Niedziele handlowe - czerwiec 2019. Czy sklepy są dziś czynne?

Czy 16 czerwca będziemy mogli zrobić zakupy? Odpowiedź na to pytanie znajdujemy w ustawie o ograniczeniu handlu, na mocy której wprowadzono podział na niedziele handlowe i niehandlowe.

Podział na niedziele handlowe i niehandlowe obowiązuje od marca ubiegłego roku. Ustawa, na mocy której został on wprowadzony, została zaprojektowana w taki sposób, aby stopniowo przyzwyczajać nas do tego, że robienie zakupów w niedziele już wkrótce będzie niemożliwe. W 2018 roku niedziele handlowe wypadały dwa razy w miesiącu, a w tym roku już tylko raz. Jeszcze mniej niedziel handlowych będzie w roku kolejnym - w 2020 roku wypadną one tylko siedem razy w ciągu 12 miesięcy. 

Niedziele handlowe - czerwiec 2019. Czy sklepy są dziś czynne?

Przepisy na ten rok mówią, że niedziele handlowe wypadają tylko w ostatnią niedzielę miesiąca (z wyjątkiem kwietnia i grudnia, w czasie których niedziele handlowe wypadają częściej). Oznacza to, że w czerwcu niedzielą handlową jest wyłącznie 30 czerwca, a w dniu dzisiejszym sklepy są zamknięte. 

Więcej o:
Komentarze (32)
Niedziele handlowe - czerwiec 2019. Czy sklepy są dziś czynne?
Zaloguj się
 • shtalman

  Oceniono 8 razy 8

  I za te zamknięte sklepy w niedziele powinni PiS-dziele dyndać na latarniach powieszeni za jaja

 • van Koski

  Oceniono 10 razy 8

  A ja wnoszę taki postulat aby przy tych temperaturach jakie aktualnie panują w RP wszystkie sklepy w dni powszednie oraz niedziele handlowe posiadały non stop otwarte drzwi, a nie tak jak teraz otwierają się i zamykają same, ponieważ ostatnio obsługiwała mnie na kasie pani Zosia w toples

 • lusjola

  Oceniono 8 razy 6

  I bardzo dobrze że podajecie kiedy są czynne sklepy a kiedy nie . Bo gdyby nie było tej informacji pomyślałabym że wróciła w pissuarii normalność ... Tak że DZIĘKI pani/panie UZ !!!

 • peryskopowy liopleurodon

  Oceniono 12 razy 6

  Przepis który został wprowadzony o handlowych i niehandlowych niedzielach. No dobrze, panie UZ czytam te fascynujące informacje kilka razy w tygodniu już je znam na pamięć nie podaje pan tylko ich numerów gdzie są zawarte w jakich rozporządzeniach itd. A temat jest tak fascynujący i wciągający, że chciałbym to sprawdzić bo jestem ciekawski z natury i chciałbym pod Lidlem w niehandlową niedzielę uspokoić zbuntowany tłum przytaczając paragrafy i ich numery a tym samym bronić pana podającego 4 razy w tygodniu te wieści tylko nie znam numerów

 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 13 razy 5

  Piękny wspaniały niedzielny poranek tylko 21 stopni, pod koniec artykułu dowiedziałem się, że z zakupów nici. Dzięki za informację panie UZ, niepotrzebnie poszedłbym do galerii godzinami wchodząc i wychodzą z niej poprzez obrotowe drzwi które uwielbiam, oraz opić się piwa tylko dlatego żeby skorzystać z WC ponieważ jak robię do pisuaru i odchodzę to się sama woda spuszcza coś niesamowitego a kosztuje tylko 2.50!!

 • jezierskiadam

  Oceniono 11 razy 3

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.

  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.

  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.

  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.

  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.

  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • żararaka straszny

  Oceniono 9 razy 3

  Jak to zapamiętać ostatnia niedziela miesiąca nic będę musiał sobie wytatuować to na przegubie ręki żeby nie zapomnieć . Aha i jeszcze na plecach wielkimi literami wydziergam sobie inicjały UZ, wszystkie ale to wszystkie panny rozwódki wdowy będą pod Lidlem moje( mężatek nie ruszam bo wielebny mówi że to grzech)

 • granatowy tulipan pustynny

  Oceniono 9 razy 3

  Pytanie??:- czy w ostatnią niedzielę czerwca czyli niedzielę handlową pani Krystyna z Żabki( no ta co na półkach rozkłada mleko) będzie u stóp paznokcie miała pomalowane na czerwono czy zielono??

 • lucifer

  Oceniono 2 razy 2

  Droga gazeto. Proponuje zeby ten artykul za kazdym razem byl
  ilustrowany jakims zdjeciem nowym fajnej laski na zakupach.
  Taki niewinny playboy dla spragnionych informacji o handlu, o niedzielach, o zyciu ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX