Pajęczno. Jechał czołgiem przez centrum miasta. "Pancerny" kierowca trzeźwieje w areszcie

Pajęczno. W czwartek około godziny 21:40 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie (województwo łódzkie) otrzymali nietypowe zgłoszenie. Główną ulicą miasta jechał czołg. Jak się okazało, kierowca pojazdu był nietrzeźwy.

Po zgłoszeniu patrol policyjny znalazł czołg T-55, który zaparkowany był w okolicach ulicy Mickiewicza w Pajęcznie. Obok pojazdu stał mężczyzna, który jechał czołgiem jako pasażer. Po chwili policjanci zlokalizowali znajdującego się w pobliżu właściciela pojazdu.

Pajęczno. Nietrzeźwy kierowca jechał czołgiem w centrum miasta

Po badaniach okazało się, że 49-latek był nietrzeźwy. W jego organizmie wykryto blisko promil alkoholu. Czołg, na koszt kierowcy, został odholowany na strzeżony parking, przez byłego żołnierza, który miał uprawnienia do kierowania takich pojazdów. Z kolei właściciel czołgu noc spędził w policyjnym areszcie. Mężczyzna najprawdopodobniej jeszcze dziś usłyszy zarzuty.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że czołg T-55 początkowo transportowany był na lawecie, która zepsuła się w takcie przejazdu. W tej sytuacji czołg musiał zostać z niej usunięty, aby umożliwić konieczne naprawy. W tym czasie właściciel pojazdu, który wcześniej spożywał alkohol, postanowił zabrać swojego kolegę na przejażdżkę ulicami Pajeczna, chociaż czołg nie miał ubezpieczenia komunikacyjnego, a właściciel nie posiadał uprawnień do kierowania takimi pojazdami.

Za prowadzenie w stanie nietrzeźwości kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Dodatkowo 49-latek może usłyszeć zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, za co grozi kara do 8 lat więzienia.

Czołg T-55 to radziecki pojazd wojskowy, produkowany w latach 1958-1981 w ZSRR, Czechosłowacji i Polsce. W tym czasie wyprodukowano aż 95 tysięcy egzemplarzy czołgów T-54/T-55, co przewyższa liczbę wszystkich innych czołgów wyprodukowanych od końca II wojny światowej do 2004 roku. W latach 80. ubiegłego wieku korzystały z niego siły zbrojne 38 państw. Z polskiej armii pojazdy te wycofano w 2002 roku. 

Więcej o:
Komentarze (65)
Pajęczno. Jechał czołgiem przez centrum miasta. "Pancerny" kierowca trzeźwieje w areszcie
Zaloguj się
 • haalard78

  Oceniono 57 razy 57

  Podstawowe pytanie, od którego zależy klasyfikacja wykroczenia - jechał na Berlin czy na Moskwę?

 • harry_callahan

  Oceniono 37 razy 37

  Czołg? Same zalety - brak problemów z miejscem parkingowym, straż miejska nie założy blokady, no i szacunek na drodze, każdy ustąpi ci miejsca. No i ważne dla kobiet za kierownicą: daje poczucie bezpieczeństwa, w razie zderzenia dzieciom nic się nie stanie.

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 36 razy 32

  Czołg nie miał ubezpieczenia komunikacyjnego. To chyba dobrze? W wypadku wojny by się nie wypłacili.
  Poza tym tylko jechał. Ważniejsze jest to że nie strzelał. Ostatecznie w cyrku zawanym IV RP wszystko jest możliwe.

 • sop3

  Oceniono 23 razy 21

  Nie miał uprawnień?A Grigorij ze 102 miał?Maładiec!

 • g96

  Oceniono 23 razy 19

  Wot fantazja ułańska. Czołgista wyklęty przecież a nie jakaś policja, sąd itp. Medal, medal i rondo jego imienia.

 • cleon

  Oceniono 18 razy 18

  Na bani, czołgiem a nikogo nawet nie drasnął! Co macie do powiedzenia kierowcy rządowych limuzyn????

 • acototak

  Oceniono 18 razy 18

  Kolczatkę mu rozłożyli?

 • igan1

  Oceniono 18 razy 16

  Chylę czoła , to jest fantazja .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX