Duży korek na A4. GDDKiA zaleca kierowcom ominąć Karwiany i jechać przez Wrocław

W niedzielę w godzinach przedpołudniowych przed punktem poboru opłat w Karwianach na A4, w stronę granicy z Niemcami, zaczął tworzyć się potężny korek. W szczytowym momencie mierzył aż 10 km. Obecnie zmalał, ale GDDKiA radzi kierowcom, by jechali przez Wrocław.

Korek na A4 na wysokości punktu poboru opłat w Karwianach zaczął tworzyć się przez godziną 12. W pewnym momencie zator wynosił aż 10 km. Około godziny 16.00 w niedzielę usłyszeliśmy, że korek mierzy blisko 5 km. - Utrudnienia utrzymują się od kilku godzin, proponujemy ominąć Karwiany, jadąc przez Wrocław. Należy wcześniej zjechać w Krajkowie - instruuje pracownik informacji dla kierowców w GDDKiA.

Korek na A4 przed PPO Karwiany

Korki tworzą się w związku z powrotami z długiego weekendu, ale duże znaczenie mają też prace remontowe trwające na PPO Karwiany. Mają one się zakończyć we wtorek.

Korek tworzy się również w przeciwnym kierunku. Jadący w stronę Katowic kierowcy w niedzielę po południu muszą się liczyć z zatorem o długości ok. 1,5 km.

GDDKiA informowała przed godziną 13, że na PPO Karwiany odstąpiono od poboru opłat na bramkach wjazdowych w kierunku Wrocławia.

Więcej o:
Komentarze (48)
Duży korek na A4. GDDKiA zaleca kierowcom ominąć Karwiany i jechać przez Wrocław
Zaloguj się
 • obeznany

  Oceniono 28 razy 28

  Dobrze, że między punktami poboru opłat jest autostrada bo można nadrobić czas stacony w kolejce i wyjść na prawie taką średnią, jak na zwykłej drodze krajowej. Czasami.

 • footprintpl

  Oceniono 22 razy 16

  Zrobili autostradę omijającą miasto po to żeby rekomendować niekorzystanie z tejże i promować przejazd przez miasto?

 • a.ba

  Oceniono 10 razy 10

  Pobór opłat od samochodów osobowych to mniej niż 20% - za to osobowe tworzą 95% korka. Bramki dla osobowych to absurd ekonomiczny - /dla ciężarowe mają viatoole/

 • krajidiotow

  Oceniono 9 razy 9

  Wlasnie mijam biedakow stojacych w korkach na 2 poprzedzajacych zjazdach z A4 - tylko czekac jak jakis tir sie w to wbije. Swietny pomysl takie punkty Kompletnie nieefektywny system. 1,5h jazdyi 1 godz w do bramek. W zasadzie gddkia powinna przekierowywac ruch na stara droge juz kolo Opola.

 • wasyll11

  Oceniono 8 razy 8

  Najbardziej debilny sposob poboru oplat bramki a bramki w poprzek autostrady to juz deb..zm do kwadratu

 • kolona

  Oceniono 8 razy 8

  to poprostu skandal. Tylko 5 budek czynnych a samochodów tysiące. Dno organizacyjne....

 • kasle

  Oceniono 5 razy 5

  Jechalem niedawno tamtedy. Ten koszmar jest permanentny.
  Zageszczenie ruchu w ostatnich latach wyraznie wzroslo (jakis wplyw 500plus tez) i A4 okazuje sie za waska.
  Nie wiem dlaczego system pobierania oplat podporzodkowuje sie wygodzie wlascicieli autostrad a nie dobru publicznemu, plynnemu ruchowi, czyli interesowi urzytkownikow i gospodarki.
  Co na to odpowiedzialny minister? Dleczego nie winiety czy elektroniczny pobor.
  Po co autostrady, skoro uzyskany czas traci sie przy bramkach.
  Istnieje jeszcze problem bezczelnej jazdy kierowcow ciezarowek, powodujacych bezsensownym wyprzedzaniem innych ciezarowek, ciagle zatory i stres.

 • smiki48

  Oceniono 15 razy 5

  należy wprowadzić jeden prosty przepis: w sytuacji gdy niemożliwy jest przejazd z prędkością min. 90km/godz. to jest całkowity zakaz pobierania opłat przez operatora. Wówczas operator będzie stawał na rzęsach aby nie tracić kasy z powodu korków. Zmieni system poboru opłat, uruchomi dodatkowe bramki itp.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX