Niedziele handlowe - czerwiec 2019. Czy sklepy będą dziś czynne?

Czy sklepy będą dziś otwarte? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w ustawie o ograniczeniu handlu, za pomocą której wprowadzono podział na niedziele handlowe i niehandlowe.

Obowiązujące przepisy mówią, że w 2019 roku niedziele handlowe wypadają tylko raz w miesiącu. To odczuwalna zmiana w stosunku do roku poprzedniego, w którym zakupy mogliśmy robić w dwie niedziele miesiąca. Jeszcze mniej niedziel handlowych będzie w roku 2020 - od stycznia do grudnia wypadnie tylko siedem niedziel handlowych.

Niedziele handlowe - czerwiec 2019. Czy sklepy będą dziś czynne?

Czy 23 czerwca to jedyna w tym miesiącu niedziela handlowa? Z ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta wynika, że nie. Supermarkety i sklepy w galeriach handlowych będą więc dziś zamknięte. Podział na niedziele handlowe i niehandlowe nie obowiązuje jednak wszystkich - w dni takie jak dziś otwarte mogą być m.in. apteki, stacje benzynowe oraz sklepy, w których w niedziele sprzedaje właściciel.

Na najbliższą niedzielę handlową poczekamy tydzień - wypadnie ona 30 czerwca.

Więcej o:
Komentarze (18)
Niedziele handlowe - czerwiec 2019. Czy sklepy będą dziś czynne?
Zaloguj się
 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 6 razy 6

  Dlaczego tytuł nie jest w całości DRUKOWANYMI LITERAMI? Dlugo się naszukałem pośród tych wszystkich malo znaczących wiadomości.

 • akenty87

  Oceniono 6 razy 6

  U mnie na wsi jest dzisiaj odpust. Sklep u pani Władki będzie otwarty bo dużo ludzi w odpust potrzebuje gorzały:-)

 • antropoid

  Oceniono 5 razy 5

  Chyba sklepy otwarte, bo mało pisich trolli na forum.

 • ian Kośki

  Oceniono 11 razy 5

  Czy te owoce ułożone na głównym zdjęciu pochodzą ze sklepu Lidl??, oraz czy prawdopodobnie Zuzanna która je układała na wystawie kupiła sobie nowy rower i wybiera się dzisiaj na ścieżkę rowerową po Lasku Bielańskim??, odpoczywając w niehandlową niedzielę kora z czystej okazji pomalowała sobie paznokcie na zielono- stopy również i czy będzie poruszała się w t-shircie z wydrukowanym na plecach słowem konstytucja?

 • shtalman

  Oceniono 4 razy 4

  Dzięki yebane PiS-dzielce za utrudnianie ludziom życia, koorvy bolszewickie

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 10 razy 4

  JUŻ JUTRO! Nowy artykuł z cyklu - czy w niedzielę będzie sklep otwarty? 30.06 czyli w niedzielę będą sklepy otwarte a mamy dowiemy się tego już w poniedziałek. Już w poniedziałek dzięki UZ. Czy to nie wspaniałe?

 • peryskopowy liopleurodon

  Oceniono 8 razy 4

  Artykuł informujący o handlowych lub niehandlowych niedzielach jest sygnowany przez UZ, Mam pytanie: czy dzisiaj jest w butach pantoflach firmy Salamander w kolorze czarnym czy tej samej firmy sandałach??

 • jezierskiadam

  Oceniono 8 razy 2

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.

  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.

  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.

  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.

  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.

  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • granatowy tulipan pustynny

  Oceniono 6 razy 2

  Konkretne zdjęcie i konkretne ceny, nic będę czereśnie oraz borówki amerykańskie kupował na sztuki. Sądzę że jak kupię 40 czereśni i 50 borówek to mi starczy z emerytury

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX