Zatrzymanie 22-latka podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin. Policja publikuje nagranie

Mrowiny. Policja Dolnośląska opublikowała nagranie z zatrzymania 22-letniego mężczyzny podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin. Ciało dziewczynki odnaleziono w czwartek. Mężczyzna przyznał się do winy.

22-latek podejrzany o zabójstwo 10-latki z Mrowin został zatrzymany w niedzielę po południu. Policja informowała, że mężczyzna od początku był typowany przez śledczych jako możliwy sprawca brutalnego zabójstwa dziecka. Nieoficjalnie mówi się, że znał matkę 10-latki. Miał być zakochany w kobiecie, a o jej córkę zazdrosny.

Mrowiny. Zatrzymanie podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny

Dolnośląska policja opublikowała w poniedziałek nagranie z zatrzymania mężczyzny. Widać na nim, że 22-latek nie był na to przygotowany - nie ma na sobie ani butów, ani spodni. Na filmie widać, jak specjalna jednostka składająca się z kilkunastu funkcjonariuszy forsuje bramę domostwa, w którym przebywał podejrzany i wchodzi do środka. Chwilę później 22-latek leży już na podłodze pomieszczenia wyglądającego jak łazienka w remoncie. Podejrzany nie stawiał oporu - w kilku momentach nagrania widać, że policjanci wręcz niosą zakutego mężczyznę do radiowozu. 

Policja nie zdradza wielu szczegółów dotyczących podejrzanego. Wiadomo jednak, że nie jest mieszkańcem powiatu świdnickiego, w którym doszło do zabójstwa. 

22-latek usłyszał już zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, za co może mu grozić nawet 25 lat więzienia lub dożywotnie pozbawienie wolności. Mężczyzna był w niedzielę przesłuchiwany w Prokuraturze Okręgowej w Świdnicy do późnych godzin nocnych. Jak informowaliśmy, rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka, mężczyzna przyznał się do winy.

10-letnia Kristina, mieszkanka Mrowin (woj. dolnośląskie) zaginęła w czwartek. Dziewczynka wyszła ze szkoło podstawowej około godziny 12.30, ale nie wróciła do domu. Około 14 jej matka zgłosiła zaginięcie na policji. Zaledwie kilka godzin później przypadkowy przechodzień natknął się na ciało dziewczynki. Znajdowało się około 6 km od Mrowin. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci 10-latki były rany kłute klatki piersiowej i szyi - sprawca zadał ponad 30 ciosów. Policja informowała również, że zbrodnia mogła mieć podłoże seksualne. 

Więcej o:
Komentarze (76)
Zatrzymanie 22-latka podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin. Policja publikuje nagranie
Zaloguj się
 • wesslingharald

  Oceniono 38 razy 14

  Nie stawiał oporu. W tym momencie był tylko podejrzany. Podejrzanemu wyrywają ramiona ze stawów, podejrzanego targają jak świnię na rzeź? :/

 • ona_ona_80

  Oceniono 25 razy 13

  Dżizas, jaki klip zmontowali, z podkładem muzycznym. Jednak propaganda za wszelką cenę. Nie ma dla nich świętości. Ta władza lubi się chwalić, nawet wtedy, kiedy powinna obowiązywać skromność, bo wymaga tego szacunek do ofiary i do bólu rodziny

 • qudaq

  Oceniono 14 razy 8

  Pięknie to sformułowane: "może mu grozić nawet 25 lat więzienia lub dożywotnie pozbawienie wolności" Zabrakło slowa "tylko" po lub. A co będzie, jak wybierze nawet?

 • antropoid

  Oceniono 19 razy 7

  A w filmach nigdy taka armia na zatrzymanie PODEJRZANEGO nie rusza... Może u Vegi - jak po gangusa szli.

  Borewicz sam zatrzymywał...

 • avikus

  Oceniono 16 razy 6

  Śmiecia do utylizacji, ale ta cała akcja tak na pokaz, że aż w oczy kłuje. Powinni jeszcze czołg tam podstawić pod bramą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX