Pogoda na dziś - wtorek 25 czerwca. Ostrzeżenia przed upałami w czterech województwach

Pogoda na dziś - wtorek 25 czerwca. Na dziś wydano ostrzeżenia przed upałami dla czterech województw w południowo-zachodniej Polsce. W tych miejscach w ciągu dnia termometry pokażą od 29 do 34 stopni.

Pogoda we wtorek zapowiada się bardzo ciepło i słonecznie. W większości kraju przez cały dzień synoptycy prognozują niemal bezchmurne niebo.

Temperatura. Dziś termometry pokażą od 24 do 32 stopni

Dziś najniższe wartości pokażą termometry w Gdańsku, gdzie będą 24 stopnie. Dwa stopnie więcej zapowiadane są w Olsztynie, Suwałkach i Koszalinie. Najwyższe wartości, 32 stopnie, pokażą termometry we Wrocławiu i Opolu. Od 30 do 29 stopni będzie w województwach wielkopolskim, lubuskim, śląskim i małopolskim. W pozostałych regionach od 27 do 28 stopni.

Pogoda na dziś - wtorek 25 czerwca.Pogoda na dziś - wtorek 25 czerwca. gazeta.pl

Opady. W większości kraju zapowiadane jest bezchmurne niebo 

W ciągu dnia zachmurzenie małe, umiarkowane jedynie w województwach zachodniopomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim. W większości kraju dominować będzie jednak bezchmurne niebo. Wiatr słaby, południowo-wschodni, jedynie na wybrzeżu okresami umiarkowany.

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW ostrzega przed upałami w południowo-zachodniej Polsce

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed upałami dla czterech województw. Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje w województwach śląskim i lubuskim, a drugiego stopnia w województwach dolnośląskim i opolskim. W tych regionach temperatura maksymalna w ciągu dnia osiągnie wartości od 30 do 34 stopni. Noc również będzie ciepła, a temperatura minimalna wyniesie od 17 do 21 stopni.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o:
Komentarze (1)
Pogoda na dziś - wtorek 25 czerwca. Ostrzeżenia przed upałami w czterech województwach
Zaloguj się
  • granatowy tulipan pustynny

    Oceniono 10 razy -2

    Co wy z tą pogodą przecież ludzie mają okna chyba że mieszkają w ziemiance i widzą, bogaci lub ci z PiS mają termometry przy oknie. Gazeta Napisz lepiej o handlowych lub niehandlowych niedzielach chociaż wiemy, że w tą niedzielę zrobimy zakupy w Castoramie oraz Co na śniadanie w z k u misia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX