Olecko. Rodzice 9-miesięcznej dziewczynki z zarzutem zabójstwa. Zostali tymczasowo aresztowani

Olecko. Rodzicom znalezionej w piątek wieczorem martwej 9-miesięcznej dziewczynki zostały postawione zarzuty m.in. zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i wykorzystywania seksualnego dziecka. Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie na okres 3 miesięcy.

Jak poinformował w rozmowie z Gazeta.pl prok. Ryszard Tomkiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Suwałkach, rodzice 9-miesięcznej dziewczynki znalezionej martwej w piątek wieczorem w Olecku usłyszeli trzy zarzuty. 

- Ojciec i matka usłyszeli zarzut znęcania się nad 9-miesięcznym dzieckiem, zabójstwa tego dziecka ze szczególnym okrucieństwem, jak również jego wykorzystania seksualnego - przekazał prokurator. Podkreślił, że osoby te zostały już aresztowane na trzy miesiące. 

Grozi im za to od 12 do 25 lat więzienia lub kara dożywotniego pozbawienia wolności. 

Olecko. Dziecko zostało wielokrotnie uderzone tępym narzędziem

Oskarżeni to 36-letnia kobieta i kilka lat od niej starszy mężczyzna. - Według naszej wiedzy rodzice nie byli wcześniej karani, nadal to jednak sprawdzamy - zaznaczył rzecznik.

- Proces znęcania się był długotrwały. Z sekcji wynika, że dziecko zostało kilkukrotnie uderzone narzędziem twardokrawędzistym, m.in. w głowę i szyję. Dziecko miało zbite, uszkodzone serce, co było efektem uderzeń również w klatkę piersiową - dodał prok. Ryszard Tomkiewicz.

Dziewczynka trafiła wcześniej do rodziny zastępczej

Jak również potwierdził prok. Ryszard Tomkiewicz, dziecko do niedawna przebywało w rodzinie zastępczej. Sąd jednak zadecydował o zwróceniu dziewczynki rodzicom.

Więcej o:
Komentarze (221)
Olecko. Rodzice 9-miesięcznej dziewczynki z zarzutem zabójstwa i wykorzystywania seksualnego
Zaloguj się
 • intelektualista123

  Oceniono 38 razy 34

  Mordercy tego biednego dziecka- to odpad społeczny, muszą dostać najsurowszy wymiar kary, jak można takie maleństwo wykorzystywać seksualnie, znęcać się i zamordować???

 • refleksja

  Oceniono 36 razy 32

  W przypadku maltretowania niemowląt mordy prolajfów zawsze stulone.
  Gdzie katolski ruch obrony niemowląt przed zwyrolami?

 • 4v

  Oceniono 35 razy 31

  i po co tym zwyrodnialcom było dziecko? żeby je gwałcić, aż w końcu zabić?
  czy naprawdę sądu nie stać na dobrego psychologa, co zauważy, że tzw "rodzice" to psychopaci, i nawet psa nie powinni mieć, o dzieciach nie wspominając?

  nie uwierzę, że takie gó... jest w stanie aż tak dobrze udawać porządnych obywateli. w takiej sytuacji zawsze czymś się odkryją, jak nie jednym, to drugim.

 • hipokryzja

  Oceniono 26 razy 24

  "Wspaniałych" rodziców mamy w naszym pięknym kraju. Coraz częściej się o takich słyszy. Ciekawe co takie potwory skłania do posiadania dziecka.

 • takaprawda2015

  Oceniono 33 razy 23

  Czemu KULSONY nie wrzuciły zdjęcia jak aresztowali rodziców i ciągnęli po ziemi w samych gaciach. Czyżby sprawa nie była medialna??

 • viaac

  Oceniono 35 razy 23

  "Jak również potwierdził prok. Ryszard Tomkiewicz, dziecko do niedawna przebywało w rodzinie zastępczej. Sąd jednak zadecydował o zwróceniu dziewczynki rodzicom."

  Jest. Jest powód do ataku na sądy. Jak już któryś pisowski aparatczyk postanowi się lansować na nowej tragedii, to ma jeszcze bonus w postaci decyzji sądu. "Suweren" i tak nie pamięta pisowskiej histerii o "odbieraniu dzieci przez sądy", więc śmiało.
  Gdzie film z zatrzymania rodziców przez oddział AT?

 • enter1818enter

  Oceniono 22 razy 20

  tu też było profesjonalne zatrzymanie? były tłumy gotowe do linczu na winnych?? Nie było???? No tak,to mało medialne,10-latka była medialna.. malutkie zakatowane dzieciątko zginie w nawale informacji..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX