Zwłoki w Tatrzańskim Parku Narodowym. Nieoficjalnie: To może być zaginiony rok temu turysta

W Tatrzańskim Parku Narodowym pracownik natknął się na zwłoki. Policja informuje, że konieczna będzie identyfikacja, ale wszystko wskazuje na to, że był to mężczyzna. Podejrzewa się, że może być to ciało turysty, którego poszukuje się od zeszłego roku.

Zakopiańska policja poinformowała, że we wtorek około godziny 14 pracownik Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) natknął się na ciało, które było już w dalece zaawansowanym stanie rozkładu. Na miejsce natychmiast przyjechała policja. 

Tatry. Zwłoki w Tatrzańskim Parku Narodowym

Ciało znajdowało się w kompleksie leśnym w Dolinie Jaworzynki - dokładnie około 100 metrów od szlaku, które prowadzi przez tę dolinę. Policja informuje, że ze względu na duży postęp rozkładu ciała, identyfikacja nie jest łatwa. Prokurator, który również pojawił się na miejscu podjął decyzję o tym, aby zabezpieczyć do dalszej identyfikacji zarówno zwłoki, jak i ubrania, które osoba miała na sobie. 

Fragmenty ubrań mogą świadczyć o tym, iż są to zwłoki mężczyzny

- informuje policja w Zakopanem i dodaje, że wstępnie wykluczono udział osób trzecich w zdarzeniu. Zwłoki z Doliny Jaworzynki przetransportowali na noszach ratownicy TOPR.

Z nieoficjalnych informacji TVN24 wynika, że ciało mogło należeć do turysty, który zaginął w zeszłym roku w tej okolicy. Mają potwierdzać to dokumenty znalezione przy zwłokach. Policja nie potwierdza na razie oficjalnie tożsamości zmarłego. 

Więcej o:
Komentarze (12)
Zwłoki w Tatrzańskim Parku Narodowym. Nieoficjalnie: To zaginiony rok temu turysta
Zaloguj się
 • m.godwin

  Oceniono 12 razy 10

  Jezioro, motorówka, narciarz wodny. Wtem bach, trafił na pal wystający z wody, ginie pod powierzchnią. Wędkarze z pomostu rzucają się na pomoc. Jeden nurkuje, wyciąga topielca. Sztuczne oddychanie, metoda usta-usta. Po kilku minutach drugi mówi: ty, słuchaj, tamten miał narty na nogach, a ten ma łyżwy.

 • antyk63

  Oceniono 26 razy 2

  A komentarze po co włączone? Bo klik, klik? Człowiek nie żyje. Szacunku trochę.

 • roziu_to_moj_nick

  Oceniono 10 razy -4

  Cialo jest w daleko posunietym rozkladzie... nie widac nawet czy to facet czy nie... ale nasi z CSI wiedza, ze osoby trzecie nie braly w tym udzialu. Mysle wlasnie, ze w takich przypadkach to zabojstwo/morderstwo powinno byc na 1 miejscu.

 • ja_prostak

  Oceniono 4 razy -4

  Artykuł z tego roku?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX