Lubuskie. Pożar kościoła w Boże Ciało we wsi Lutol Suchy. Dach runął do środka

W czwartek około południa w miejscowości Lutol Suchy w województwie lubuskim wybuchł pożar kościoła pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła - donosi portal remiza.pl. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

Jak donosi "Gazeta Lubuska", ogień pojawił się na wieży kościoła. W akcji gaśniczej brało udział kilkanaście zastępów straży pożarnej z powiatów międzyrzeckiego i świebodzińskiego.

Ogniem objęta była wieża kościoła z dziewiętnastego wieku. Część połaci dachu kościoła runęła do wnętrza budynku. Póki co nieznana jest przyczyna pożaru.

- Nikt nie odniósł obrażeń. Udało się również ocalić część wyposażenia - powiedział Komendant Powiatowy PSP w Międzyrzeczu Marek Harkot w rozmowie z TVN 24.

Neogotycki kościół pw. św. Piotra i Pawła Apostoła zbudowany został w XIX wieku. Świątynia położona jest w centrum wsi. Lutol Suchy w powiecie międzyrzeckim, w gminie Trzciel, w województwie lubuskim.

Więcej o:
Komentarze (274)
Lubuskie. Pożar kościoła w Boże Ciało we wsi Lutol Suchy. Dach runął do środka
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 61 razy 51

  Jak to jest że zawsze się księdzu kościół spali a nigdy nie plebania :-)

 • kataryniarski

  Oceniono 59 razy 45

  Ale że DOM boży w boże ciało się zapalił?

  No no...

  Nie mogą się teraz parafianie pomodlić o to, żeby się kościół sam odbudował?

 • walkirrr

  Oceniono 41 razy 35

  coś ten pan buk ostatnio lubuje sie w podpalaniu swoich domów, chyba juz mu nie odpowiadają

 • topiramax

  Oceniono 31 razy 29

  Znowu pożar. Znowu na wieży. Znowu kościoła. Co jest? Sposób na remont za gminne fundusze?

 • jeszw

  Oceniono 29 razy 27

  Jedna z posłanek kiedyś zauważyła, że sławetny huragan w pomorskiem z woli bożej omijał kapliczki Biedaczka nie wyjaśniła dlaczego z tej samej woli nie ominął namiotu bogu ducha winnych harcerek. Widać stwórcy zrobiło się głupio i teraz na potęgę pali kościoły. Ciemnota to widzi ale nie rozumie.

 • pan.szklanka

  Oceniono 21 razy 21

  Zważywszy na to co Pan Bóg zrobił z Sodomą, to niech się cieszą że to się tylko pożarem skończyło. Jak można zrobić kościół pod wezwaniem Piotra i Pawła? Jeszcze Dzieciątka brakuje. Tfu, a kysz lewactwo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX