Lublin. Nagranie z pościgu za pijanym kierowcą w Alfie Romeo. Miał prawie dwa promile

17 czerwca na polskich drogach minął pod znakiem policyjnej akcji "Prędkość". Mundurowi patrolowali ulice w całym kraju. Bilans akcji w Lublinie jest zatrważający - w ciągu jednego dnia policjanci zatrzymali pięciu kierowców będących pod wpływem środków odurzających i odebrali 11 praw jazdy.

Za jednym z pijanych kierowców, który jechał ulicami Lublina, policjanci ruszyli w pościg. Około godziny 13:00 będący pod wpływem alkoholu mężczyzna jechał ulicą Solidarności w kierunku Warszawy. Nie reagował na świetlne i dźwiękowe sygnały, wzywające go do zatrzymania się do kontroli i jechał po drodze slalomem, wjeżdżając na sąsiedni pas ruchu. Policjanci rozpoczęli pościg. Jeden z policjantów zajechał mężczyźnie drogę, drugi z kolei wyciągnął kierującego alfą romeo z samochodu i zakuł go w kajdanki. Zatrzymanym był 44-letni mieszkaniec gminy Bełżyce. Badanie wykazało, że miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

Akcja "Prędkość". Policjanci w Lublinie zatrzymali prawo jazdy 11. kierowcom

Kierowca samochodu marki Alfa Romeo, za którym policjanci ruszyli w pościg, nie był jedynym, który tego dnia jechał przez Lublin, będąc pod wpływem środków odurzających. Lubelska Policja zatrzymała jeszcze czterech innych kierowców, którzy nie byli w pełni świadomi. Jednym z nich był kierowca samochodu marki Renault. Na ul. Jana Pawła II policjanci próbowali go zatrzymać, ale ten skręcił w ul. Perłową, po czym wysiadł z samochodu i zaczął uciekać pieszo. Mężczyzna nie był pijany, ale zachowywał się dziwnie. Funkcjonariusze policji wykonali badanie testerem na obecność innych środkowe odurzających. Badanie wykazało, że w jego organizmie znajduje się THC - substancja psychoaktywna obecna w konopiach.

17 czerwca na ulicach Lublina prawo jazdy straciło ośmiu kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. "Na ul. Lubelskiego Lipca 80 kierujący renault 35-latek jechał o ponad 70 km/h więcej niż dopuszczalna prędkość. Dwóch innych z prędkością prawie 130 km/h zostało zatrzymanych na al. Solidarności" - relacjonuje Policja Lubelska

Więcej o:
Komentarze (66)
Lublin. Nagranie z pościgu za pijanym kierowcą w Alfie Romeo. Miał prawie dwa promile
Zaloguj się
 • hi2per

  Oceniono 15 razy 15

  50 435 zabranych praw jazdy w pierwszym półroczu 2018. Ciekawe ilu w tym roku? Jeżeli za pijaństwo za kółkiem zabierali by prawo jazdy dożywotnio, to w takim tempie zrobilo by się luźno na drogach w przeciągu 5 lat.

 • yaspiman

  Oceniono 7 razy 7

  no i co mu zrobicie?
  NIC.
  dopóki nie zacznie sie konfiskować pijaczkom samochodów to ten proceder nie ustanie.

 • misiek12321

  Oceniono 8 razy 6

  No coz, w tym kraju ma sie prz...ne za trzymanie bialej rozy a na prowadzenie po pijaku jest spoleczne przyzwolenie. Dla mnie idiotow si epowinno eliminowac ze spoleczenstwa a prawo jazdy powinno byc przywilejem nie norma !!!

 • corvelinho

  Oceniono 9 razy 5

  Suweren ze ściany wschodniej i wszystko w temacie.. Husaria, kierowca wyklęty, symbol Polski Walczącej na klacie wytatuowany..

 • artur74

  Oceniono 4 razy 4

  W takiej Chorwacji mandat wynosi 11 tys zł!
  Jest to mandat za przekroczenie prędkości powyżej 50km/h w terenie zabudowanym!
  Oraz za przejazd na czerwonym świetle czy jazdę bez uprawnień.
  Można? W Polsce niestety brak woli politycznej zarówno PiSu, jak i opozycji poraża...

 • jurek4491

  Oceniono 8 razy 4

  W lubelskim takie są standardy , same pijaki - ELEKTORAT PiS-u .

 • el.pistolero

  Oceniono 10 razy 4

  Takiemu chuyowi, powinno zostać zabrane prawo jazdy. Dożywotnio! Wsiadanie za kółko pod wpływem alkoholu, to nic innego jak usiłowanie zabójstwa.

 • mecenas_misiura

  Oceniono 7 razy 3

  Skoro to Alfa, to wystarczyło ustawić lawetę na poboczu i sama by tam wskoczyła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX