Policja poszukuje zabójcy 10-latki. Ekspert: "Zabójstwa tego typu pozostawiają bardzo dużo śladów"

- Jestem przekonany, że ten człowiek zostanie szybko złapany - powiedział w rozmowie z TVN24 były policjant Dariusz Nowak. Ekspert podkreślił, że możliwe jest wiele scenariuszy, ale policja dysponuje metodami pozwalającymi zidentyfikować sprawcę.

W lesie na Dolnym Śląsku znaleziono zwłoki około 10-letniej dziewczynki. Trwają poszukiwania zabójcy. O działaniach policji i prokuratury mówił były rzecznik małopolskiej policji Dariusz Nowak na antenie TVN24

- Najważniejsze na początku śledztwa są oględziny na miejscu. Zabójstwa tego typu pozostawiają bardzo dużo śladów. Są to między innymi ślady DNA, biologiczne, krew, zapach sprawcy. Teraz eksperci, technicy kryminalistyczni, muszą te wszystkie ślady zbadać - powiedział Nowak.

W zakładzie medycyny sądowej we Wrocławiu została przeprowadzona sekcja zwłok dziecka, które odnaleziono w okolicy miejscowości Imbramowice. Jeszcze w piątek dowiemy się oficjalnie, czy zmarła to niespełna 10-letnia Kristina z Mrowin, która zaginęła w czwartek. 

Nowak podkreślił, że możliwe jest bardzo wiele scenariuszy. - Bywa tak, że zamiarem sprawcy wcale nie jest zabójstwo. To dzieje się niejako przy okazji. Sprawca w tej agresji, amoku, w którym działa, powoduje śmierć człowieka. Jeżeli to była przypadkowa śmierć, to znaczy, że dziewczynka mogła nie znać napastnika bądź napastników - zauważył Nowak. Jak dodał, jeżeli charakter obrażeń będzie wskazywał, że zostały one zadane "świadomie, celowo i z premedytacją", to można domniemywać, że dziecko znało zabójcę. Nie wiadomo, jak było w tym przypadku.

Jak policjanci zamierzają dość do prawdy i schwytać sprawcę? - Na początku tworzy się bardzo dużo wersji śledczych. Potem stopniowo każdą z nich się wyklucza i zostawia te, które mogą być najbardziej prawdopodobne - wyjaśnił Nowak.

Zwłoki dziecka w lesie na Dolnym Śląsku. Policja prosi o pomoc

Policjanci apelują, by osoby posiadające informacje na temat sprawy zgłaszały się telefonicznie - pod 112 lub numery: 693-933-640, 605-535-833, 886-690-991.

Proszą w szczególności o kontakt od osób, które poruszały się samochodem z rejestratorem jazdy, w dniu 13 czerwca 2019 w godz. 8.00-18.00 na trasach:

Imbramowice- Pożarzysko;
Pożarzysko - Siedlimowice;
Imbramowice – Domanice;
Mrowiny- Pożarzysko.

Ciało 10-latki w lesie. Trwają poszukiwania zabójcy. Policja apeluje do kierowców, podali 4 trasyCiało 10-latki w lesie. Trwają poszukiwania zabójcy. Policja apeluje do kierowców, podali 4 trasy Gazeta.pl

Zaginięcie Kristiny z Mrowin

Zaginięcie 10-letniej Kristiny z Mrowin zgłoszono w czwartek. Dziewczynka miała wyjść ze szkoły podstawowej około godz. 13, ale nie dotarła do domu. Ostatni raz - według relacji lokalnych mediów - była widziana około 200 metrów od domu.

W jej poszukiwania zaangażowali się rodzice, policja i mieszkańcy wsi. W czwartek o godz. 20 akcja poszukiwawcza została przerwana, wtedy też poinformowano o odnalezieniu zwłok około 10-letniej dziewczynki w lesie około sześciu kilometrów od Mrowin.

Niespełna 10-letnia Kristina razem z dwojgiem młodszego rodzeństwa przeprowadziła się niedawno z Irlandii do Morwin.

Więcej o:
Komentarze (50)
Policja poszukuje zabójcy 10-latki. Ekspert: "Zabójstwa tego typu pozostawiają bardzo dużo śladów"
Zaloguj się
 • ceppisowski

  Oceniono 15 razy 13

  znajdzcie skurw........la
  a kryminalisci we wiezieniu zrobia z nim prawdziwa sprawiedliwosc

 • wicipinski

  Oceniono 15 razy 9

  Coś strasznego. Zakładam, że za pomaganie zboczeńcowi grozi więzienie? Chyba, że pomagający to biskup.

 • wasz.as

  Oceniono 16 razy 8

  Niestety, różnej maści zboczeńcy będą teraz zabijać dzieci, żeby tylko nie iść do paki na słynne ziobrowe 30 lat. Każdy kij ma dwa końce... P.S. Ziobro, a dlaczego winni księża są jeszcze na wolności?!!! Czarnej mafii prawo nie dotyczy?

 • senseiek

  Oceniono 15 razy 7

  Im wyższa kara dla gwałciciela, pedofila, tym większe prawdopodobieństwo tego,
  ze każdy gwałt będzie się kończył zamordowaniem ofiary aby uciszyć najważniejszego świadka zbrodni..

  np. zrobienie prawa które daje >= 15 lat dla gwałcicieli to jest wyrok śmierci dla wszystkich zgwałconych osób.
  Jak ktoś ma ta sama lub niewiele różniąca się perspektywę wyroku, to nie będzie ryzykował, i po prostu zabije, choć miał tylko np. zgwałcić..

  W USA to doszli do totalnej patologii w tych sprawach i maja teraz największą liczbę osób skazywanych i odsiadujących w wiezieniach.

 • to_ja_troll_drugi

  Oceniono 12 razy 6

  policja szybko znajdzie sprawcę.... taaa jasne.
  Nawet jeśli zadziałają tak jak w Gdyni w 2011, z rozmachem to xuja może dać. W Gdyni jakiś zwyrol zamordował 13-letnią Izę, zostawił mnóstwo śladów i co? Kupa, sprawa w tzw. archiwum X. Do dziś można znaleźć w sieci portret pamięciowy domniemanego sprawcy. A policja działała z rozmachem - przebadano ok. 600 osób, duża grupa została powołana. Ale nic nie uradzili. Był tylko jeden szczegół, ale jak widać miał on decydujące znaczenie. Otóż, w jednym z materiałów prasowych wspomniano, iż matka widziała potencjalnego sprawcę na godzinę czy dwie przed zajściem, młodego, wysokiego mężczyznę, który w charakterystyczny sposób kulał. Zeznała to na przesłuchaniu, ale o dziwo, prokurator uznał te zeznanie za NIEWIARYGODNE i nie poszukiwał młodego, wysokiego mężczyzny. Sporządzono natomiast portret jakiegoś dziada (ten który można znaleźć w sieci) który miał kilka miesięcy wcześniej w tej samej okolicy zaczepiać i próbować zgwałcić jakąś kobietę. Wielki inteligent z gdyńskiej prokuratury stwierdził, że zapewne dziad wrócił po 4 miesiącach i tym razem dobrał się do dziecka.

  Kilka tygodni temu ukazał się artykuł mówiący o przypadku tuszowania skandalu pedofilskiego z udziałem ubitego księdza K. przez prokuraturę w Gdyni. Zastosowano prosty i znany mechanizm zeznanie w części dotyczącej wywożenia dzieci do Pelplina przez księdza K. UZNANO ZA NIEWIARYGODNE, nie przeszkadzało to prokuratorowi dać wiarę w pozostałą część zeznań. Niestety może to świadczyć o tym, iż prokuratura w Gdyni nie działa jak należy...

 • equinox1976

  Oceniono 10 razy 6

  Wnioskując z miejsca w którym dokonywano oględzin to nie jest miejsce zabojstwa najprawdopodobniej. Sprawca to najprawdopodobniej w pełni poczytalny osobnik - być może konkubent, kochanek, sąsiad rodzica/ów dziewczynki. Druga możliwosć to oczywiscie klasyczny atak pedofila - psychopaty. Niemniej jednak miejsce oględzin zdaje się sugerować że sprawca podrzucił zwłoki. (no właśnie - czy to były już wtedy zwłoki żeby wyrzucać je blisko drogi). No ale technicy działają. miejmy nadzieję że tym razem nie dadzą wpuścić się w maliny.

 • kirk01

  Oceniono 7 razy 5

  No żeby tylko te metody nie skończyły sie kolejnym Komendą w więzieniu.

 • mkll95

  Oceniono 11 razy 5

  Zeby sie tylko nie skonczylo jak ze sprawa Tomasza Komendy z tego pospiechu.

 • tokraj17

  Oceniono 6 razy 4

  Po jaką cholerę przyjechaliście z Irlandii do tego kaczylandu ,zabrakło Wam instynktu samozachowawczego ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX