Wypadek Beaty Szydło w Oświęcimiu. "Rz": Prokuratura chce podważyć wiarygodność świadków

26 czerwca w Sądzie Okręgowym w Krakowie mają zostać przesłuchane dwie biegłe, które wydawały opinię ws. zdolności postrzegania członków klubu Anonimowych Alkoholików. Członkowie tego klubu byli jednymi ze świadków zeznających w procesie ws. wypadku premier Beaty Szydło w Oświęcimiu. Według "Rzeczpospolitej", prokurator chce podważyć ich korzystne dla oskarżonego Sebastiana Kościelniaka zeznania.

Członkowie klubu Anonimowych Alkoholików zeznali w procesie ws. wypadku premier Beaty Szydło, że rządowa kolumna nie miała włączonych sygnałów dźwiękowych. To oznaczałoby, że auta w kolumnie nie były uprzywilejowane.

Jak informuje "Rzeczpospolita", prokurator Rafał Babiński chce podważenia wiarygodności tych zeznań. Przed krakowskim sądem mają 26 czerwca stanąć dwie biegłe psycholożki, które wydawały opinie dotyczące zdolności postrzegania członków klubu AA.

Prokurator zwraca uwagę w rozmowie z "Rz", że zeznania świadków w śledztwie różniły się od tych, które składali przed sądem. Chce, by biegłe odniosły się do "zdolności zapamiętywania i odtwarzania faktów przez świadków".

Wypadek Beaty Szydło w Oświęcimiu

Do wypadku doszło w lutym 2017 r. W wypadku z udziałem kolumny Biura Ochrony Rządu (dziś Służba Ochrony Państwa) ranna została m.in. ówczesna szefowa rządu Beata Szydło. Według prokuratury, kierujący fiatem seicento Sebastian Kościelnik nie ustąpił pierwszeństwa kolumnie.

Zdaniem śledczych miał przepuścić jeden z samochodów BOR, ale kolejnego już nie, przez co doszło do zderzenia. Kierowca seicento nie przyznaje się do winy.

Więcej o:
Komentarze (216)
Wypadek Beaty Szydło w Oświęcimiu. "Rz": Prokuratura chce podważyć wiarygodność świadków
Zaloguj się
 • misafi

  Oceniono 98 razy 96

  Żaden Polak nie powinien się łudzić, ze moze wygrac z tym systemem w sądzie. A zgodnie z obietnicą Ziobry w kolejnej kadencji nie bedzie już niezawislych sądów wiec problem sam się rozwiąże. I nie będzie potrzebna taka ekwilibrystyka, że prokurator staje na rzęsach aby udowodnić ze auto Szydło nie tylko miało właczone sygnaly dzwiękowe ale też ciągnęlo przyczepkę z syreną okrtętową i latarnią morską. A przodem jechali rycerze z kokosami obwieszczający przejazd pani premier.

 • jsd1952

  Oceniono 73 razy 71

  To nic nowego! W dawnym ZSRR funkcjonowały tzw. "psychuszki" trafiali tam "wariaci", którzy nie zgadzali się ze świetlaną rzeczywistością ustroju, który również polegał na kolejnych dobrych zmianach....

 • janviertrois

  Oceniono 66 razy 64

  Ale po co te sztuczne zabiegi, niech prokuratura od razu wyda jakieś oświadczenie dla mediów, że politycy PiS-u z urzędu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej w jakiejkolwiek sprawie. Tak będzie czytelniej i jaśniej. politycy PiS-u uwierzyli w to, że są co najmniej tak samo nieskalani i uduchowieni jak ich ulubione postaci, przedstawiane od kilkuset lat i to z artystyczna fantazją na różnych freskach i ikonach.

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 70 razy 62

  Ja prdl. Zamiast załatwić sprawę szybko, nawet uznając winę kierowcy oborowej i pies z kulawą nogą o sprawie by już nie pamiętał, to rozwlekli to do rozmiarów telenoweli, matacząc przy okazji na każdym kroku, a media wałkują temat.
  PiS to stan umysłu. Niesamowicie słabego.

 • misiaszm

  Oceniono 52 razy 50

  To właśnie pokazuje jak coorvcwa jest Zero i banda coorcrw jego podwładnych. Nie ważna prawda ani wina, ważne żeby w sądzie wygrywali zwolennicy Pedofili i Sodomitów.

 • nietyp

  Oceniono 47 razy 43

  Seba, trzymaj się!!! Brawo za odwagę, bo nie każdy by się na to zdobył, aby im się postawić... Takie Ziobrowe zero nie może być górą!!!

 • chi-neng

  Oceniono 44 razy 38

  "prokurator chce podważyć ich korzystne dla oskarżonego Sebastiana Kościelniaka zeznania"
  -----
  Nalezy pdokreslic, ze PIESKIM OBOWIAZKIEM PROKURATURY ZBYCHA - GANGSTERA PG - SPRAWIEDLIWEGO JEST WYBIELENIE BROSZKI , KTORA MA BLYSZCZEC ZLOTEM W BRUKSELI.

 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 42 razy 36

  Tak teraz będą chcieli zwalić wszystko na błędne postrzeganie zdarzeń przez Anonimowych Alkoholików co za bzdura!!, zapewne znajdą jeszcze świadka który powie że w młodości rzucał zimą śnieżkami więc prawdopodobnie psychiczny

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX