Szczyt powrotów z długiego wakacyjnego weekendu: dwa groźne wypadki na A2 i S8. Są ranni

Rano w niedzielę doszło do dwóch groźnych wypadków. W okolicy Baranowa w województwie mazowieckim samochód osobowy zderzył się z samochodem dostawczym. Pięć osób zostało rannych. Także na Mazowszu, ale na S8 w Niegowie doszło do zderzenia osobówki z ciężarówką i pożaru pojazdów. W tym wypadku ucierpiały dwie osoby.

Szczyt powrotów z długiego wakacyjnego weekendu na dobre się jeszcze nie rozpoczął, a już doszło do dwóch groźnych wypadków. W sobotę na Mazowszu kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na drodze A2 na odcinku Warszawa-Łódź. W okolicy Baranowa samochód osobowy zderzył się z samochodem dostawczym. Pięć osób zostało rannych, jeden pas jezdni w kierunku Poznania jest zablokowany.

Do kolejnego wypadku doszło w miejscowości Niegów. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zablokowana jest trasa S8 w kierunku Białegostoku. Na odcinku S8 Warszawa - Wyszków doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym i pożaru pojazdów. Dwie osoby zostały ranne.

Ekspertka: Przed wyjazdem nie przejadać się i wyruszać wypoczętym

Psycholog transportu doktor Ewa Odachowska przypomina, że najważniejszym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo na drodze jest stan kierowcy. Ekspert radzi, aby przed wyjazdem nie przejadać się i wyruszać wypoczętym. Warto też zwracać uwagę, czy organizm szybko podczas trasy się nie męczy. Wtedy warto zatrzymać się, przewietrzyć, a nawet zdrzemnąć się na postoju.

Odachowska podkreśla, że kierowcy, którzy chcą uniknąć podróży w najcieplejsze godziny, powinni jednak unikać jazdy późną nocą. Wtedy istnieje większe ryzyko zaśnięcia za kierownicą. Lepszym wyborem jest wyruszenie w trasę wczesnym rankiem - dodaje ekspertka.

83 wypadki i siedem ofiar wciągu 24 godzin

83 wypadki i siedem ofiar śmiertelnych - taki jest bilans minionej doby na polskich drogach.

- Tylko wczoraj rannych w wypadkach drogowych zostało blisko sto osób - powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej Wioletta Szubska z Komendy Głównej Policji. Od zakończenia roku szkolnego, czyli od 19 czerwca, na polskich drogach doszło do 354 wypadków. Zginęło 28 osób a 428 osób zostało rannych.

Najważniejsze zalecenia funkcjonariuszy to przestrzeganie zasad ruchu drogowego, dopasowanie prędkości samochodu do panujących warunków i bezwzględny zakaz wsiadania za kierownicę pod wpływem alkoholu. Przed wyjazdem warto też sprawdzić stan techniczny pojazdu.

Do września policja prowadzi akcję na drogach "Bezpieczne wakacje 2019". Należy się liczyć z częstszymi kontrolami, szczególnie w czasie zmian turnusów wypoczynkowych czy powrotów z tak zwanych długich weekendów.

Więcej o:
Komentarze (27)
Szczyt powrotów z długiego wakacyjnego weekendu: dwa groźne wypadki na A2 i S8, wielu rannych
Zaloguj się
 • dmbdmb

  Oceniono 10 razy 10

  To co się dzieje na drogach to manifestacja myślenia "mam was wszystkich w d..."
  Przejawia się w to wielu innych obszarach - organizowania głośnych impres plenerowych do białego rana, jazdą rowerem po chodniku, plucia gumą do żucia po chodnikach. Tylko parę przykładów. Skutki na drogach najtragiczniejsze.

 • obeznany

  Oceniono 9 razy 9

  >>> Psycholog transportu doktor Ewa Odachowska przypomina, że najważniejszym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo na drodze jest stan kierowcy. <<<

  Acha. A totalne i nagminne olewanie ograniczeń, szczeniacka agresywna jazda na zderzaku to czynniki zapewne nieistotne.

 • sza man

  Oceniono 5 razy 5

  Powrót ze świąt, powrót z wakacji, powrót z weekendu w ramach wakacji... A to tylko pewnego dnia wschodnia mentalność wsiadła w zachodnie furki. Reszta jest kwestią statystyki.

 • naczelnik_czerpak

  Oceniono 4 razy 4

  Sprawę załatwiłyby mandaty wyższe o jedno zero jak na Zachodzie. Obawiam się, że żaden rząd się na to nie odważy.

 • tosha

  Oceniono 4 razy 4

  Czwartek Boże Cialo przejazd dk 8 trasa ponad 100 km żadnego patrolu drogówki, a ciężarówka za ciężarówką pomimo zakazu jazdy.

 • race444

  Oceniono 3 razy 3

  Jedno co mnie dziwi na naszych drogach to ilosc TIR-ow, ciezarowek i innej masci dostawczakow w kazdy weekend.

 • allegropajew

  Oceniono 4 razy 2

  Turnus wypoczynkowy, jak to NOSTALGICZNIE brzmi!
  Gościula

 • errata13

  Oceniono 3 razy 1

  Wypadek to jedno, a "sprzątanie" po nim jest jeszcze gorsze.
  Czekanie na prokuratora, latanie z tymi śmiesznymi miernikami odległości, zdjęcia w tempie 1 fota na 10 minut.
  Razem 4-6 godzin.
  W tym czasie - 4 zawały w rozgrzanych autach (bez klimy), 5 kłótni z irytacji zakończonych rozwodem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX