Częstochowa: Tir jechał pod prąd i taranował samochody. Kierowca był zdziwiony, że prowadził

Do karambolu doszło na DK-1 w Częstochowie w piątkowy wieczór. Tir jadąc pod prąd staranował 12 samochodów. Policja poinformowała, że kierowca był pod wpływem środków odurzających.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca tira pomylił zjazd ze stacji benzynowej i dlatego na odcinku około czterech kilometrów ciężarowa scania poruszała się pod prąd. Zatrzymała się dopiero na aucie, którego kierowca nie zdążył w żaden sposób uciec przez tirem. 

Wówczas inni kierowcy wyciągnęli mężczyznę z szoferki ciężarówki i zatrzymali aż do przyjazdu policji. Jak relacjonował jeden z nich w rozmowie z TVN24, kierowca tira twierdził, że "nie wie, co się stało i był zdziwiony, że jechał samochodem". Świadkowie mówili też, że mężczyzna był pobudzony i nie pozwalał się obezwładnić. 

Wstępne badanie wykazało, że mężczyzna był trzeźwy, ale  - jak podała policja już w sobotę - był pod wpływem środków odurzających, a kontakt z nim po zatrzymaniu był "utrudniony". 

Choć karambol wyglądał groźnie - staranowanych zostało 12 aut, w tym dwa ciężarowe - nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Więcej o:
Komentarze (116)
Częstochowa: Tir jechał pod prąd i taranował samochody. Kierowca był zdziwiony, że prowadził
Zaloguj się
 • ruchla

  Oceniono 83 razy 63

  Ewidentna wina Tuska. Nabudowali tych autostrad i ekspresówek i tylko kłopoty z tego.

 • Polak

  Oceniono 40 razy 32

  Kolejny przykład ze prawo jazdy na tiry nie wolno dawać takim lachudrom co biorą czy brali narkotyki lub dopalacze a pozostałych kierowców co jakiś czas wzywać na badanie krwi i jak się stwierdzi obecność tych substancji pozbawiać prawka dożywotnio.

 • lot23

  Oceniono 40 razy 26

  szkoda że nie wjechał na ciemną górę do tej religijnej fabryki wyrywania kasy od biednych i naiwnych za gadżety i pamiątki oraz bilety na autobus do wiecznego raju - teraz i po śmierci. ale może następnym razem kierowcy wszystkich tirow znajdą właściwą drogę -... Alleluja I do przodu...

 • wredek123

  Oceniono 20 razy 18

  UFFFF! Był naćpany ale trzeźwy.... odetchnąłem z ulgą! 🤬

 • stanislaw.sk

  Oceniono 24 razy 18

  @ruchla
  ...bo "wina Tuska" otumaniają najszybciej i pisiorkowcom zastępują dopalacze...

 • janko120789

  Oceniono 20 razy 14

  Znowu bezmózg morderca...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX