Lider AGROunii zakłada partię Prawda. Chce startować w wyborach

Michał Kołodziejczak, szef ruchu rolników AGROunia, zakłada partię polityczną. Chce, by wystartowała ona w jesiennych wyborach parlamentarnych. AGROunia w ostatnich miesiącach organizowała głośne protesty, w tym blokady dróg.

W jesiennych wyborach parlamentarnych może startować nowa partia. Założenie swojego ugrupowania zapowiedział lider organizacji rolniczej AGROunia Michał Kołodziejczak - podaje Radio ZET.  Jak mówił, jego partia będzie nazywać się Prawda. 

"Wszyscy chcemy 'być' i zasługujemy, by 'mieć'. Bezpieczeństwo, praca, zdrowie i dom to minimum egzystencji. Ciężko pracujemy, aby zaspokoić te podstawowe potrzeby, a prawda jest taka, że zasługujemy na więcej" - czytamy w deklaracji partii. W jej programie mają znaleźć się kwestie związane z bezpieczeństwem żywności, mieszkaniami socjalnymi, a także likwidacja podatku dochodowego. 

Partia AGROunii dla wszystkich, "którzy nie chcą wchodzić na statek z rozbitkami Schetyny czy Kosiniaka-Kamysza"

Nowa formacja stawia siebie jako alternatywę dla części obecnej opozycji. - Jest to partia skierowana do wszystkich, a szczególnie do tych, którzy nie chcą wchodzić na statek z rozbitkami Schetyny czy Kosiniaka-Kamysza - mówił Kołodziejczak. 

O AGROunii po raz pierwszy głośno zrobiło się zimą tego roku, kiedy rolnicy w ramach protestu blokowali  główne drogi. W marcu zablokowali plac Zawiszy w Warszawie, rozrzucili na jezdni jabłka, słomę i opony, które następnie podpalili. Wśród postulatów było m.in. embargo na Rosję na sprzedaż węgla kamiennego do czasu zniesienia przez Rosję ograniczeń w eksporcie polskich owoców i warzyw, minimum płowa krajowych produktów w marketach, audyt rolniczych związków zawodowych i interwencja na rynku trzody chlewnej.

Więcej o:
Komentarze (60)
Lider AGROunii zakłada partię Prawda. Kołodziejczak chce kandydować
Zaloguj się
 • sioban

  Oceniono 30 razy 20

  to ja polecam nazwę Prawda i Sytość w skrócie PiS

 • hen354

  Oceniono 19 razy 15

  Bardzo przemyslany i sensowny program. Kazdy ma "miec" a to co ma to za malo. "Miec wiecej" to do mnie trafia.

 • hipokryzja

  Oceniono 14 razy 12

  0,01% poparcia będzie sukcesem.

 • agnrodis

  Oceniono 22 razy 10

  "Prawde" to juz skads znamy..... traci mi sowietami!!!
  Ta partia ma za zadanie oslabienie PSL i koalicji ... oto nastepny wymysl Putina, zeby dac fory PiSowi.

 • zenekciec

  Oceniono 20 razy 10

  "Prawda" brzmi jak nazwa tej gazety w zaprzyjaznionym kraju .

 • antonikarcz

  Oceniono 16 razy 10

  Następny liczy na efekt Leppera.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX