Komentarze (72)
40-stopniowy pas upałów znad Afryki nad Europą. Dosięgnie również Polski
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • muflonex

  Oceniono 6 razy -2

  Ja się cieszę, że Piś będzie rządziło przez najbliższe 4 lata, bo będzie się musiało ostro nakłamać, żeby ukryć fakty, przed tymi, którzy jeszcze im wierzą.

 • lemingoza123

  Oceniono 6 razy -2

  sorry, taki mamy klimat:)

 • menisk24

  Oceniono 2 razy -2

  Polska język trudna język ale chyba powinno być: "pas 40-stopniowych upałów..."?

 • magicbox

  Oceniono 11 razy -3

  Uwaga! Synoptycy przewidują falę 36 do 40 artykułów w GW o fali upałów na dobę. Zaleca się wyjście nad wodę zamiast czytania GW do końca tego tygodnia!

 • aby

  Oceniono 15 razy -3

  Nadchodząca fala upałów w pasie południkowym od Francji przez Niemcy po zachodnią Polskę jest wynikiem powstania dwóch dużych mas powietrza - niżu nad Atlantykiem, który kręci się przeciwnie do wskazówek zegara (anticlockwise) i wyżu nad Rosją obracającego sie zgodnie ruchem wskazówek zegara (clockwise). W tym układzie, w korytarzu oddzielającym oba systemy, wytwarza się silny i stały nawiew nurt powietrza z południa (z Afryki) na północ. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Wystarczy pokazać jaki jest mechanizm tego zjawiska. Ale mapki przygotowywane dla szerokiej publiczności w mass mediach nie pokazują rozkładu wyżów/niżów ze strzałkami wskazującymi na ruch powietrza. Chyba po to by łatwiej było wmawiać ludziom, że nadchodzące upały wynikają i są przejawem zmiany klimatu. Szerzenie zabobonnego przerażenia wygląda na zaplanowaną strategię. Można się domyślać, że celem jest przygotowanie gruntu pod wprowadzenie specjalnych podatków na "ratowanie klimatu".

 • info0

  Oceniono 7 razy -5

  Powoływanie się na najbardziej niewiarygodne prognozy pogody z AccuWeather. Gratuluję :D.

 • darius112

  Oceniono 26 razy -18

  Rekordową temperaturę zanotowano 29 lipca 1921 roku w Prószkowie. Pozdrawiam kopię dziewczynki ze Szwecji która protestuje (oczywiście za darmo i bezinteresowanie, a jej mama wcale jej do tego nie zachęcała). Pozdrawiam też Zarząd i Radę Nadzorczą Greenpeace, i jedynego Polaka który tam jest. Viele Gluck Szwaben.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX