Pogoda na weekend 22-23 czerwca. Deszczowo-burzowy weekend i spadek temperatur w niedzielę

Prognoza pogody na weekend 22-23 czerwca. Synoptycy zapowiadają deszczowo-burzowy weekend. Na dodatek w niedzielę prognozowany jest spadek temperatury.

Pogoda w ten weekend prezentuje się dość dynamicznie. W sobotę będzie upalnie i burzowo. Następnego dnia zapowiadany jest natomiast znaczny spadek temperatur oraz deszcz.

Pogoda na sobotę 22 czerwca. Upalnie na południu i w centrum kraju. Po południu w niemal całej Polsce pojawią się burze

Pierwszego dnia weekendu meteorolodzy zapowiadają dość dużą różnicę między najzimniejszym i najcieplejszym miastem w Polsce. W Koszalinie będzie maksymalnie 18 stopni, a w Katowicach i Krakowie termometry pokażą już 31 stopni. Na zachodnich krańcach kraju temperatura utrzyma się na poziomie maksymalnie 20 stopni. Cztery stopnie więcej pokażą termometry w Bydgoszczy, Toruniu i Olsztynie. W pozostałych regionach meteorolodzy zapowiadają od 28 do 30 stopni.

W sobotę synoptycy zapowiadają w całej Polsce zachmurzenie umiarkowane oraz duże zwłaszcza podczas burz, które będą prognozowane niemal w całej Polsce. Dzień bez burz, ale z deszczem czeka mieszkańców województwa lubuskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i świętokrzyskiego. W pozostałych regionach zapowiadane są burze z opadami deszczu do 30 mm. W trakcie nawałnic możliwe są też silniejsze porywy wiatru. Dodatkowo na Mazowszu i Lubelszczyźnie lokalnie może spaść grad.

Pogoda na niedzielę 23 czerwca. Dziś ochłodzenie i deszcz w całej Polsce

W niedzielę nastąpi znaczny spadek temperatur. Najniższe wartości w ciągu dnia, 15 stopni, pokażą termometry w Gdańsku, Zakopanem, Bydgoszczy i Toruniu. Dwa stopnie więcej zapowiadane są dla województwa świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. Tym razem najcieplejszy dzień prognozowany jest dla Białegostoku, Przemyśla i Lublina gdzie temperatura wahać się będzie od 20 do 21 stopni. W pozostałych regionach od 18 do 19 stopni.

Tego dnia meteorolodzy prognozują zachmurzenie duże i umiarkowane. Większe rozpogodzenia możliwe tylko w Szczecinie, Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze. W całym kraju może także pojawić się deszcz. Największa suma opadów i lokalne burze zapowiadane są dla województwa lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o:
Komentarze (2)
Pogoda na weekend 22-23 czerwca. Deszczowo-burzowy weekend i spadek temperatur w niedzielę
Zaloguj się
  • pomysłowy Dobromir

    Oceniono 3 razy 3

    Piątek się kończy artykuły są na różne tematy na początku powiniena być informacja napisana przez tajemniczego/m dziennikarza o inicjałach NPK lub UZ na temat każdy się domyśla

  • peryskopowy liopleurodon

    Oceniono 2 razy 2

    Pogoda pogoda pogoda mnie interesuje co misio i Falenta będzie miał na śniadanie nazwijmy to w ośrodku odosobnienia czyli zakładzie karnym notabene za nasze pieniądze, oraz czy to prawda że Hetman każdorazowo na wizytę przychodzi misiowi 50 kg krówek cukierków??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX