Niedziele handlowe w 2019. Czy 23 czerwca wypada niedziela handlowa?

Od marca 2018 roku obowiązuje ustawa ograniczająca handel w niedziele i dni świąteczne. Czy zgodnie z kalendarzem niedziel handlowych 23 czerwca sklepy będą otwarte?

Od ubiegłego roku wszyscy klienci sklepów i centrów handlowych muszą sprawdzać z wyprzedzeniem, czy w daną niedzielę obowiązuje zakaz handlu. W którą niedzielę w tym miesiącu ten zakaz nie będzie obowiązywać?

Niedziele handlowe 2019. Czy 23 czerwca sklepy będą otwarte?

W 2019 roku handlowa niedziela została wyznaczona raz pod koniec każdego miesiąca (nie licząc kwietnia i grudnia). Kolejna niedziela handlowa wypada więc 30 czerwca. W związku z tym w najbliższą niedzielę większość sklepów będzie zamknięta. 23 czerwca otwarte mogą być jedynie te miejsca, których nie obowiązuje zakaz wyznaczony w ustawie. Są to m.in. apteki, cukiernie, sklepy z pamiątkami, stacje benzynowe oraz sklepy, gdzie sprzedaż prowadzi osobiście właściciel.

Niedziele handlowe w następnych latach

Od 2020 roku ustawa przewiduje jeszcze większe ograniczenia dotyczące handlu w niedzielę. Od przyszłego roku niedziela handlowa będzie mogła wypadać maksymalnie siedem razy w roku lub rzadziej, jeśli święto wolne od pracy wypadnie w niedzielę, a nie w tygodniu. Od 2020 roku wyznaczone zostaną dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia oraz jedna niedziela handlowa przed świętami wielkanocnymi. Dodatkowo niedziela handlowa może wypaść w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

Więcej o:
Komentarze (21)
Niedziele handlowe w 2019. Czy 23 czerwca wypada niedziela handlowa?
Zaloguj się
 • gburiaifuria

  Oceniono 9 razy 5

  wyjatkowe kretynstwo. z tymi niedzielami handlowymi.Wszystkie niedziele i swieta zawsze powinny byc handlowe, bo sklepom sie to najbardziej oplaca, a pracownicy w swieta powinni byc specjalnie i wyzej oplacani niz w zwykle dni i pracowac rotacyjnie. Czyli kazdy ma tyle samo dni wolnych, co kochajacy latac do kosciola, ale w zwykle dni tygodnia. Ci co chca swietowac, swietuja, ci co to olewaja, pracuja. Tylko boicie sie tak zrobic, panowie rzadzacy, bo kosciolkowi sie to nie spodoba. Tluste biskupy mysla, ze mniej zbiora na tace, a to nieprawda, bo nikt normalny nie bedzie w dzien wolny tracil czasu na lazenie do kosciola. I predzej w dzien wolny pojdzie sie upic niz wpadnie do was.

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 6 razy 4

  Czy w Polsce wprowadzono euro? Na zdjęciu cena jest podana w euro.

 • paseo

  Oceniono 5 razy 1

  Po jaka cholere bez przerwy i w kolko dajecie naglowek czy w najblizsza neidziele sklepy beda otwarte i cala te reszte tekstu,za kazdym razem taka sama zamiast dac baner z tekstem :przypominamy ze w najblizsza neidziele sklepy beda zamkniete. I tyle.kazdy wie,co moze byc otwarte.

 • wolny322

  0

  Mam dość już tego, co chwila zakaz handlu, nie może człowiek zrobić spokojnie zakupów. Podobno żyjemy w wolnym demokratycznym kraju?! No ale pis musiał się przypodobać klerowi, stąd ten zakaz.

 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 10 razy 0

  Ale ta tragiczna wiadomość chociaż ma plusy ponieważ w ten również gorący dzień zmroziła mi krew w żyłach, jak zwykle do ostatniej niedzieli miesiąca będę chodził smutny i zapłakany

 • 31.februarius

  Oceniono 5 razy -3

  słowo "niedziela" użyte 18 (osiemnaście) razy.
  Absolutny rekord!
  Congratulations, NPK!

 • remislanc

  Oceniono 10 razy -4

  "Nareszcie!!! Zbliża się!!!Jakie to cudowne!!!Trę nogami od miesiąca, aby w niedzielę za tydzień pójść do galerii i pojeździć ruchomymi schodami...Qrde - w niedzielę!!! Nie tam w piątek-świątek. Tylko w niedzielę!!! Jakie to emocjonujące.

 • xyz_xyz1

  Oceniono 11 razy -7

  Czekam aż będzie normalnie czyli co oczywiste w niedziele zamknięte jest wszytko czyli nie tylko sklepy lecz również cała sfera rozrywki oraz gastronomia i stacje paliw. Wyjątki można zrobić dla gastronomii będącej częścią hoteli czy też moteli oraz przy miejscach pielgrzymowania, jesli zaś chodzi o stacje pali to można wprowadzić zasadę iż otwarte są jedynie stacje dyżurne funkcjonujące w zakresie niezbędnym czyli sprzedaży paliw i artykułów samochodowych. Oczywiscie tak jak sklepy gastronomia tzw. mała - rodzinna mogłaby funkcjonować podobnie jak malutkie stacje paliw.. Docelowo należny też wprowadzić ograniczenia w soboty. Czyli ustalić jako graniczną godzinę otwarcia sklepów np. godz. 14. Docelowo soboty winy być wolne od handlu. Nareszcie pracownicy handlu mieliby wolne weekendy dla siebie i swych rodzin.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX