Proboszcz z Pawonkowa z zarzutami o pedofilię. Parafianie w szoku: To taki swojski chłop

Proboszcz parafii św. Katarzyny w Pawonkowie usłyszał zarzut popełnienia przestępstw o charakterze seksualnym, m.in. dopuszczania się tzw. innych czynności seksualnych wobec osoby małoletniej. Ksiądz Waldemar C. został tymczasowo aresztowany.

W czwartek 13 czerwca w związku z podejrzeniami o wykorzystywanie seksualne nieletnich przez proboszcza parafii św. Katarzyny w Pawonkowie (woj. śląskie) funkcjonariusze policji przeprowadzili przeszukanie w miejscu pracy i mieszkaniu duchownego. Zabezpieczyli m.in. jego komputer, który zostanie poddany ekspertyzie - informuje portal lubliniec.naszemiasto.pl. Tego samego dnia ksiądz Waldemar C. został zatrzymany.

W rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim": mieszkańcy Pawonkowa nie kryli zdziwienia. - Nie mogę w to uwierzyć, zresztą inni mieszkańcy, z którymi rozmawiałem również. Ksiądz jest bardzo lubiany. To taki swojski chłop - powiedział jeden z parafian.

Proboszcz z Pawonkowa aresztowany. Zarzuty dot. przestępstw o charakterze seksualnym

Proboszcz parafii św. Katarzyny w Pawonkowie usłyszał zarzuty dotyczące przestępstw o charakterze seksualnym: doprowadzenia osoby w wieku poniżej 15 lat do innej czynności seksualnej, doprowadzenia do czynności seksualnej z wykorzystaniem stosunku zależności oraz prezentowania treści pornograficznych osobom w wieku poniżej 15 lat. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd zgodził się z wnioskodawcą i postanowił, że ksiądz Waldemar C. spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Kuria Diecezjalna w Gliwicach reaguje: "Proboszcz parafii został zawieszony"

Na informacje o zatrzymaniu proboszcza z Pawonkowa zareagowała Kuria Diecezjalna w Gliwicach, której podlega parafia św. Katarzyny zarządzana przez księdza Waldemar C. W oficjalnym komunikacie czytamy, że Kuria przyjęła informacje o podejrzeniach w stosunku do duchownego z Pawonkowa "z ubolewaniem i zaskoczeniem". 

"Po otrzymaniu tej informacji została niezwłocznie wszczęta procedura kościelna, zaś proboszcz parafii został zawieszony we wszelkich obowiązkach duszpasterskich. Równocześnie Kuria Diecezjalna deklaruje wszelką pomoc instytucjom publicznym w wyjaśnieniu sprawy oraz osobom poszkodowanym. Deklarujemy ponadto, że ze strony kościelnej zostaną dołożone wszelkie starania w celu wyjaśnienia okoliczności sprawy" - informuje Kuria Diecezjalna w Gliwicach

Więcej o:
Komentarze (158)
Proboszcz z Pawonkowa z zarzutami o pedofilię. Parafianie w szoku: To taki swojski chłop
Zaloguj się
 • cacadux

  Oceniono 46 razy 44

  No własnei taki swojski chłop: pociumka, jogurcik na kolanach, masaż uzdrawiajacy pod majtkami. Czego tu drodzy parafianie nie rozumiecie ? Przecież wielu z was posyłało swoje pociechy na wieczorne ubogacania na plebanię. A i po kolędzie się zdarzyło że jasnie pleban łaskawie zamknął sie w oddzielnym pokoju z waszym dzieckiem. Celem sparwqdzeni apostępów w katechizacji oczywiście.
  Przecież to wasza tradycja ludowa. Nei rozumiem waszego zdziwienia.,

 • lob1

  Oceniono 44 razy 40

  TO TAKI SWOJSKI CHŁOP !!!!!! oczywiście,musi udawać,żeby przyciągać ofiary.Jeszcze róbcie więcej religii w szkole,będzie więcej pedofilów.A po co chłopak idzie do seminarium,bo już ma zalążki zboczenia.

 • extrafresh

  Oceniono 45 razy 39

  Lodzik się nie liczy.

  Ojtamojtam.

  PiS = pedofile i sympatycy

 • konigin

  Oceniono 39 razy 35

  Mlot na kieckowe czarownice wrocil do Watyklanu bez zadnych decyzji. Kase przeliczyl czy sie zgadza i machnal reka na ten mafijny burdel nad Wisla.

 • ceppisowski

  Oceniono 37 razy 33

  Ciekawe czy pislamski katolik ziobro w tej sprawie sie wypowie i bedzie wymuszał na sądzie maksymalnego wymiaru kary.
  Tak jak w przypadku zabojstwa tej 10-latki
  Co o tym myslicie forumowe pisowskie przyglupy?

 • dziadekjam

  Oceniono 43 razy 33

  "W oficjalnym komunikacie czytamy, że Kuria przyjęła informacje o podejrzeniach w stosunku do duchownego z Pawonkowa "z ubolewaniem i zaskoczeniem"."
  ==========================================
  Wierzę! Z "ubolewaniem" dla klechy i z "zaskoczeniem" że się sprawa rypła...

 • kicunio1

  Oceniono 34 razy 32

  I co, sóweren nie chciał plebanii podpalić? I nie rzucał kamieniami tak jak w tego co zabił 10-latkę?

 • z.04.2019

  Oceniono 36 razy 28

  Ten z Watykanu już wyjechał ?! Może jeszcze by co nieco wytłumaczył kurii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX