczą, że tak samo jak cała amerykańska administracja, dołączają się do Miesiąca Dumy.

Tęczowa flaga zawisła na ambasadzie USA w Warszawie

Tęczowe flagi zawisły na budynkach przy al. Ujazdowskich w Warszawie, gdzie mieści się ambasada i konsulat USA. "W związku z ogłoszeniem przez prezydenta Donalda Trumpa Miesiąca Dumy LGBT, nasza ambasada przyłącza się do globalnej kampanii na rzecz dekryminalizacji homoseksualizmu" - napisano na Twitterze amerykańskiej ambasady. 

Ambasada powołuje się na oficjalne oświadczenie prezydenta Stanów Zjednoczonych opublikowane na początku lipca 2019 roku. Prezydent Trump pisze w nim, że w związku z obchodami Miesiąca Dumy "bądźmy solidarni z osobami LGBT żyjącymi w dziesiątkach krajów na całym świecie, gdzie nadal są karani, więzieni czy nawet zabijani ze względu na swoją orientację seksualną". 

Moja administracja rozpoczyna globalną kampanię, która ma na celu dekryminalizację homoseksualizmu. Zapraszamy wszystkie narody, aby przyłączyły się do nas przyłączyły w tych działaniach

- napisał Donald Trump w oficjalnym oświadczeniu. 

Kilka tygodni temu tęczowa flaga LGBT wzbudziła kontrowersje w Stanach Zjednoczonych. Amerykańskie media informowały o tym, że wiceprezydent Mike Pence wydał zakaz wywieszania na masztach ambasad i konsulatów flag innych niż flaga amerykańska. "To dobra decyzja" - mówił Mike Pence o zakazie. Wzbudziło to oburzenie, ponieważ do tej pory pracownicy placówek dyplomatycznych w lipcu, czyli Miesiącu Dumy, umieszczali na masztach tęczowe flagi. Zakaz odczytano jako próbę uciszenia środowiska LGBT. Później szybko wyjaśniono, że zakaz dotyczy tylko masztów - nieamerykańskie flagi, również tęczowe, mogą być umieszczane we wszystkich innych miejscach na budynku. 

Więcej o:
Komentarze (229)
Tęczowa flaga na budynku ambasady USA w Warszawie. "Dołączamy do kampanii Donalda Trumpa"
Zaloguj się
 • freud1

  Oceniono 66 razy 48

  Lolaboga.
  To ten Sorosz i hamerykanow przegibacil?
  Kaczelniku, ratunku!!!!!

 • ggchmiel

  Oceniono 43 razy 33

  To teraz nasz (nie)rząd wraz z epidiaskopatem(!) wypowie wojnę USA....

 • norbertrabarbar

  Oceniono 52 razy 32

  I tak stoi prawak w rozkroku i już nic nie rozumie.
  Pani w szkole zawsze mówiła, że jest głupi, ale myślał, że kłamała.

 • hen-live

  Oceniono 42 razy 32

  To oni nie wiedzą że tęczowe flagi, Konstytucja na plakatach czy LGBT to w Polsce największe przestępstwo?

 • hh

  Oceniono 46 razy 32

  Tylko czekam na reakcje naszego „kwiatu” dyplomacji i kolejna kompromitacje .... a może jak dostaniemy od US za fri jednego efa trzydzieścipiec to tęczowa flaga będzie cul .......???!

 • fakiba

  Oceniono 36 razy 24

  No to preziowi nie w smak , i tak trzymać

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX