Dolnośląskie. Wypadek na przejeździe kolejowym. Nie żyje pięć osób

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotę na niestrzeżonym przejeździe kolejowym pomiędzy miejscowościami Kąty Wrocławskie i Mietków. W zderzeniu samochodu osobowego z pociągiem zginęło pięć osób.

- Do zdarzenia doszło w miejscowości Nowa Wieś Kącka, informację o zdarzeniu otrzymaliśmy ok. godz. 19. Na niestrzeżonym pojeździe citroen berlingo uderzył w pociąg - przekazał nam asp. szt. Wojciech Jabłoński z policji we Wrocławiu.

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Nowej Wsi Kąckiej

Pociągiem relacji Szklarska Poręba - Luboń jechało 240 osób. - Na chwilę obecną nie mamy informacji, by ktoś z pasażerów ucierpiał. Citroenem jechało pięciu mężczyzn. Wszyscy zginęli. 

Na miejscu zdarzenia pracują już odpowiednie służby oraz prokuratura, usuwanie skutków wypadku potrwa do późnego wieczora. Ruch na linii kolejowej Wrocław - Jelenia Góra jest wstrzymany.

Linia kolejowa E59 poinformowała na Twitterze o zmianach w związku z tragicznym wypadkiem w Nowej Wsui Kąckiej. Jak czytamy na odcinkach Imbramowice - Kąty Wrocławskie-Imbramowice oraz Wrocław-Jelenia Góra wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. 

Więcej o:
Komentarze (200)
Dolnośląskie. Wypadek na przejeździe kolejowym. Nie żyje pięć osób
Zaloguj się
 • parapsychopatolog

  Oceniono 49 razy 39

  Wystarczy podjechać na dowolny przejazd kolejowy żeby zauważyć, że 90% suwerena nie zatrzymuje się przed torami! Podobnie jest z wieloma przepisami. Ciągłe linie, strzałki w prawo itd...

 • adres_na_swinstwa

  Oceniono 37 razy 27

  Suweren postanowił chyba w tym roku popełnić swoisty rekord. Nie ma tygodnia bez jakiejś ofiary na przejeździe.

 • kierowca.bombowca

  Oceniono 26 razy 26

  Na zdjęciach widać, że jest tam znak stopu i sygnalizacja świetlna. Niestety głupota kierowców w naszym kraju poraża zwłaszcza na przejazdach kolejowych. Kiedy zwalniam, a nawet się zatrzymuję na przejazdach nawet tych strzeżonych (zawsze może coś zawieść zarówno człowiek jak i technika) to często głąby (bo jak inaczej ich nazwać) trąbią lub nawet wyprzedzają. Jeden kiedyś trafił na nieoznakowany radiowóz kiedy wyprzedzał mnie na przejeździe kolejowym za co został ukarany. Natomiast moja znajoma miała taką sytuację, że przejechała przez przejazd, a za nią przejechał pociąg (przejazd z automatycznymi zaporami). Coś zawiodło, że zapory się nie opuściły. Od tego czasu znajoma zawsze zatrzymuje się przed każdym przejazdem. To naprawdę nie zabiera aż tak dużo czasu, a może uratować życie.

 • krynolinka

  Oceniono 40 razy 22

  Lada moment wakacje. Uważajmy na siebie. Na innych jeszcze bardziej, chcę Was wszystkich widzieć w przycinkach słownych co rano i wieczorem też.

 • kadykianus

  Oceniono 28 razy 20

  Upaly i lamanie przepisow ruchu drogowego. Przypomnijcie sobie, co by sie stalo na egzaminie, gdybuscie nie zatrzymali sie przed przejazdem kolejowym?

 • piast9

  Oceniono 16 razy 16

  Jak to niestrzeżony przejazd? Przecież jest sygnalizator. Miga na nim czerwone światło zakazujące wjazdu na tory gdy nadjeżdża pociąg.

 • druga_wieza

  Oceniono 18 razy 16

  "Zmieścisz się śmiało".

  Ale ...jest coraz lepiej. Ostatnio mam okazję często pokonywać przejazdy strzeżone i niestrzeżone, głównie na prowincji. I co? I widzę, jak ludzie grzecznie czekają, nawet piesi. Dawniej normą byli przechodzący piesi i rowerzyści przeprowadzający swoje rowery. To się naprawdę zmieniło.

 • zdziwiony6

  Oceniono 15 razy 13

  Zginęło 5 osób. Niech ta tragedia będzie pzrestrogą dla rodaków, że przejazdy kolejowe są niebezpieczne. Trzeba się przed nimi zatrzymać i sprawdzić czy nie nadjeżdża pociąg.

  Jeżdżę sporo po polskich drogach i to co widzę przeraża. Nagminne przekraczanie prędkości, wyprzedzanie na ciągłej, poganianie światłami no i to bezmyślne przekraczanie przejazdów kolejowych, w tym omijanie zamkniętych szlabanów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX