Wypadek na Pikniku Lotniczym w Płocku. Samolot wpadł do Wisły. Pilot nie żyje

- Podczas jednej z ewolucji wykonywanej przez samolot Jak-52 samolot wraz z pilotem wpadł do Wisły - powiedział w rozmowie TOK FM Edward Myser, oficer prasowy KSP w Płocku. Do wypadku doszło podczas Pikniku Lotniczego w Płocku. Po godzinie 12 udało się wydobyć wrak i pilota. Mężczyzna nie żyje.

W Płocku podczas pokazów lotniczych samolot wpadł do rzeki. Na nagraniu z wypadku widać jak samolot wykonuje tzw. "korkociąg" - niemal pionowo spada w kierunku wody. Pilotowi nie udaje się wyprowadzić samolotu z tej figury i samolot uderza w taflę wody. Maszyna spadła w odległości od 3 do 10 metrów od linii brzegowej na wysokości pobliskiego spichlerza.

Na miejscu są grupy ratownicze oraz Państwowa Straż Pożarna. - Ich działania skupiają się na dotarciu do pilota i wydobyciu go spod wody - powiedział oficer prasowy KSP w Płocku. W samolocie znajdował się tylko pilot. Prawdopodobnie nie opuścił on samolotu przed uderzeniem w lustro wody. 

Po godzinie 12 udało się znaleźć samolot. Maszyna znajdowała się 7-8 metrów pod powierzchnią wody, jest odwrócona kołami do góry i głęboko zanurzona w mule.

Wkrótce potem wydobyto z wody ciało pilota. - Mężczyzna nie żyje - potwierdził kpt. Mysera.

Według rzecznika straży pożarnej w wyniku wypadku nie ucierpiał żadem z widzów uczestniczących w Pikniku Lotniczym. impreza została przerwana.

Osiem lat temu, w 2011 roku, w czasie V Pikniku Lotniczego w Płocku, doszło do wypadku samolotu pilotowanego przez kpt. Marka Szufę. Maszyna rozbiła się na Wiśle. Kapitan zginął na miejscu.

Więcej o:
Komentarze (60)
Wypadek na Pikniku Lotniczym w Płocku. Samolot wpadł do Wisły. Pilot nie żyje
Zaloguj się
 • tr1975

  Oceniono 17 razy 13

  Dokładnie. Niecałe 10 lat temu byłem tam na pikniku i w podobnej sytuacji zginął pilot.

 • samuel0

  Oceniono 15 razy 11

  Marek Szufa, podobnie zginął i w tym samym miejscu.

 • dod201701

  Oceniono 8 razy 6

  Wydaje się, że na końcu złapał sterownośc, tylko nie udało mu się oszukac praw fizyki. Mam nadzieję, że przeżył.

 • pyra011

  Oceniono 10 razy 4

  Ostro! po co te pokazy, tak samo wyścigi samochodów, rajdy itp. Dbamy o matkę ziemię zachwycajmy się naturą, nie sztucznymi wydarzeniami

 • lukasgld

  Oceniono 3 razy 3

  Kolejny wypadek na tym pikniku i też śmiertelny.

 • Paweł K.

  Oceniono 2 razy 2

  Jak nie brzoza to Wisła... udani ci nasi piloci...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX