Zatrzymano osobę podejrzewaną o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin

Osoba podejrzewana o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin w woj. dolnośląskim została zatrzymany przez policję. Informację potwierdziła Komenda Główna Policji.

- Mamy zatrzymaną osobę podejrzewaną o zabójstwo 10-letniej dziewczynki z Dolnego Śląska - potwierdził kom. Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji.

Zaznaczył, że osoba ta jest podejrzewana, a nie podejrzana, ponieważ jak dotąd nie usłyszała zarzutów prokuratorskich. Odmówił udzielania dalszych informacji.

Insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji, przekazał w rozmowie z TVN 24, że zatrzymany to 22-letni mężczyzna, mieszkaniec województwa dolnośląskiego, który był typowany przez śledczych jako potencjalny sprawca od samego początku. Aktualnie przebywa w areszcie policyjnym do dyspozycji prokuratury.

Zbigniew Ziobro potwierdza zatrzymanie podejrzewanego

Informację o zatrzymaniu mężczyzny potwierdził również minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. "Okrutny mord na 10-letniej Kristinie z Dolnego Śląska nie ujdzie płazem. Jeśli dotychczasowe ustalenia się potwierdzą i zebrane dowody zostaną w śledztwie zweryfikowane, to sprawca trafi przed sąd, a kierowana przeze mnie prokuratura dołoży wszelkich starań, by otrzymał jak najsurowszą karę. Wierzę, że nastąpi to możliwie szybko" - zapewnił.

"W ściganiu tak bezwzględnych przestępców zawsze będziemy działać z największą determinacją. To obowiązek całego państwa, które pokazało w tej sprawie, że działa skutecznie" - dodał.

10-letnia Kristina zaginęła w czwartek. Jej ciało znaleziono w lesie

10-letnia mieszkanka Mrowin (woj. dolnośląskie) miała wyjść ze szkoły podstawowej około godziny 12.30, ale nie dotarła do domu. Około godziny 14 jej matka zgłosiła zaginięcie na policji. Kilka godzin później znaleziono jej ciało w lesie około 6 km od Mrowin. 

Jak wykazała sekcja zwłok, przyczyną śmierci były rany kłute klatki piersiowej i szyi. Zbrodnia miała najprawdopodobniej podłoże seksualne.

Policja przesłuchała dwóch mężczyzn, których podejrzewała o związek ze zbrodnią, jednak wypuściła ich do domu. 

Więcej o:
Komentarze (206)
Zatrzymano osobę podejrzewaną o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin
Zaloguj się
 • 500nakrowe

  Oceniono 41 razy 29

  Tylko żeby nie było tak jak z tym, który przesiedział 18 lat za nic. Wtedy była ta sama ekipa rządząca i też potrzebny był "sukces".

 • franekzjanek

  Oceniono 43 razy 23

  .
  Do PiSowsko-kościelnej bigoterii ...co byście temu zwyrodnialcowi własnoręcznie zrobili ???? a co robicie księdzu posądzanemu o pedofilię.
  .

 • sabriel

  Oceniono 21 razy 19

  Bardzo dobrze, oby to był rzeczywisty sprawca, a nie kozioł ofiarny.

 • justas32

  Oceniono 30 razy 18

  Oczywiście dom dwóch wcześniej podejrzanych próbowano w nocy spalić - polska wieś wie najlepiej co to samosąd...

 • equinox1976

  Oceniono 27 razy 17

  Jak miało się stać tak się stało. Sprawa była na tyle charakterystyczna że można było domniemywać że to ktoś z otoczenia i na dniach albo rodzina zgłosiłaby go na policję albo policja sama do drzwi zapukała.

 • pogromca.katoprawackiej.zarazy

  Oceniono 22 razy 12

  A Kajetan Poznański odpoczywa w jakiejś prywatnej klinice psychiatrycznej dzięki koneksjom namusi. Sorry, ale nie potrafię zapomnieć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX