Tragedia na pikniku lotniczym w Płocku. Nie żyje pilot samolotu. Ratownicy odstąpili od reanimacji

Pilot samolotu, który wpadł do Wisły w czasie pikniku lotniczego w Płocku, nie żyje - potwierdził kpt. Edward Mysera z płockiej straży pożarnej. Wrak maszyny został wydobyty z rzeki przez służby.

Do wypadku doszło kilka minut przed godziną 11. W chwili uderzenia w tafle wody samolot Jak-52 przełamał się. Godzinę po wpadnięciu do Wisły nurkowie zlokalizowali samolot 7-8 metrów pod powierzchnią wody, maszyna była odwrócona kabiną do dołu i głęboko zanurzona w mule, co znacznie utrudniało wydobycie pilota. Ratownicy mierzyli się też z silnym nurtem i dużą głębokością. Jak mówił st.kpt. Edward Mysera z płockiej straży pożarnej, działano "praktycznie po omacku". 

Gdy maszynę udało się wyciągnąć z dna i doholować do brzegu, z wraku wydobyto ciało niemieckiego pilota - podaje Polsat News. Udało się to dopiero po dwóch godzinach od wypadku. - Pilot został wydobyty z samolotu. Ze względu na obrażenia strażacy odstąpili od czynności ratowniczych. Lekarz, który był na miejscu, stwierdził zgon pilota - powiedział Mysera.

Na miejscu jest już Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. Wojciech Bógdał, członek Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej i współorganizator imprezy, przyznał w Polsacie, że organizatorzy nie rozumieją, co się wydarzyło podczas pokazu. 

W Płocku podczas pokazów lotniczych samolot wpadł do rzeki. Na nagraniu z wypadku widać jak samolot wykonuje tzw. "korkociąg" - niemal pionowo spada w kierunku wody. Pilotowi nie udaje się wyprowadzić samolotu z tej figury i samolot uderza w taflę wody.

Więcej o:
Komentarze (63)
Tragedia na pikniku lotniczym w Płocku. Nie żyje pilot samolotu. Ratownicy odstąpili od reanimacji
Zaloguj się
 • burmiszcz

  Oceniono 24 razy 16

  Reklama przed filmem uwieczniającym tragiczną śmierć człowieka. Brawo, k.... brawo! Owacje na stojąco dla wydawcy.

 • wujek_1

  Oceniono 18 razy 14

  Biedny człowiek, tragedia dla rodziny. Ogromne wyrazy współczucia dla nich.

 • stary71

  Oceniono 15 razy 7

  Nie wiem, jak Szanowni Internauci, ale ja uważam, że podobne pokazy są pozbawione sensu. Wiem, że są bardzo efektowne, ale wiem też, że zbyt często dochodzi podczas nich do poważnych wypadków. Wiem, że gdyby nie istniało ryzyko, straciłyby one na atrakcyjności dla wielu widzów. Czy jednak warto dla barbarzyńskiego dreszczu podniecenia ryzykować czyjeś życie?
  Chleba i igrzysk! - wołała gawiedź zgromadzona na arenach starożytnego Rzymu. Entuzjazm sięgał szczytu, gdy jeden gladiator obciął głowę drugiemu, albo gdy lew pożarł chrześcijankę, najlepiej jeszcze dziewicę....
  Myślę, że te czasy minęły.
  Zaraz ktoś powie o szkoleniowych aspektach takich pokazów, o tym, że statystycznie bezpieczniej jest wykonywać akrobacje lotnicze niż wychodzić, a tym bardziej wyjeżdżać na ulicę....
  Myśliwi też mają swoje argumenty.
  Wszyscy potrzebujemy emocji. Ale dostarczajmy ich sobie sami, nie kosztem innych.

 • real_marek

  Oceniono 5 razy 5

  Tragedia, wyrazy współczucia dla bliskich. Ale to co wyprawia tvn24, to jakas farsa kompletna. Relacja na żywo, tylko nie wiem czego, nic nie widać, zwłoki pilota już wywieziona, samolot wyciągnięty (oczywiście tego nie pokazali). Widać albo jakąś łódkę z daleka, albo kilka stojących samochodów. Moment wypadku pokazali już kilkaset razy. Przerwali lub odwołali cykliczne programy, na które czekali widzowie żeby pokazać relację o braku informacji. Największa wtopa, to że w międzyczasie doszło do innego śmiertelnego wypadku szybowca w Wielkopolsce i w tym przypadku pozostali przy krótki newsie. Kaliber zdarzenia ten sam, i tu i tam zginął pilot, w obu przypadkach był wypadek lotniczy, prawie w tym samym czasie. Dlaczego więc trzeba przerwać np. śniadanie mistrzów, gdzie rozmowa dotyczy spraw poważnych, a nie kroniki wypadków, której miejsce powinno być na ostatniej stronie?

 • tomasz.2007

  Oceniono 7 razy 3

  Znalezienie tego zajęło mi 15 sekund:

  www.yak-52.com/spinning.htm

  nie do wiary że właściciel samolotu się do tego nie stosował :-(

 • js08836

  Oceniono 8 razy 2

  Ciekawe zestawienie. Reklama dezodorantu i śmierć człowieka. Komercja na czeladź. Życie człowieka nieistotne. Przewaga debilizm nad człowieczeństwa nad ludzkim odruchem. Żenada i wstyd redakcjo.

 • tomasz.2007

  Oceniono 10 razy 2

  Kolejny ":nieśmiertelny" pilot na pokazie akrobacji... Nie rozumiem tego - jest przecież doświadczonym pilotem a nie stosuje podstawowej zasady że manewry na niskiej prędkości i w przeciągnięciu robi się wysoko nad ziemią - a schodząc nisko zachowuje się dużą prędkość i manewrowość !!! To samo było z pilotem tego dwupłatowca Christen Eagle kilka lat temu... Nie uczą tego na szkoleniach z akrobacji czy co ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX