WORD w Białymstoku zadał pytanie z rowerzystką w kusych szortach. "Zrozumieliśmy błąd"

Zdjęcie rowerzystki w kusych szortach i pytanie, jak powinien zachować się jadący za nią kierowca - taki żart pojawił się na Twitterze Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku. Wpis szybko zniknął z konta, dyrektor w rozmowie z nami przyznaje, że administrator konta przesadził i został upomniany.

Niewybredny dowcip na Twitterze WORD Białystok pojawił się w poniedziałek wieczorem. W poście zamieszczono zdjęcie rowerzystki w krótkich białych spodenkach. Pytanie dotyczyło tego, jak powinien zachować się kierowca, jadący za kobietą. Cały żart polega na zaproponowanych odpowiedziach: A) Wyprzedzić rower, B) A po co?, C) Jaki rower?.

Seksistowski żart na Twitterze WORD BiałystokSeksistowski żart na Twitterze WORD Białystok WORD Białystok

Seksistowski żart na Twitterze WORD Białystok. Dyrektor: Doszło do przesady

Pod wpływem krytyki administrator konta usunął wpis. W jednym z wątków na Twitterze napisał: "Zrozumieliśmy błąd". Zwróciliśmy się w tej sprawie do dyrektora WORD. - Konto na Twitterze skierowane jest do osób młodych, o określonym poczuciu humoru. W tym przypadku jednak doszło do lekkiej przesady - mówi nam Przemysław Sarosiek, dyrektor ośrodka. - Gdy zorientowałem się, jak wygląda sytuacja, poprosiłem o poprawienie tego i zwróciłem uwagę, że pewnych rzeczy nie wypada robić. Mogę tylko wyrazić ubolewanie - dodaje. 

Dyrektor zapewnia, że podobna sytuacja więcej się nie powtórzy. Jak tłumaczy, celem wpisów jest uczulanie na zasady bezpieczeństwa drogowego osób, które na co dzień tym się nie interesują. - W tym przypadku chodziło to, że rowerzysta nie powinien jechać, jeżeli obok jest ścieżka rowerowa. Niestety, sprawa nie została odpowiednio wyeksponowana - tłumaczy nasz rozmówca.

Więcej o:
Komentarze (248)
WORD w Białymstoku opublikował na Twitterze seksistowski żart. Mamy komentarz dyrektora
Zaloguj się
 • scypion_afrykanski

  Oceniono 92 razy 68

  Jeśli redakcja się oburza to proszę sobie poczytać tego plotka, którego tu ciągle lansujecie ("Znowu zapomniała majtek, musisz to zobaczyć!!!"). Albo sport, gdzie połowa materiałów to "Widziałeś nową dupę znanego piłkarza?"

 • alberto_srapovoli

  Oceniono 57 razy 31

  To sie kiedys nazywalo kawal, zart lub dowcip. Opowiadalismy je przed epoka poprawosci politycznej, zanim wszyscy zaczeli czuc sie obrazeni i urazeni przez wszystko.

  A swoja droga, islam ma odpowiedz na sytuacje ze zdjecia - kobieta nie moze sie tak ubrac i sama na rowerze tez nie moze jezdzic.

 • Jerzy Kołodziej

  Oceniono 46 razy 30

  "seksistowski żart" ?
  Ja nie mogę! Wy sobie burki na łby pozakladajcie. Widział kto muzułmankę na rowerze? No to przynajmniej nie jest" seksistowskie" ( swoją drogą co za stwór językowy!)
  Zgrabna dziewczyna i tyle. Po to się tak ubiera aby się podobać. W sumie pytanie zabawne i zasadne: nie gap się nawet jeśli ładne tylko skoncentruj się na jeździe!
  Może by tak wyluzować z tą fałszywą poprawnością!

 • krzysiozboj

  Oceniono 31 razy 25

  Blondynka tak apetyczna, że aż radość popatrzeć, można bez wielkiej przesady napisać - cud natury i ... fotografa. Żart i zdjęcie wręcz niewinne. To gorszy. A zaraz obok:
  plotek.pl/plotek/7,154063,24908712,anna-mucha-dostala-niemoralna-propozycje-za-wieczor-i-3-godziny.html#a=161&c=68&s=BoxPloImg2
  I to już nie gorszy. Anonse 24-letniej Moni pod każdym newsem też są oki.

 • sabaton128

  Oceniono 25 razy 21

  Przez takie rzeczy potem się wszyscy śmieją z lewaków. Mnie też bliżej do poglądów lewicowych, ale ciągle juz popadacie w przesadę. Niedługo powiedzenie, ze kobieta jest ładna, bedzie przestępstwem, a za samo bycie facetem będą oskarżać, jak o próbę gwałtu. Weźcie się już ogarnijcie.
  Mnie się żart spodobał, a i kiedys miałem podobną sytuację (tyle że jechał rowerem, a nie autem) i nie wyprzedzałem jej przez dobrych parę minut - bo i po co?

 • radon13

  Oceniono 24 razy 18

  I rzeczywiście komuś ten żart przeszkadza ?? Zupełnie zwariowaliśmy ?

 • gangut

  Oceniono 28 razy 18

  Martwić się należy nie żartem (śmiesznym ale z brodą) ani nawet nie tym że kogoś to oburza (są tacy których wszystko oburza). Martwić się (ba, bić na trwogę!) trzeba dlatego że terror poprawności politycznej zaszedł tak daleko że byle żart wymaga zaraz już nie tylko interwencji urzędnika, ale i jego przeprosin!

 • galileo-hk

  Oceniono 25 razy 17

  Szorty z natury rzeczy są kuse.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX